Foto – Juris Kalniņš

Palameikai dimanti beigušies, Kociņa pirmā aiz strīpas 0

Jaunā Latvijas šķēpmetēja Anete Kociņa svētdien palika pirmā aiz iespējas piedalīties pasaules vieglatlētikas čempionāta finālsacensībās, turklāt jau kārtējo reizi starp labākajām 12 sportistēm nespēja iekļūt arī Latvijas rekordiste Madara Palameika.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43

Pirmajā kvalifikācijas grupā startēja Palameika, kura vienīgajā ieskaitītajā mēģinājumā bija 59,54 metrus tāla, kas deva tikai 11.vietu savā grupā. Līdz ar to tobrīd jau bija gandrīz pilnīgi skaidrs, ka viņa finālā netiks.

Palameika planētas meistarsacīkstēs piedalījās jau piekto reizi, tomēr nav spējusi tikt augstāk par 11.vietu, tikai reizi sasniedzot finālu.

Kociņa startēja B grupā. Pirmo metienu viņai neieskaitīja, otrais bija 62,26 metrus tāls, bet trešajā latviete meta 58,75 metrus. Latviete bija septītajā vietā grupā un 13.pozīcijā starp visām sportistēm.

Zīmīgi, ka Kociņu no fināla dalībniecēm izgrūda Islandes rekordiste Asdisa Hjalmsdotira, kura metienu izpildīja kā pēdējā no visām sportistēm.

Kvalifikācijas normatīvs bija 63,50 metri, ko izpildīja septiņas sportistes, līdz ar to pārējās finālistes tika pielasītas pēc rezultātiem. Par labāko kvalifikācijā ar 67,59 metrus tālu metienu kļuva ķīniete Ļu Huihui.

Kociņa palika 13.vietā, no iespējas piedalīties finālā atpalika par četriem centimetriem, bet Palameika palika 21.pozīcijā.

Pirms čempionāta Kociņa ar savu rezultātu ieņēma dalītu devīto vietu sezonas labāko metēju rangā, kamēr Palameika bija atrodama 14.vietā.

Pirms diviem gadiem pasaules čempionātā Sinta Ozoliņa guva septīto vietu, bet Palameika palika pirmā aiz iespējas sacensties finālā.