Pirmajā spēlē Somijas hokejisti uzveic Latviju tikai ar rikošeta palīdzību 0

Latvijas U-20 hokeja izlase pirmdien pasaules čempionāta pirmajā pārspēlē par vietu augstākajā divīzijā junioriem ar 1:2 (0:1, 1:0, 0:1) piekāpās Somijas vienaudžiem.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 382
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 30
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19

Vietu augstākajā divīzijā saglabās izlase, kas triumfēs sērijā līdz divām uzvarām, līdz ar to Latvijas hokejistiem jāuzvar nākamie divi mači, lai saglabātu vietu starp planētas spēcīgākajām komandām.

Pirmajā pārspēlē vienīgos vārtus Latvijas izlases labā guva aizsargs Maksims Ponomarenko.

Mača rezultātu astotajā minūtē atklāja somu uzbrucējs Vili Sārijervi, kurš realizēja vairākumu. Perioda beigās latvieši vēl divas reizes palika mazākumā, bet, lai gan Somijas hokejisti pamatīgi nomētāja vārtsargu Mareku Mitenu, savu pārsvaru pretinieki nepalielināja.

Otrā perioda piektajā minūtē Ponomarenko izpildīja spēcīgu metienu no zilās līnijas, kas atrada savu ceļu vārtos, panākot 1:1. Turpinājumā perioda vidū latvieši tika pie diviem vairākumiem pēc kārtas, taču pretinieki bija nesalaužami. Tāpat arī Somijas hokejisti nespēja izmantot nopelnīto vairākumu, un rezultāta tablo otrā perioda beigās vēstīja neizšķirtu.

Trešajā periodā, tuvojoties trešdaļas vidum, Kristians Vesalainens ar rikošeta palīdzību raidīja otro ripu Mitena sargātajā cietoksnī. Ielaiduši vārtus, latvieši lūkoja atspēlēties un iespieda pretiniekus viņu aizsardzības zonā, taču ar rezultatīviem metieniem šis spiediens nenoslēdzās. Turpinājumā Mitens Latvijas hokejistus glāba no lielākas nonākšanas iedzinējos, taču visi uzbrukumi somu vārtiem bija nesekmīgi. Spēles priekšpēdējā minūtē Mitens tika nomainīts pret sesto laukuma spēlētāju, bet augļus tas nenesa un tika ciests zaudējums ar 1:2.

Nākamā pārspēle par vietu augstākajā divīzijā notiks 3.janvārī, bet, ja būs nepieciešams trešais mačs, tas norisināsies 5.janvārī.

Tikmēr ceturtdaļfinālos vispirms Toronto plkst.20 pēc Latvijas laika Dānija spēkosies ar Krieviju, bet plkst.22.30 Zviedrija Monreālā duelēsies Slovākiju. Jau otrdienā pēc Latvijas laika plkst.0.30 ASV Toronto eksaminēs Šveici, bet plkst.3 Kanāda Monreālā cīnīsies ar Čehiju. Ceturtdaļfināla mačus varēs vērot kanālā “Viasat Sport Baltic”.