Žiljēns Alafilips.

Pasaules čempions Žiljēns Alafilips piedzīvo smagu traumu velobraucienā 0

Pasaules čempions grupas braucienā Žiljēns Alafilips svētdien piedzīvoja smagu kritienu UCI Pasaules tūrē iekļautajās vienas dienas sacensībās “Ronde van Vlaanderen”, kurās uzvaru svinēja Matjē van der Pūls, bet 81.vietu ieņēma latvietis Toms Skujiņš.

Jau rīt Krievijas raķetes var lidot uz jebkuru valsti. Zelenskis par iespējamiem draudiem Eiropai
FOTO. Ieva Brante demonstrē lielisku veidu, kā parādīt krāpniekiem viņu īsto vietu

Šajās sacensībās riteņbraucējiem bija jāveic 243,3 kilometrus gara distance ar 15 stāviem un smagiem pauguriem, kā arī vairākām bruģa sekcijām.

Apmēram 36 kilometrus pirms finiša francūzis Alafilips (“Deceuninck-QuickStep”) kopā ar beļģi Voutu van Ārtu (“Jumbo-Visma”) un nīderlandieti van der Pūlu (“Alpecin-Fenix”) aizbrauca atrāvienā no līderu grupas, taču pāris kilometrus vēlāk pasaules čempions piedzīvoja smagu kritienu. Nelielā kāpumā viņš aiz sāncenšiem neredzēja ar motociklu priekšā braucošo sacensību tiesnesi un ar plecu uztriecās viņam virsū.

Alafilips apmeta kūleni un smagi piezemējās, sāpēs saķerot roku. Vēlāk “Deceuninck-QuickStep” komanda paziņoja, ka Alafilips savās sezonas pēdējās sacensībās lauzis labās plaukstas divus kaulus un pirmdien viņam tiks veikta operācija.

Van Ārts un van der Pūls pēc Alafilipa izstāšanās saglabāja divvadību un finiša spurtā izspēlēja uzvaru velobraucienā. Par mata tiesu pārāks bija van der Pūls. Nākamā grupa sadalīja trešo vietu, šajā spurtā uzvaru izcīnot norvēģim Aleksanderam Kristofam (UAE).

Zīmīgi, ka 1986.gadā šajā velobraucienā uzvarēja Matjē van der Pūla tēvs Adri.

Svētdien uz starta izgāja arī “Trek -Segafredo” komandas Latvijas riteņbraucējs Skujiņš, kurš finišēja grupā, kas uzvarētājam zaudēja desmit minūtes un 30 sekundes. Latvietis tika klasificēts 81.pozīcijā.

“Ronde van Vlaanderen” norisinājās 104.reizi vēsturē. 2000.gadā šajā velobraucienā trešo vietu izcīnīja Romāns Vainšteins.

Flandrijas klasikās iekļautajam velobraucienam šogad bija jānotiek 5.aprīlī, bet Covid-19 pandēmijas dēļ tas tika pārcelts uz rudeni.