Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs pēc zaudējuma.

Pļaviņš/Točs sīvi cīnās pret ranga līderiem, tomēr netiek pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā 0

Latvijas pludmales volejbolistiem pasaules čempionāts Vācijas pilsētā Hamburgā noslēdzies, jo piektdien zaudējumu cieta arī mūsu pēdējais turnīrā palikušais pāris – Mārtiņš Pļaviņš un Edgars Točs.

“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm 24

Ar 23.numuru izliktais Latvijas duets astotdaļfinālā ar 0-2 (20:22, 17:21) piekāpās titulētajiem norvēģiem Annešam Mūlam un Kristianam Sērumam, kuri ir pasaules ranga līderi un pasaules čempionāta galvenie favorīti.

Pirmo setu veiksmīgāk iesāka latvieši, panākot 6:3. Šāds pārsvars gan ilgi nenoturējās, jo pretinieki drīz vien izlīdzināja rezultātu – 7:7, tomēr, dodoties tehniskajā pārtraukumā, vadībā ar 11:10 atkal bija Latvijas duets. Pēc pārtraukuma setu veiksmīgāk turpināja latvieši, panākot 13:10, taču norvēģi lieliski servēja, kas ļāva panākt izlīdzinājumu 14:14. Turpinājumā Pļaviņš/Točs bija tuvu, lai izcīnītu uzvaru setā, jo panāca 19:15, taču tad mūsējiem spēle pajuka, norvēģi no nākamajām astoņām izspēlēm uzvarēja septiņās un izcīnīja uzvaru setā.

Pēc neveiksmes pirmā seta galotnē, otrais iesākās ar nelielu Latvijas dueta pārsvaru, tomēr mačs noritēja sīvā gaisotnē, rezultātam kļūstot 5:5. Savukārt, dodoties tehniskajā pārtraukumā, vadībā ar 13:8 bija Norvēģijas pāris. Mača galotnē Latvijas duets pietuvojās pretiniekiem, panākot 16:18, tomēr talantīgie norvēģi turpināja demonstrēt lielisku sniegumu, svinot uzvaru arī otrajā setā ar 21:17.

Pļaviņš/Točs pasaules čempionāta astotdaļfinālā cīnās pret Norvēģijas duetu

Līdz ar to Pļaviņš/Točs turnīru noslēdza dalītā 9.vietā, iegūstot 800 ranga punktus un 11 000 ASV dolāru lielu naudas balvu.

Pļaviņš/Točs apakšgrupu sacensībās izcīnīja divas uzvaras un cieta vienu zaudējumu, tādējādi grupā ieņemot otro vietu. Tikmēr pirmajā izslēgšanas turnīra mačā latvieši ceturtdien ar 2-0 (21:19, 21:18) nedaudz negaidīti pārspēja Brazīlijas duetu Pedru Solbergu/Vitoru Gonšalvešu Felipi, kuri turnīrā izsēti ar 24.numuru.

Jau ziņots, ka Aleksandrs Samoilovs/Jānis Šmēdiņš zaudēja pirmajā izslēgšanas spēļu kārtā, paliekot dalītā 17.vietā, bet Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka dāmu turnīrā aizkļuva līdz astotdaļfinālam un ieņēma dalītu 9.vietu.

Pasaules čempionāts Hamburgā noslēgsies svētdien. Pasaules čempionu titulus izcīnījušie dueti savām valstīm nodrošinās ceļazīmes uz 2020.gada Tokijas olimpiskajām spēlēm.

Pirms diviem gadiem notikušajā pasaules čempionātā labākais duets no Latvijas bija Samoilovs/Šmēdiņš, kuri aizkļuva līdz turnīra astotdaļfinālam.