Latvijas sieviešu basketbola izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts.

Latvijas basketbolistēm EČ nepalīdzēs Putniņa; pēdējā pārbaudes spēlē zaudēts Slovēnijai 0

Latvijas sieviešu basketbola izlase, aizvadot pēdējo pārbaudes spēli pirms Eiropas čempionāta, cieta zaudējumu pret Slovēniju, “Arēnā Rīga” ciešot neveiksmi ar rezultātu 79:80 (17:21, 20:22, 21:20, 21:17). Pēc mača arī kļuva zināms, ka komandai Eiropas čempionātā savainojuma dēļ nepalīdzēs pieredzējusī Aija Putniņa.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Latvijas izlasē teicamu sniegumu demonstrēja Karlīne Pilābere, kura tikai pēc Putniņas savainojuma tika iekļauta izlasē. Viņa šajā duelī guva 26 punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas.

Tikmēr 19 punkti un astoņas rezultatīvas piespēles bija Elīnai Dikeluakai, bet desmit punktus guva Kate Krēsliņa.

Atpūta šajā mačā tika dota Kristīnei Vītolai, bet neliela savainojuma dēļ nespēlēja Zenta Meļņika.

Dikeulaka iepriekšējā pārbaudes mačā pret Ķīnu guva savu 1000 punktu izlasē, tāpēc sestdien saņēma simbolisku balvu. Viņa ir septītā spēlētāja izlasē, kas sasniegusi šo robežu.

Pēc mača Latvijas izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts paziņoja tās 12 spēlētājs, kuras pārstāvēs valsti Eiropas čempionātā. Kā pēdējās atskaitītās ir Putniņa un gados jaunā Elizabete Bulāne.

Līdz ar to sarkanbaltsarkano karogu Eiropas čempionātā pārstāvēs Elīna Dikeulaka, Ilze Jākobsone, Ieva Pulvere, Kate Krēsliņa, Aija Brumermane, Karlīne Pilābere, Kristīne Vītola, Laura Ikstena, Digna Strautmane, Paula Strautmane, Luīze Šepte un Zenta Meļņika.

Ikstenai, Šeptei un D.Strautmanei šī būs debija Eiropas čempionātā.

Latvijas sieviešu basketbola izlase vēl izbaudīt Līgo svētku burvību

Kā zināms, Latvijas izlasei šajā čempionātā nevarēs palīdzēt Kitija Laksa, kurai ir ilgstošs rehabilitācijas process pēc rudenī gūtās smagās traumas, kā arī personīgo iemeslu dēļ nespēlēs Anete Šteinberga.

Mājinieces mača sākumā nonāca iedzinējos ar 0:6, bet pirmo ceturksni zaudēja ar 17:21. Otrās ceturtdaļas pirmajā pusē latvietes ar vairākiem tālmetieniem neļāva pretinieces attālināties rezultātā, bet vienubrīd Karlīne Pilābere ar diviem soda metieniem panāca divu punktu pārsvaru (31:29). Ceturtdaļas otro pusi sekmīgāk aizvadīja viešņas, kuras pārtraukumā devās ar sešu punktu pārsvaru (43:37).

Arī trešajā ceturtdaļā lielākoties uzbrukumi no perimetra bija tie, kas ļāva noturēt līdzvērtīgu rezultātu. Uz brīdi tika panākta vadība, bet pirms ceturtās ceturtdaļas priekšā atkal bija slovēnietes – 63:58. Arī ceturtajā ceturtdaļā izšķirošajos brīžos Latvijas izlasei lielāko pienesumu deva Pilābere, taču ar to nepietika, lai lauztu cīņas gaitu un izcīnītu uzvaru. Viņai pēdējā sekundē ar soda metienu bija iespēja panākt papildlaiku, taču viens no diviem “sodiņiem” lidoja secen.

Latvietes ceturtdien ar 74:56 uzveica Ķīnu, izcīnot ceturto uzvaru pēc kārtas.

Latvijas izlase aizvadītajā nedēļā Čehijā notikušo turnīru noslēdza ar perfektu bilanci, trijās spēlēs izcīnot tikpat uzvaras – 69:63 pret Čehiju, 85:62 pret Bosniju un Hercegovinu, kā arī 69:63 pret Ungāriju.

Savainojuma dēļ turnīru Prāgā nepabeidza viena no izlases vadošajām spēlētājām Aija Putniņa. Ņemot vērā neskaidrību ap basketbolistes veselības stāvokli, Latvijas izlases treniņiem pievienojusies “TTT Rīga” spēlētāja Karlīne Pilābere.

Pārbaudes spēļu ciklu Latvijas valstsvienība uzsāka Spānijā, kur vispirms ar 51:77 zaudēja mājiniecēm, kas ir arī Eiropas čempiones, bet par trešo vietu turnīrā ar 79:65 pārspēja Ungāriju.

Savukārt jūnija sākumā Guntas Baško atvadu spēlē Latvija mājās ar 47:62 zaudēja Turcijai.

Pirms Pīlāberes pievienošanās Latvijas izlases kandidāšu sarakstā bija tikai 13 basketbolistes, tāpēc treneriem nu jāatrod divas liekās, kas Eiropas čempionātā nepiedalīsies. Pēc pilsonības nepiešķiršanas no pretendentēm spēlēšanai valstsvienībā tika atskaitīta amerikāniete Šeja Pedija.

Eiropas čempionāts norisināsies no 27.jūnija līdz 7.jūlijam. A un B apakšgrupu spēlēs notiks Rīgā, bet pārējo apakšgrupu mači un izslēgšanas turnīrs norisināsies Serbijā. Sešas labākās komandas iegūs tiesības 2020.gada februārī piedalīties olimpiskajā kvalifikācijas turnīrā.

Latvijas izlase Eiropas čempionātā spēlēs vienā grupā ar Lielbritānijas, Ukrainas un Spānijas valstsvienībām. Pirmā spēle ir paredzēta pret Lielbritāniju 27.jūnijā plkst.18.30, turnīrā turpinājumā 28.jūnijā latvietes plkst.18.30 spēkosies ar Ukrainu, bet noslēdzošā grupu turnīra spēle būs 30.jūnijā plkst.18.30 pret Eiropas čempioni Spāniju.