Foto no Valsts Kancelejas arhīva

Par Dombrovska un Medvedeva tikšanos skopi 0

Ņemot vērā Latvijas un Krievijas attiecību vēsturi, Latvijas augstāko amatpersonu vizītēm kaimiņvalstī parasti tiek pievērsta īpaša uzmanība. Šajā ziņā premjera Valda Dombrovska un viņa kolēģa Dmitrija Medvedeva tikšanās izpelnījusies samērā skopas atsauksmes.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem
Kokteilis
Numeroloģijas tests: aprēķini savu laimīgo skaitli un uzzini, ko tas par tevi atklāj
RAKSTA REDAKTORS
VIDEO. “ASV aizliedz ar likumu, Latvijā tirgo uz katra stūra!” Brīdina par zīdaiņiem bīstamām precēm 13
Lasīt citas ziņas

Nav plānota arī preses konference par šo tēmu. Latvijas valdības vadītājs tūlīt pēc šīs tikšanās kopā ar uzņēmēju delegāciju devies vizītē uz Japānu, kur uzturēsies līdz nedēļas beigām.

Politiskās komunikācijas eksperts Ojārs Skudra uzskata, ka premjera sabiedrisko attiecību personālam bija aktīvāk jāizplata informācija un vērtējums par tikšanos. “Informēšana ar vienu preses relīzi par tikšanos ar Krievijas premjerministru neliecina par labu izpratni, kā būtu jāinformē mediji un sabiedrība, ņemot vērā Krievijas lomu pasaules politikā. Premjeram vajadzētu būt gatavam pacietīgi atbildēt uz žurnālistu jautājumiem, jo sevišķi attiecībā uz vizīti Krievijā,” teica O. Skudra.

CITI ŠOBRĪD LASA

Premjera preses sekretārs Mārtiņš Panke atgādina, ka sestdienas medijiem izplatījis paziņojumu par tikšanās laikā apspriestajiem jautājumiem.

“Pēc tikšanās ar D. Medvedevu premjers deva informāciju abām Latvijas ziņu aģentūrām, bija tiešraide no Sanktpēterburgas “Panorāmā” un Latvijas Radio, interesi izrādīja arī TV3 un Pirmais Baltijas kanāls. Visiem, kas vēlējās sazināties ar premjeru, tādas iespējas bija,” skaidroja M. Panke.

Tikšanās laikā D. Med­vedevs kā vienu no tematiem izvirzījis jautājumu par gāzes tirgus liberalizāciju un taujājis, kā Latvija plāno šajā jautājumā rīkoties. “Premjers apliecināja, ka mēs apzināmies saistības pret ES, kura paredz gāzes tirgus liberalizāciju 2014. gadā. Taču mēs apzināmies arī Latvijas valdības parakstīto rīkojumu par “Latvijas gāzes” privatizāciju un arī esam gatavi šīm saistībām,” stāsta M. Panke, piebilstot, ka no gāzes tirgus liberalizācijas valdība neatkāpjas, taču premjers apzinās, ka bez “Gazprom” pašlaik Latvijai nav citu gāzes piegādātāju. Tikmēr O. Skudra uzskata, ka pieskaršanās jautājumam par gāzes tirgus liberalizāciju bijis mēģinājums panākt kompromisu tajā, taču, vai tas ir noticis, vēl nevar spriest. Premjers uzaicinājis savu Krievijas kolēģi apmeklēt Latviju, kā arī rosinājis strādāt pie abu valstu līgumtiesiskās bāzes. O. Skudra spriež, ka šāda vizīte varētu notikt, taču pirms tās vajadzētu sagatavot dažādus starpvalstu līgumus. Politiskās komunikācijas eksperts uzskata, ka premjera braucienam uz Sanktpēterburgu bijusi iekšpolitiska pieskaņa, jo uz turieni premjers nav ņēmis līdzi ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču (Reformu partija), kas liecina, ka augsta līmeņa jautājumus starptautiskā vidē risina V. Dombrovskis un “Vienotība”. Tomēr pagājušonedēļ Maskavā ar Krievijas amatpersonām ticies ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts (Reformu partija) un runājis par ekonomiskās sadarbības paplašināšanu.

Reklāma
Reklāma

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.