Foto: Pixabay.com

Piemirstās deportācijas: pieminēs 1949./50. gada ziemā izvestos 0

Sestdien, 21. decembrī, plkst. 14 Artilērijas Pagrabos Daugavpilī notiks 1949.-1950.gada deportāciju 70. gadadienai veltīts piemiņas pasākums, informē Dmitrijs Savins, Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācijas (AREM) pārstāvis.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kokteilis
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Kokteilis
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191
Lasīt citas ziņas

Latvijas republikas sēru dienu vidū īpašu vietu ieņem 25. marts un 14. jūnijs – Latvijas pilsoņu masu deportāciju upuru piemiņai 1949. un 1941. gados.

“Taču ir vēl viena aizmirstā sēru diena, kas ir saistīta ar komunistiskā genocīda vēsturi Latvijā un Baltijas valstīs – 1949. gada 29. decembris. Šajā dienā PSRS Ministru padome pieņēma lēmumu Nr. 5881-2201 “Par kulaku un viņu ģimeņu, bandītu, nacionālistu un viņu ģimeņu izsūtīšanu ārpus Pleskavas apgabala Pitalovas, Pečoras un Kačanovas rajonu teritorijām…”

CITI ŠOBRĪD LASA
Līdz karam šīs teritorijas atradās Latvijas un Igaunijas sastāvā

un daudziem deportējamiem, etniskiem krieviem, bija Latvijas un Igaunijas pilsonība,” pauda Savins.

Šo genocīda noziegumu – noziegumu pret krievu cilvēkiem un Latvijas pilsoņiem – piemin ļoti reti.

Krievu pilsoniskās sabiedrības veicināšanas un krievu emigrantu atbalsta asociācija (AREM) pašreiz strādā pie tā, lai iemūžinātu šo deportāciju upuru piemiņu, tādēļ arī tiek rīkota tikšanās Daugavpilī 21. decembrī.

Dalībniekiem tiks demonstrēta 2018. gadā radītā AREM filma, kas vēsta par to, kāpēc lielinieku politiku raksturoja genocīds pret Krievijas tautām, arī krieviem.

Pēc filmas demonstrācijas tiks nolasīts īss ziņojums par represijām pret krievu sabiedrību Latvijā pirmās padomju okupācijas, kā arī par deportācijām “no Pleskavas apgabala rietumu rajoniem” 1950. gadā.

Ieeja brīva.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.