Rīgas karogs.
Rīgas karogs.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Precizē Rīgas domes atlaišanas likumprojektu 0

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) ir “veikusi uzlabojumus” Rīgas domes atlaišanas likumprojektā un pirmdien to atkārtoti iesniegusi Valsts kancelejā.

Reklāma
Reklāma
Notriektā tautumeita 7
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 30
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli” 63
Lasīt citas ziņas

Labotais likumprojekts tiek iesniegts pēdējās dienās pirms valdības nomaiņas, pēc kuras sagaidāms, ka VARAM vairs nevadīs Kaspars Gerhards (Nacionālā apvienība), bet viņa vietā stāsies Juris Pūce (Attīstībai/”Par!”). Aizejošais premjers Māris Kučinskis (ZZS) tika paziņojis, ka savas valdības laikā likumprojektu skatīšanai nevirzīs, sekojoši lemšana par to būs jau jaunās valdības atbildība.

VARAM izstrādātajā likumprojektā iekļauti vairāki precizējumi, tostarp, anotācijā esot iekļauta informācija par apstākļiem, kas varot apdraudēt pašvaldības stabilitāti un budžetu. Proti, papildus sniegta informācija par risku, kas saistīts ar SIA “Rīgas satiksme” sadarbības partneru un kreditoru izsniegtajiem aizdevumiem 200 miljonu eiro apmērā.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ņemot vērā iespējamās nelikumīgās darbības “Rīgas satiksmē”, ko pašlaik izmeklē tiesībsargājošās iestādes, sadarbības partneri un kreditori var pieprasīt izsniegtos aizdevumus atgriezt nekavējoties. Turklāt, iepazīstoties ar Komercķīlu reģistrā publicēto informāciju, secināms, ka kopējais komercķīlu apjoms sasniedz pat aptuveni 300 miljonus eiro,” norāda ministrijā. Komercķīlas atprasīšana varot apdraudēt sabiedriskā transporta pakalpojuma nodrošināšanu Rīgas pilsētā un radīt būtiskus papildus izdevumus Rīgas pašvaldības vai valsts budžetam. “300 miljoni eiro ir aptuveni 35% no visa pašvaldības budžeta, līdz ar to pastāv risks, ka var tikt apdraudēta arī citu pašvaldības funkciju izpilde,” apgalvo VARAM.

Likumprojekta anotācijā arī norādīts, ka Rīgas dome nav veikusi nepieciešamās darbības, lai savlaicīgi nodrošinātu Atkritumu apsaimniekošanas likuma prasības. Proti, dome neesot nodrošinājusi atbilstošā procedūrā atkritumu apsaimniekotāja noteikšanu pašvaldības teritorijai, kā arī nav noslēgusi līgumus par atkritumu apsaimniekošanu. “Turklāt Rīgas dome līdz šim nav nodrošinājusi Ministru kabineta noteikumos minēto prasību ieviešanu, kas, savukārt ļoti būtiski var ietekmēt iespēju Latvijai noteiktajā termiņā izpildīt pienākumu līdz 2020. gadam nodrošināt atkritumu sagatavošanu atkārtotai izmantošanai, to pārstrādi vai materiālu reģenerāciju 50% apjomā no kalendāra gadā radītā sadzīves atkritumu daudzuma,” uzsver VARAM.

Tāpat papildinātais esot punkts par to, ka no 119 pašvaldībām Rīga ir vienīgā, kas noteiktajā termiņā atbilstoši paredzētajai kārtībai nav pieslēgusies Būvniecības informācijas sistēmai.

VARAM atgādina, ka 15. janvārī iesaistīto institūciju kopīgā sanāksmē precizēto likumprojektu esot atbalstījusi Tieslietu ministrija. Bet Latvijas Pašvaldību savienība un Latvijas Lielo pilsētu asociācija to nesaskaņoja, norādot, ka tajā nav ietverts domes atlaišanas pamatojums un ka likumprojekta anotācijā nav informācijas, kas apstiprinātu un pierādītu pārkāpumu esamību.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.