Dainis Krištopāns tāpat vien pie saviem vārtiem nevienu nelaiž.

Paldies par cīņu! Handbola vīri pavisam nedaudz piekāpjas grandam Vācijai 0

Latvijas handbola izlase Norvēģijā notiekošā Eiropas čempionāta trešajā spēlē pirmdien turnīru noslēdza ar minimālu zaudējumu Vācijai.

SVF: Krievijas ekonomika augs straujāk par visām pasaules attīstītajām ekonomikām

Latvija zaudēja Vācijai ar 27:28 (11:16).

Rezultatīvākais Latvijas izlases rindās ar septiņiem vārtiem bija Dainis Krištopāns, Nilam Kreicbergam seši vārti sešos metienos, bet pa pieciem vārtiem Ingara Dudes un Aivja Jurdža kontā.

Vācijas valstsvienībā ar astoņiem gūtajiem vārtiem izcēlās Jūliuss Kīns, pa četriem vārtiem Uvem Gensheimeram, Timo Kasteningam un Paulam Druksam, kurš tika atzīts par mača labāko spēlētāju.

Rezultātu atklāja Dainis Krištopāns, bet jau trešajā minūtē noraidījumu nopelnīja Ingars Dude, par ko gan vācieši sodīja Latviju tikai ar vieniem zaudētiem vārtiem, Edgaram Kukšam atvairot arī Kaja Hefnera metienu.

Aivis Jurdžs devītajā minūtē vēlreiz izlīdzināja rezultātu, panākot 4:4, bet Nils Kreicbergs trīs minūtes vēlāk pat izvirzīja Latviju vadībā ar 6:5. Tad Vācija guva četrus bezatbildes vārtus, 18.minūtē Hendrikam Pekeleram panākot 9:6 Vācijas izlases labā.

Turpinājumā vācieši prasmīgi izmantoja Latvijas izlases kļūdas, bet Latvija sekmīgi uzbruka ar līnijas spēlētāju pūlēm, puslaika pēdējā sekundē tieši ar šīs pozīcijas spēlētāja Egila Politera pūlēm samazinot rezultāta starpību līdz 11:16.

Otrajā puslaikā cīņas gaita izlīdzinājās, rezultāta starpībai svārstoties piecu vārtu robežās. Sākumā rezultatīvi nospēlēja Aivis Jurdžs, pievienojoties izlases rezultatīvāko spēlētāju pulciņam, bet vāciešiem uzbrukumā solo partiju spēlēja Kīns.

Spēlējot bez vārtsarga ar septiņiem laukuma spēlētājiem uzbrukumā, latvieši pēc trim bezatbildes vārtiem 50.minūtē panāca 22:25 un lika Vācijas izlasei pieprasīt pārtraukumu. Arī vārtos atgriezies Edgars Kukša spārnoja latviešus.

Divi Vācijas noraidījumi pēc kārtas atviegloja atspēlēšanās uzdevumu latviešiem. 55.minūtē Krištopāns panāca 25:27, bet 58.minūtes sākumā Latvijas izlases uzbrukuma līderis kā līnijas spēlētājs trāpīja pa vārtu stabu. 50 sekundes pirms pamatlaika beigām Jurdžs panāca 27:28, un Vācijas izlases galvenais treneris Kristiāns Prokops pieprasīja minūtes pārtraukumu.

Septiņas sekundes pirms mača beigām divas minūtes nopelnīja Krištopāns, bet Vācija lieki neriskēja un vairs neuzbruka – 28:27 Eiropas eksčempionu labā.

Pirms pēdējās spēles C grupā, kas šodien notiks ar Nīderlandes un Spānijas līdzdalību, pa četriem punktiem ir Spānijai divos mačos un Vācijai – trijos, Nīderlandei ir divi punkti divās spēlēs, bet Latvija turnīru beigusi bez punktiem.

Jau ziņots, ka Latvija savā vēsturē pirmajā Eiropas čempionāta mačā ar 22:33 piekāpās Spānijai, bet otrajā ar 24:32 atzina Nīderlandes pārākumu. Daudzās kļūdas liedza pacīnīties par mazāku deficītu spēlē pret Spāniju un uzvaru mačā pret Nīderlandi.

Vācija čempionāta ievadā ar 34:23 uzveica Nīderlandi, bet sestdien divu grandu duelī ar 26:33 piekāpās Spānijai.

Abas komandas savā starpā tikās arī 2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā, kurā latvieši vāciešiem zaudēja ar 18:36 un 22:32.

Vācija Eiropas čempionātos izcīnījusi divas zelta medaļas, pēdējās no tām – 2016.gadā, kā arī pa vienai sudraba un bronzas godalgai. Vācieši ir arī trīskārtēji pasaules čempioni, šajā gadsimtā izcīnot vienu titulu, un olimpisko spēļu čempioni, 2016.gadā Riodežaneiro izcīnot trešo vietu.