Foto: Renata Brito/AP Photo/Scanpix/LETA

Pēc sešām jūrā pavadītām dienām krastā ļauj izkāpt no Lībijas aizbēgušiem cilvēkiem 1

Itālija sestdien atļāva glābšanas kuģim “Ocean Viking” Lampedūzas salā izlaist 82 migrantus, kas sešas dienas pavadījuši jūrā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Lasīt citas ziņas

Organizācija “SOS Mediterranee” un “Medecins Sans Frontieres” (“Ārsti bez robežām”) paziņoja, ka uz kuģa ir 58 vīrieši, sešas sievietes un 18 nepilngadīgie, kas aizbēguši no Lībijas.

Itālija piekrita migrantu izlaišanai tās teritorijā pēc tam, kad Itālija, Francija, Vācija, Portugāle un Luksemburga vienojās par izglābto migrantu sadali.
CITI ŠOBRĪD LASA

Francija un Vācija piekritusi katra uzņemt 25% migrantu, bet Itālija – 10%.

Drošas ostas piedāvājumu “Ocean Viking” Itālija izteica pēc valdības maiņas valstī.

Pērn toreizējais iekšlietu ministrs Mateo Salvīni noteica sodus līdz pat vienam miljonam eiro labdarības organizācijas kuģiem, kas ienāktu Itālijas ostās.

Augustā Salvīni izraisīja Itālijas valdības krišanu, cerot uz parlamenta ārkārtas vēlēšanām, kurā panākumus varētu gaidīt viņa partija “Līga”.

Tomēr plāns cieta neveiksmi, jo bijusī koalīcijas partnere – “Pieczvaigžņu kustība” – vienojās ar Demokrātisko partiju un izveidoja jaunu valdību.

Anonīmi avoti diplomātiskajās aprindās atklājuši, ka Itālija mēģina panākt automātiskas Vidusjūrā izglābto migrantu sadales sistēmas izveidei Eiropā.

Tāda vienošanās ļautu izbeigt sarunas par katru atsevišķu gadījumu.

Neoficiāli ziņots, ka Francija un Vācija piekritusi jaunajai sistēmai, kurā piedalītos arī Luksemburga, Malta, Portugāle, Rumānija un Spānija.

Vācijas iekšlietu ministrs Horsts Zēhofers apliecinājis, ka tāda sistēmā Vācija piekristu uzņemt 25% no Itālijā nonākušajiem Vidusjūrā izglābtajiem migrantiem.

Itālijas premjers Džuzepe Konte plāno par šo jautājumu trešdien Romā runāt ar Francijas prezidentu Emanuelu Makronu.

Detalizētāk plānu varētu apspriest Eiropas Savienības iekšlietu ministru sanāksmē 23.septembrī Maltā, bet pēc tam to izskatītu ES samitā Luksemburgā, kas plānots oktobrī.

Konte ierosinājis noteikt finansiālus sodus valstīm, kas atteiktos iesaistīties plānā.

Čehija, Polija, Slovākija un Ungārija iepriekš atteikušās uzņemt kaut vienu jūrā izglābtu migrantu.

Jaunais plāns būtu pagaidu risinājums līdz Eiropas Savienība atgrieztos pie sistēmas, ka atbildību par migrantiem uzņemas tā valsts, kur tie pirmo reizi ieradušies.

Pagājušajā mēnesī publicētie Itālijas Iekšlietu ministrijas dati liecina, ka no 2018.gada augustam līdz šā gada jūlijam Itālijas krastus sasniegušo migrantu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo 12 mēnešu periodu sarucis par 80%.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.