Sandis Ģirģens
Sandis Ģirģens
Foto: Ieva Leiniša/LETA

Policisti piedzīvojuši nepieņemamu cilvēku izturēšanos. Draud sankcijas 8

Ārkārtējās situācijas laikā konstatēti atsevišķi gadījumi, kad agresīvi noskaņoti iedzīvotāji spļāvuši uz policistiem un paziņojuši par inficēšanos ar Covid-19, pirmdien “Delfi TV ar Jāni Domburu” atzina iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens (KPV LV).

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 43
Lasīt citas ziņas

“Diemžēl ir pat tādi gadījumi, kad cilvēki bijuši agresīvi un spļauj virsū policijai, un saka, ka viņi potenciāli inficēti ar Covid-19,” norādīja ministrs.

Šādos gadījumos tiek iedarbināts administratīvais process un pieņemtas bargas sankcijas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Kopumā Latvijā līdz šim noformēti 105 administratīvā pārkāpuma protokoli par ārkārtējās situācijas dēļ noteikto aizliegumu un ierobežojumu neievērošanu.

Ministrs uzskata, ka lielākā daļa Latvijas sabiedrības ievēro ārkārtējās situācijas ierobežojumus, tostarp, fizisko distancēšanos.

Viņš arī informēja, ka joprojām turpinās darbs pie viedierīcēm paredzēta “digitāla rīka” ieviešanas, ar kuru valsts kontrolētu, vai iedzīvotāji ievēro pašizolācijas un karantīnas prasības. Pēc viņa teiktā, šāda aplikācija būtu līdzīga tai, ko savu pilsoņu kontrolei Covid-19 ierobežošanai izmanto Singapūrā.

“Singapūrā ir aplikācija, kas palīdzētu ievadīt datus un potenciāli izsekot, kurā vietā personas pulcējas,” piebilda ministrs.

Ģirģens gan mierināja, ka Iekšlietu ministrijas plānos nav ieviest autoritārā režīma rīkus, lai precīzi kontrolētu iedzīvotāju ikdienu, taču digitālie risinājumi palīdzētu uzraudzīt cilvēku pulcēšanos, kas šādā veidā ļautu iekšlietu resursus izmantot daudz lietderīgāk. “Nav jēgas braukāt un dedzināt degvielu pa tukšām vietām un bļaut ruporā,” piebilda ministrs.

Administratīvo pārkāpumu kodekss par ārkārtējās situācijas vai izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu vai aizliegumu pārkāpšanu paredz naudas sodu fiziskajām personām no 10 līdz 2000 eiro, bet juridiskajām personām – no 140 līdz 5000 eiro.