Reklāmraksta foto

Parūpējies par urīnpūšļa veselību! 0

Auksto un mainīgo laikapstākļu sezona ir ne vien saaukstēšanās un vīrusu laiks, bet liek saasināties arī dažādām citām veselības problēmām. Bieži vien, īpaši sievietēm, tas ir apsaldēts urīnpūslis. Ko darīt – kādi ārstniecības augi palīdzēs tikt galā ar šo nepatīkamo problēmu un kad jāvēršas pie ārsta? Konsultē BENU Aptiekas farmaceite Zanda Ozoliņa.

Reklāma
Reklāma

Akūtai problēmai – ātru risinājumu

Kokteilis
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Mākslīgais intelekts nosauc piecus “neveiksmīgākos” latviešu politiķus 115
Kokteilis
Izplatītas frāzes, ko vedeklām labāk neteikt vīramātēm 1
Lasīt citas ziņas

Ne viena vien sieviete, kam kādreiz dzīvē gadījies pamatīgi izmirkt lietū, stipri nosalt, gaidot pieturā transportu vai apaukstēties, sēžot uz aukstas virsmas, varēs dalīties savā pieredzē, kādas mokas pēc tam sagādājusi čurāšana. Pārāk bieža vajadzība urinēt, stipras, velkošas sāpes un izteikta dedzināšanas sajūta, īpaši urinēšanas beigās, urīns ar asins piejaukumu – tās ir pazīmes, kas norāda uz akūtu urīnceļu iekaisumu – cistītu, kas visbiežāk piemeklē tieši sievietes.

Kāpēc tā? BENU Aptiekas farmaceite skaidro, ka urīnceļu iekaisumu izraisa baktērijas, kas tur nokļūst, novājinoties organisma aizsargspējām, piemēram, apaukstēšanās gadījumā. Parasti akūts cistīts uzliesmo pēkšņi un ilgst vairākas dienas. Nekavējoties un uzreiz vēršoties pēc palīdzības pie farmaceita, slimību var izārstēt. Arī urologi atzīst, ka akūta urīnceļu un urīnpūšļa iekaisuma ārstēšanu pareizāk sākt ar ārstnieciskajiem augiem un siltumu, un nav jāgaida, neko nedarot, līdz tiek pie urologa.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kādus ārstniecisko augu līdzekļus izvēlēties?

Fitolizīna pasta. Tās ekstrakta sastāvā ir ārstniecības augu maisījums no pētersīļu saknes, grieķu trigonellas sēklas, maura sūrenes lakstiem, vārpatas sakneņa, bērzu lapām, kosas lakstiem, lupstāja saknes, sīpolu mizas un Eiropas zeltgalvītes lakstiem. Ar labu garšu šis augu ekstrakts tiešām neizceļas, bet ar efektivitāti gan.

Brūkleņu lapu novārījums. Lieto kā diurētisku līdzekli, ja ir nieru un urīnpūšļa slimības (cistīts, pielīts, nierakmeņi).

Parastās miltenes lapās arī ir vielas ar baktericīdu iedarbību, tāpēc tās izmanto nieru un urīnceļu slimību ārstēšanai. Labāk gan tās izmantot jauktajās tējās, nevis vienas pašas, lai netiktu kairināti nieru audi, ja ir akūts nieru iekaisums vai mazspēja.

Bērza lapas un pumpuri, Īslandes ķērpja laponis un citi. Pareizāk veidot tēju no vairākiem augiem, lai to iedarbība būtu daudzpusīgāka. Zāļu tējas palīdz izvadīt lieko šķidrumu, nomāc baktēriju vairošanos, samazina iekaisumu un veicina urīnceļu gļotādu atjaunošanos.

Tīruma kosa, baltdadzis, parastais plikstiņš – tie ir ārstniecības augi, kas izceļas ar pretiekaisuma, spazmas mazinošām un urīndzenošām īpašībām, īpaši, ja ir urīnceļu infekcijas un mazā iegurņa orgānu iekaisums.

Dzērvenes – var lietot pašu pagatavotus morsus vai rūpnieciski ražotus un aptiekās nopērkamus dzērveņu preparātus – mikstūras, dzērveņu ekstraktu saturošas tabletes, kapsulas. Dzērveņu ekstraktā esošās vielas aizkavē baktēriju, piemēram, E.coli zarnu nūjiņu, pielipšanu urīnceļu un urīnpūšļa gļotādai, un līdz ar to nenotiek inficēšanās.

Reklāma
Reklāma

Jāvēršas pie speciālista

Ja ārstniecisko augu līdzekļu izmantošana nav palīdzējusi četrās līdz desmit dienās, noteikti jāiet pie sava ģimenes ārsta vai urologa, kuri nozīmēs analīzes, izmeklējumus un atkarībā no urīnā atrastajām baktērijām izrakstīs piemērotāko medikamentu.

Akūtu iekaisumu svarīgi izārstēt līdz galam, lai tas neiegūtu hronisku formu. Tad ar ārstniecības augu tēju vai pastas lietošanu nepietiks un vajadzēs dzert arī ģimenes ārsta vai urologa izrakstītās antibiotikas.

Kas vīrietim izraisa cistītu

Vīrietim cistīts mēdz būt prostatas iekaisuma, sēklinieku piedēkļu un urīnizvadkanāla iekaisuma sekas. Kungi urīnceļu iekaisuma profilaksei var izmantot uztura bagātinātājus ar ķirbju sēklu ekstraktu, kas nodrošina arī labvēlīgu prostatas funkciju uzturēšanu. Tiesa, vienmēr jāpatur prātā, ka urinēšanas traucējumi var būt ne tikai prostatas adenomas (labdabīga palielināšanās), bet arī tās vēža gadījumā. Tāpēc vīrietim būtu jākonsultējas arī ar ģimenes ārstu vai urologu.

Pazīmes, kas visbiežāk liecina par urīnceļu infekciju:
• pastāvīga vēlme urinēt;
• dedzinoša sajūta urinējot;
• neliela daudzuma bieža urinēšana;
• spiediena sajūta vēdera lejasdaļā;
• drudzis ar nedaudz paaugstinātu temperatūru;
• sāpes vēdera vai muguras lejasdaļā, vai sānos.

Ja sajūtat šādus simptomus, nekautrējieties un savlaicīgi vērsieties pēc padoma un konsultācijas pie farmaceita vai sava ģimenes ārsta!

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.