Saeimas deputāte Inguna Sudraba dodas uz Saeimas sēdi partijas “Latvijas attīstībai” rīkotā piketa laikā, kur protestē pret uzņēmējdarbību bremzējošo politiku, tai skaitā mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu no nākamā gada.
Saeimas deputāte Inguna Sudraba dodas uz Saeimas sēdi partijas “Latvijas attīstībai” rīkotā piketa laikā, kur protestē pret uzņēmējdarbību bremzējošo politiku, tai skaitā mikrouzņēmuma nodokļa likmes paaugstināšanu no nākamā gada.
Foto: LETA

Pret “mikronodokļa” likmes celšanu pie Saeimas protestē aptuveni 20 cilvēku 0

Trešdienas plkst.10.30 pie Saeimas ēkas mītiņā sanākuši apmēram 20 cilvēku, lai iebilstu pret no nākamā gada plānoto mikrouzņēmuma nodokļa likmes palielinājumu no 9% līdz 11%, novēroja aģentūra BNS.

Reklāma
Reklāma
VIDEO. Kāpēc gurķus tin plēvē? Atbilde tevi pārsteigs
Krimināls
VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija vismaz mēnesi zināja par terorakta gatavošanu: “Lai viņi nestāsta pasakas fejai!” 87
Lasīt citas ziņas

Piketa dalībnieki uzvedās mierīgi un praktiski neizteica nekādus saukļus. Mītiņa dalībnieki rokās turēja plakātus ar uzrakstiem “9% = darbs Latvijā. 11% = biļete uz Īriju”, “Uzņēmēju atbalsts ir nevis mērķis, bet līdzeklis”, kā arī “9%+2%=ēnu ekonomika”. Tāpat mītiņa dalībniekiem bija apmēram piecus metrus augsts statīvs, uz kura ir sarkanas krāsas cipars “9” ar uzrakstu “Gribu palikt”.

Starp mītiņa dalībniekiem bija arī partijas “Latvijas Attīstībai” līderis, bijušais Ekonomikas ministrijas valsts sekretārs Juris Pūce.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau vēstīja, ka uzņēmumi asi kritizējuši Saeimas lēmumu no nākamā gada palielināt mikrouzņēmuma nodokli līdz 11%, tādēļ Ekonomikas ministrija rosinājusi izmaiņas, kas paredz mikrouzņēmuma nodokļa likmi piemērot privātpersonām 9% apmērā trīs gadus. Koalīcija nolēmusi par izmaiņām diskutēt nākamā gada pirmajā ceturksnī.

“Mikrouzņēmuma nodokļa maksātāja režīmu šobrīd izmanto virs 30 000 Latvijas iedzīvotāju. Lielai daļai mazo uzņēmēju tā bija iespēja izvest savu uzņēmējdarbību no ēnu ekonomikas. Valstij vajadzētu censties uzņēmējiem palīdzēt, nevis likvidēt iniciatīvu, kas sevi ir pierādījusi kā uzņēmējdarbību veicinoša,” iepriekš sacīja Pūce.

Mikrouzņēmuma nodoklis 9% apmērā no apgrozījuma tika ieviests 2010.gada septembrī.

Pagājušā gada novembrī par spīti iebildumiem no uzņēmēju organizācijām Saeima grozīja Mikrouzņēmuma nodokļa likumu, paredzot attiecīgā nodokļa likmes celšanu no 9% līdz 11% 2015.gadā, līdz 13% 2016.gadā un līdz 15% 2017.gadā.