Kristaps Porziņģis (no labās) un viņa komandas biedri sestdien svinēja vienu no lielākajām uzvarām komandas vēsturē.

Porziņģim nesanāk īsti iesvīst “Mavericks” graujošā uzvarā 0

Sestdienas vakarā Latvijas basketbola mīļi televīzijas kanāla TV6 tiešraidē varēja sekot līdzi Kristapa Porziņģa gaitām NBA čempionātā. Diemžēl šoreiz nācās mazliet vilties, jo latvietim spēles laiks nebija no lielākajiem. Taču ne jau viņa vainas dēļ – pretinieki bija pagalam švaki.

10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
Putinam draud briesmas, par kurām pagaidām zina tikai nedaudzi 15
Mājas
12 senlatviešu ticējumi par Jurģu dienu: kāda šī diena, tāda visa vasara? 25

Dalasas “Mavericks” savā laukumā ar 130:84 (31:28, 33:24, 40:14, 26:18) sagrāva Ņūorleānas “Pelicans”, mača beigās neesot tālu arī līdz komandas rekorduzvarai (+53 2014.gada novembrī). Sestdien gūtais panākums bija sestais lielākais dalasiešu klubam.

Porziņģis nospēlēja 19 minūtes un 41 sekundi, spēles pēdējā ceturtdaļā laukumā vairs nedodoties, jo tas arī nebija nepieciešams. Tobrīd “Mavericks” bija vadībā ar +38 punktiem, līdz ar to Dalasas kluba līderi maču varēja mierīgi vērot no rezervistu soliņa.

Liepājnieks realizēja četrus no astoņiem divpunktu metieniem un piecus no septiņiem “sodiņiem”, bet garām aizmeta visus trīs tālmetienus.

Tāpat Porziņģis izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, divreiz rezultatīvi piespēlēja, reizi pārķēra bumbu, pieļāva divas kļūdas un trīs reizes pārkāpa noteikumus. “Mavericks” ar Porziņģi laukumā iemeta par 28 punktiem vairāk nekā ielaida, kopā ar Luku Dončiču dalot pirmo vietu šajā rādītājā komandā.

“Mavericks” komandā rezultatīvākais ar 26 punktiem, deviņām rezultatīvām piespēlēm un sešām bumbām zem groza bija Dončičs. Pie “double-double” tika cits “Mavericks” milzis – Bobans Marjanovičs, kurš sameta 15 punktus un izcīnīja 16 atlēkušās bumbas.

Tikmēr viesiem ar 15 punktiem rezultatīvākais bija Džejdžejs Rediks.

Savu pirmo punktu spēlē Porziņģis guva vien sestajā minūtē, kad realizēja vienu no diviem soda metieniem, bet vēl pēc minūtes atzīmējās ar pirmo iemesto divpunktu metienu, panākot mājiniekiem pārsvaru ar 22:16. Drīz pēc tam Latvijas basketbolists saņēma otru personisko piezīmi un tika nomainīts, lai atgrieztos laukumā vien otrās ceturtdaļas septītajā minūtē.

Arī otrā ceturtdaļa latvietim nebija rezultatīva, gūstot vien divus punktus, un pēc tehniskās piezīmes devītajā minūtē viņš vēlreiz tika nomainīts, lai laukumā pirmajā puslaikā vairs neatgrieztos. Solo lomu laukumā spēlējot Dončičam, “Mavericks” puslaiku uzvarēja ar 64:52.

Otro puslaiku Porziņģis sāka agresīvāk. Vispirms viņš pēc Dončiča piespēles zem groza iemeta divpunktu metienu ar sodu, taču soda metiens nebija precīzs, bet jau nākamajā uzbrukumā vēlreiz pret viņu tika pārkāpti noteikumi, realizējot abus soda metienus.

Arī komanda palielināja apgriezienus, sestajā minūtē pēc Tima Hārdeveja juniora precīza divpunktnieka panākot jau 25 punktu pārsvaru – 83:58. Devītajā minūtē skaista epizode mājiniekiem sanāca pēc kārtējā Dončiča bumbas uzmetiena groza virzienā, šoreiz to grozā triecot Porziņģim 89:60. Puslaika 10.minūtē Latvijas basketbolists tika nomainīts, kad viņa kontā jau bija 13 punkti un piecas atlēkušās bumbas.

Vairāk laukumā viņam atgriezties nebija lemts, jo tas arī nebija vajadzīgs, spēles laiku saņemot rezervistiem. Arī Dončičs mača beigas sagaidīja uz rezervistu soliņa, nolūkojoties, vai Dalasas vienība atkārtos savu visu laiku lielāko uzvaru. 53 punktus pārsvars tomēr netika sasniegts

“Mavericks” ar 16 uzvarām 22 spēlēs ieņem otro vietu Rietumu konferencē, kamēr šodienas pretinieki ar sešiem panākumiem 23 dueļos ir priekšpēdējie.