Profesors: Valstī vajadzētu izveidot vienotu onkoloģiskās aprūpes tīklu 0
Dr. Apinis


Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijas jomā Jānis Eglītis.
Veselības ministrijas galvenais speciālists onkoloģijas jomā Jānis Eglītis.
Foto: Karīna Miezāja

“Pēdējos piecus, deptiņus gadus Latvijā tas ir standarts, ka vismaz lielajās lokalizācijās, kur pacientu ir daudz, ir šie multidisciplinārie konsīliji, protams, ka varētu vēlēties viņus attīstīt vēl vairāk, vēl smalkāk un ar vēl vairāk speciālistu iesaiti, RīgaTV 24 raidījumā “Dr. Apinis” saka Jānis Eglītis, Latvijas Onkologu asociācijas valdes priekšsēdētājs, profesors.

Reklāma
Reklāma
10 apetīti nomācoši produkti, kas jāēd katru dienu 23
RAKSTA REDAKTORS
“Darbinieki aizraujas ar iebiedēšanu. Jūtu pazemošanu un pārākuma sajūtu.” Krīzes centrā esošās Līnas dienasgrāmata ar pozitīvu pavērsienu 45
Četru cilvēku ģimene veic eksperimentu, cenšoties pārtikai tērēt ne vairāk kā 60 eiro nedēļā: “No dažiem produktiem nākas atteikties”
Lasīt citas ziņas

Šobrīd Nacionālais Veselības dienests finansē trīs pamatspeciālistu – ķīmijterapeita, ķirurģiskā profila ārsta un staru terapeita klātbūtne. Eglītis papildina, ka vajadzība būtu noteikti arī pēc diagnostiskā radiologa un morfologa.

“Tas būtu virziens, kurā attīstīties, ņemot vērā, ka vismaz lielajās slimnīcās, arī zināmā mērā Liepājā un Daugavpilī, pacientu skaits pietiek, lai izveidotu šādas vienības un tas varētu būt vēlamais attīstības cenārijs nākotnei.

CITI ŠOBRĪD LASA

Protams, ka ideālā variantā mums vēl tam visam būtu klāt vajadzīgi koordinatori, kas uzņemots tehnisko darbu, kas jādara ārstam un aizņem samērā daudz laika. Tā ir gan izmeklējumu pietiekšana, gan konsīliju noformēšana – birokrātisks papīru darbs, kas aizņem katru nedēļu vairākas stundas,” viņš papildina.

Ja būtu tehniskais personāls, kas to veic, tas atvieglotu darbu. Šīs vienības varētu sasaistīt ar vēža reģistru un arī tajā informācija būtu daudz objektīvāka, konkrētāka un izmantojamāka pēc tam, nekā pašreiz esošie formālie parametri, kas tiek ievadīti visiem pacientiem.

“Valstī vajadzētu izveidot vienotu onkoloģiskās aprūpes tīklu un attiecīgi arī deliģēt, ko kurā vietā var darīt, jo es domāju, ka ne Liepājā, ne Daugavpilī nevajadzētu būt pilna spektra onkoloģiskajai palīdzībai. Tur varētu sniegt palīdzību biežākajās lokalizācijās, kur pacientu ir daudz, bet sarežģītākos un retāk sastopamos gadījumus koncentrēt uz Rīgu.

Tas jau ir nākamais solis, manuprāt, ministrija to, veicot līguma slēgšanu onkoloģiskajā specifiskajā ķirurģiskajā aprūpē jau pēc būtības ir iezīmējusi,” profesors atklāj.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.