Uzņēmuma misija ir radīt sapņu peldkostīmu ikvienai sievietei, kas būtu gan skaists un funkcionāls, gan ilgtspējīgs.
Uzņēmuma misija ir radīt sapņu peldkostīmu ikvienai sievietei, kas būtu gan skaists un funkcionāls, gan ilgtspējīgs.
Publicitātes foto

Peldkostīmi no PET pudelēm, makšķerauklām un zivju tīkliem? Tādi top Valmierā 0

Uzņēmēja Laura Žukovska-Supe un apģērbu dizainere Elēna Dmitrijeva, izveidojot uzņēmumu “Mans peldkostīms”, realizē ideju, kas ir saņēmusi inovāciju atbalsta programmas “ZĪLE” finansējumu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins
Lasīt citas ziņas
Uzņēmuma misija ir radīt sapņu peldkostīmu ikvienai sievietei, kas būtu gan skaists un funkcionāls, gan ilgtspējīgs.

Tas ir peldkostīms, kuru tiešām gribas nēsāt un kurā sieviete jūtas skaista. Un tajā pašā laikā, tā radīšanā tiek izmantoti dabai draudzīgi risinājumi”, skaidro Laura.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pagājušā gada nogalē, no augusta līdz novembrim, projekts ir sekmīgi realizēts, ar programmas “ZĪLE” finansējumu iegādājoties speciālās šujmašīnas un radot pirmos astoņus peldkostīmu prototipus.

Uzņēmums ir iestājies arī Valmieras biznesa inkubatorā un ir izveidota uzņēmuma konsultatīvā padome ar trīs ilgtspējīgas modes un dizaina ekspertēm – Janu Simanovsku, Dace Akuli un Santa Krastiņu.

Pašreiz notiek darbs pie uzņēmuma reģistrēšanas sociālo uzņēmumu reģistrā, pamatojoties uz biznesa idejas pamatā esošo vides komponenti.

Viss sākās ar Lauras ideju pašai šūt peldkostīmus, jo kvalitatīvu un ērtu peldkostīmu iegādāties bija grūti. Projektam piesaistīta Elēna, kas mācās materiālzinātni apģērbu dizainā Rīgas Tehniskajā universitātē.

Abas sākotnēji domājušas, ka ar “ZĪLES” finansēto šujmašīnu iegādi ātri vien attīstīs ilgtspējīgu peldkostīmu biznesu. Šujmašīnas izrādījās nozīmīgs atbalsts, taču ceļā uz ilgtspējīgu peldkostīmu šūšanu īstie izaicinājumu un daudzu jaunu zināšanu apgūšana tikai sākās.

“Latvijā līdz šim nebija uzņēmumu, kuru pamata nodarbošanās būtu ilgtspējīgu peldkostīmu šūšana. Kopumā ar ekoloģisku apģērbu radīšanu Latvijā nodarbojas tikai nedaudzi. Trūkst apģērbu konstruktoru, īpaši apakšveļas un peldkostīmu segmentā,” stāsta E. Dmitrijeva.

“Diemžēl arī Latvijā pieejamās ekoloģiskas audumu apdrukas krāsas lielākoties nav gana noturīgas, tādēļ mēs pašas meklējam krāsas un citus risinājumus audumu apdrukai,” norāda E. Dmitrijeva.

Pēc piemērotām aizdarēm un gumijām jeb tā saucamās “apģērba furnitūras” meitenes brauc uz Liepāju, jo tikai tur ir pietiekami plaša izvēle. Un, protams, pirmo prototipu izstrādē atklājās daudz specifisku šūšanas un izstrādes nianšu, ko iepriekš nebija iespējams paredzēt.

“Un tomēr, redzot pirmo peldkostīmu prototipu saņēmējas priecājamies par galarezultātu, ir liels gandarījums. Tas ir dzinulis, kas neļauj apstāties!” saka E. Dmitrijeva.

Pirmie peldkostīmi tika izstrādāti klientu kategorijai, kam atbilstošu peldkostīmu veikalā iegādāties ir visgrūtāk – sievietēm ar lielām krūtīm. Caur sociālajiem tīkliem tika atrastas modeles, un sadarbībā ar viņām pamazām savas aprises iegūst pirmā peldkostīmu kolekcija.

90% peldkostīma auduma sastāv no poliestera, kas radīts no pārstrādāta PET materiāla – pudelēm, makšķerauklām, zivju tīkliem.

Šāds audums spēj izturēt hlorēto ūdeni peldbaseinā un jūras sālsūdeni, saules un pretiedeguma krēmu iedarbību, kā arī mazgāšanu. Peldkostīms, kas gatavots no šāda materiāla, nezaudēs savu izskatu un kalpos ilgi.

Reklāma
Reklāma

Būtiski, ka peldkostīmu izstrādē konsultācijas sniegusi arī Vidzemes slimnīcas Rehabilitācijas nodaļas virsārste Ārija Zvaigzne, lai radītais produkts dotu pietiekamu atbalstu sievietes mugurai.

Turklāt tika iesaistīti Valmieras Mākslas skolas audzēkņi, sniedzot savas idejas peldkostīmu dizaina izstrādē.

Pašreiz tiek domāts par ilgtspējīgu iesaiņojumu un piegādi, kā arī par interneta veikala izveidi, kurā sievietes varēs izvēlēties un pasūtīt saviem izmēriem atbilstošu, individuāli šūtu peldkostīmu.

Abas idejas autores vēlas savu produktu padarīt pēc iespējas pieejamu, lai ikvienai sievietei ir iespēja to iegādāties.
Uzņēmuma misija ir radīt sapņu peldkostīmu ikvienai sievietei, kas būtu gan skaists un funkcionāls, gan ilgtspējīgs.
Publicitātes foto

Topošo peldkostīmu autores izsaka pateicību uzņēmējdarbības inovāciju atbalsta programmai “ZĪLE” un atsaucīgajām sievietēm, kas piekrita kļūt par peldkostīmu modelei jaunā produkta attīstīšanai.

Atbalsta programmu “ZĪLE” realizē četras pašvaldības: Valmieras pilsēta un Beverīnas, Burtnieku un Kocēnu novadi. “ZĪLES” mērķis ir veicināt jaunu produktu un inovāciju realizēšanu, stiprināt esošos uzņēmumus un veicināt jaunu tehnoloģisku uzņēmumu veidošanos četrās pašvaldībās.

Programma paredz visām iesaistītajām pašvaldībām kļūt par inovāciju un jaunu produktu testgultni jeb testēšanas vidi – labvēlīgu vietu, kur uzņēmumiem veidoties, attīstīties un nobriest. Kopējās atbalsta programmas budžets 2018.gadā bija 21 708 eiro.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.