Foto – LETA

Pianistu meistarkursos Ventspilī sabrauks jaunie mūziķi no visas pasaules, īpaši tos iecienījuši ķīnieši 0

Augustā jau otro reizi Ventspilī norisināsies starptautiskie jauno pianistu meistarkursi “Ventspils Piano 2019”, LA.lv uzzināja pilsētas domē.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Ideja izveidot meistarkursus jauniem pianistiem kādā no Latvijas reģioniem radās vienam no šo kursu vadītājiem un organizētājiem, franču pianistam un pedagogam Antuānam Buvī. Rīga bija lutināta ar šāda veida pasākumiem, bet reģionos tie bija retums.

2012. gada vasarā, sadarbojoties Francijas asociācijai “Concerto Grosso” un Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolai, aizsākās šo kursu vēsture – notika pirmie meistarkursi jaunajiem pianistiem “Daugavpils Piano”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Pirmos gadus tie risinājās tikai ar solo repertuāru, bet drīz dalībniekiem radās iespēja gūt pieredzi spēlē ar orķestri. Par to bija jāpateicas Daugavpils Kamerorķestrim un tā vadītājam Aivaram Brokam.

Gūt šādu pieredzi meistarkursos jauniem pianistiem ir retums pat Eiropas mērogā, un lielāko interesi raisa iespēja piedzīvot spēli ar orķestri. Sešas vasaras meistarklases norisinājās Daugavpils Mūzikas vidusskolā, bet pērn, 2018. gadā, meistarkursi pārcēlās uz Ventspili, rodot mājvietu Ventspils Mūzikas vidusskolā.

Un arī šeit saspēle ar orķestri, tagad jau Liepājas Simfonisko orķestri Atvara Lakstīgalas vadībā, ir viena no raksturīgākajām meistarkursu iezīmēm.

Dalībnieki ierodas ne tikai no Latvijas, bet arī no citām pasaules valstīm – Francijas, Itālijas, Igaunijas, Korejas. Meistarklases iemīļojuši arī jaunie pianisti no Ķīna, jo viens no šo meistarkursu pedagogiem, ķīniešu jauno pianistu skolotājiem un iedvesmotājiem ir kādreizējais Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas students Šū Nins.

Viņš, pēc studiju beigām atgriežoties Ķīnā, nodibināja savu mūzikas skolu un Latvijā iegūtās prasmes, zināšanas un eiropeiskās kultūras tradīcijas nodod saviem audzēkņiem, stāsta par Latviju, popularizē to kā lielisku vietu, kur iegūt tālāko muzikālo izglītību.

Arī pedagogu sastāvs ir internacionāls. Ilgus gadus tas bijis nemainīgā un ciešā sastāvā – Antuāns Buvī (Francija), Šū Nins (Ķīna) un Juris Žvikovs (Latvija). Ventspilī šai komandai pievienojās Ventspils Mūzikas vidusskolas pasniedzējs Endijs Renemanis. Visi meistarkursu pedagogi ir bijuši ilggadējā, bet aizsaulē pāragri aizgājušā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas profesora Teofila Biķa skolnieki.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.