Porziņģis malā, līdzjutēji neapmierināti, “Knicks” zaudē 0

Ņujorkas “Knicks” komanda, spēlējot bez saviem līderiem, tostarp Latvijas basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa, svētdien savā priekšpēdējā šīs sezonas Nacionālās basketbola asociācijas (NBA) regulārā čempionāta spēlē mājās ar 97:110 (29:23, 26:29, 20:24, 22:34) zaudēja Toronto “Raptors” komandai.

Zinātnieki atklājuši iemeslu, kas varētu izskaidrot gados jaunu cilvēku biežo saslimstību ar vēzi 57

Porziņģis muguras sāpju dēļ izlaida ceturto spēli pēc kārtas, bet šosezon viņš laukumā nav devies jau 14 mačos.

Svētdien “Knicks” komandai nepalīdzēja arī Karmelo Entonijs, Deriks Rouzs un Lenss Tomass. Vairāki līdzjutēji, kas spēli vēroja klātienē, pauda neapmierinātību par to, sociālajos tīklos ierakstot, ka vēlas atgūt naudu par biļetēm.

Līderu prombūtnē lielisku spēli aizvadīja šīs sezonas debitants Villijs Ernangomess, kurš sameta 24 punktus, atkārtojot savu personīgo rekordu, kā arī izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, bet Kortnijs Lī pievienoja 14 punktus.

Tikmēr “Raptors” komandā, kas gatavojas izslēgšanas turnīram, teicami darbojās komandas līderis Demārs Derouzens, kurš guva 35 punktus, bet 17 punktus un 11 rezultatīvas piespēles pievienoja Kails Lovrijs.

Šajā mačā notika arī divu Lietuvas zvaigžņu duelis, kurā labāks bija “Knicks” pirmgadnieks un pagājušā gada valsts labākais basketbolists Mindaugs Kuzminsks, kurš izcēlās ar 12 punktiem, savukārt “Raptors” komandas centrs Jons Valančūns, kuram šī ir piektā NBA sezona, guva sešus punktus un izcīnīja septiņas atlēkušās bumbas zem groziem.

Spēles pirmā daļa aizritēja līdzīgā cīņā, nevienai no komandām lielu pārsvaru negūstot. Mājinieku rindās Ernangomess jau pirmajās sešās minūtēs guva 11 punktus, savukārt “Raptors” sastāvā neapturams bija Derouzens, kurš ceturtdaļā sameta 15 no vienības 23 gūtajiem punktiem. Pēc pirmās ceturtdaļas Ņujorkas klubam bija sešu punktu pārsvars (29:23), bet otrās ceturtdaļas vidū “Knicks” bija priekšā arī ar 41:31. Tiesa, pēc tam “Raptors” guva 13 punktus pēc kārtas, tomēr pirms puslaika beigām “Knicks” atguva vadību un atpūtā devās esot priekšā ar 55:52.

Trešajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, pirms pēdējā spēles nogriežņa “Raptors” komandai iegūstot minimālu pārsvaru 76:75. Savukārt izšķirošais šajā spēlē bija Toronto komandas izrāviens, ko tā sāka astoņas minūtes pirms ceturtdaļas beigām, gūstot 12 punktus pēc kārtas un panākot 100:82 savā labā, spēles beigu daļā bez problēmām pārsvaru nosargājot.

Šosezon Porziņģis ir izlaidis 14 NBA regulārā čempionāta spēles. Sezonas vidū viņam bija problēmas ar Ahilleja cīpslu, pēc tam februāra beigās viņš divos mačos nepiedalījās potītes traumas dēļ, bet martā vēl vienā cīņā palika malā augšstilba sasituma dēļ.

Zīmīgi, ka arī pērn savā debijas sezonas izskaņā Porziņģis bija spiests palikt malā, pleca savainojuma dēļ izlaižot noslēdzošos septiņus mačus.

Šajā sezonā Porziņģis vidēji mačā iemetis 18,1 punktu, vienības rezultatīvāko spēlētāju sarakstā atpaliekot vienīgi no Entonija. Tāpat latvietis izcīnījis 7,2 atlēkušās bumbas spēlē, kas arī ir otrs labākais rādītājs klubā pēc Žoakima Noā, kā arī bloķējis vidēji divus metienus mačā, šajā spēles elementā esot labākais šīs sezonas “Knicks” spēlētājs.

“Knicks” komanda zaudēja trešo spēli pēc kārtas, kamēr “Raptors” izcīnīja trešo uzvaru pēc kārtas un piekto pēdējos sešos mačos.

Ņujorkas komanda kopš Ziemassvētkiem nav spējusi uzvarēt divās cīņās pēc kārtas, bet ar 30 uzvarām 81 mačā vienība ieņem 12.vietu Austrumu konferencē un jau labu laiku vairs nepretendē uz iekļūšanu izslēgšanas turnīrā.

Savukārt “Raptors”, izcīnot uzvaru, garantēja sev trešo vietu konferencē, tiekot pie 50 panākuma šosezon aizvadītā 81 spēlē.

Sezonas noslēdzošajā mačā “Knicks” komanda trešdien uzņems Filadelfijas “76ers”.