Apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvji -līdzpriekšsēdētājs Daniels Pauļuts un Ilze Viņķele piedalās pēc apvienības iniciatīvas rīkotajā sanāksmē par veselības aprūpes reformu, kurā piedalās pārstāvji no “Jaunās Vienotības”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Zaļo un zemnieku savienības.
Apvienības “Attīstībai/Par!” pārstāvji -līdzpriekšsēdētājs Daniels Pauļuts un Ilze Viņķele piedalās pēc apvienības iniciatīvas rīkotajā sanāksmē par veselības aprūpes reformu, kurā piedalās pārstāvji no “Jaunās Vienotības”, nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK un Zaļo un zemnieku savienības.
Foto: LETA

Pavļuts: Veselības aprūpes finansēšanas likums ir labojams 0

Vairākas partijas ir vienisprātis, ka veselības aprūpes finansēšanas likums ir labojams, un, iespējams, jāpārskata arī izmaiņu spēkā stāšanās laiks, žurnālistiem pēc vairāku partiju diskusijas par veselības nozari sacīja “Attīstībai/Par!” (AP) līdzpriekšsēdētājs Daniels Pavļuts.

Reklāma
Reklāma
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Lasīt citas ziņas

Uz diskusiju par veselības aprūpi bija pulcējušies AP, “Jaunās Vienotības”, Zaļo un zemnieku savienības (ZZS), kā arī nacionālās apvienības “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK pārstāvji, savukārt Jaunā konservatīvā partija (JKP) un “KPV LV” sanāksmē nepiedalījās. Tā tika organizēta pēc AP iniciatīvas.

Pavļuts pēc sanāksmes pauda, ka politiskie spēki nonāca pie vienprātības, ka likumā jāveic grozījumi, iespējams, jāpārskata likuma spēkā stāšanās laiks. Pavļuts gan akcentēja, ka jārespektē tas, ka atsevišķi cilvēki jau sākuši maksāt brīvprātīgās iemaksas. Pēc politiķa domām, ir jāpanāk, lai jaunā sistēma būtu taisnīga un solidāra – veselības aprūpe pienākas visiem, bet visiem arī jāsamaksā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Tomēr partijām “palika atvērti ļoti būtiski jautājumi” par labojumiem saistībā ar pakalpojumu groziem, kam tie pienākas, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājiem un citiem.

Pašlaik vēl nav vienošanās par iespējamu likuma atlikšanu, bet diskusijas turpināsies, sacīja Pavļuts. Nākamā šāda sanāksme varētu notikt nākamās nedēļas beigās. Vienlaikus Pavļuts atzina, ka šie jautājumi jāapspriež arī ar pārējiem – JKP un “KPV LV”.

Kā ziņots, meklējot veselības nozarei nepieciešamo papildu finansējumu, pērn diskusiju rezultātā tapa Veselības aprūpes finansēšanas likums, kurā tika nostiprināts lēmums par valsts veselības apdrošināšanas ieviešanu.

Likums paredz, ka no nākamā gada veselības aprūpes saņemšana tiks sasaistīta ar sociālo iemaksu veikšanu. Tas nozīmē, ka visiem iedzīvotājiem pienāksies valsts veselības aprūpes pakalpojumu minimums, bet pilna pakalpojumu klāsta saņemšana būs atkarīgā no tā, vai iedzīvotājs ir apdrošināts.

Publiski izskanējušajos plānos apturēt Veselības aprūpes finansēšanas likumu pastāv ļoti lieli riski gan mediķiem, gan pacientiem, aģentūrai LETA iepriekš sacīja veselības ministre Anda Čakša (ZZS).

Viņa atgādināja, ka vienmēr bijusi visaptverošas veselības aprūpes piekritēja un cīnījusies par savu nostāju pusotru gadu līdz brīdim, kad sapratusi, ka naudu veselības aprūpei var iegūt tikai vienojoties par kompromisu. Šis kompromiss Veselības aprūpes finansēšanas likuma gadījumā bija veidot valsts veselības aprūpes pakalpojumu saņemšanas sasaisti ar sociālajām iemaksām.