Shutterstock un Jāņa Gruzdiņa ilustrācija

Projektā “Latvijas Skolas soma” atbalstīti vēl 19 jauni projekti 0

Noslēdzies konkurss Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogrammā “Latvijas skolas somas” satura radīšana”, 19 projektu īstenošanai sadalot 82 272 eiro, informē VKKF komunikāciju pārstāve Jana Vērdiņa.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

Konkursam tika iesniegti 39 pieteikumi, kuru īstenošanai pieprasīts 203 970,80 eiro. Vērienīgākais atbalsts – starp 9000 un gandrīz 12 000 eiro – piešķirts triju teātra izrāžu izveidei.

Nodibinājums “Jaunrades fonds” piedāvās uzvedumu “Šekspīrs bērniem”, biedrība “Pusstāvs” – izrādi “Klusētāji”, savukārt nodibinājums “Savienojums” (nosaukums, zem kura slēpjas skatītājiem labi pazīstamais “Dirty Deal Teatro”) – iestudējumu “Miega peles”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mērķprogrammas ekspertu komisijas priekšsēdētāja Aija Tūna par konkursu: “Iepriecina tas, ka šajā konkursā iesniegtie pieteikumi atspoguļoja centienus mūsdienīgā veidā runāt par klasiku un aktuāliem jautājumiem, lai skolēni iepazītu gan Raiņa, R.Blaumaņa un Šekspīra daiļradi, gan latviešu folkloru un laikmetīgo mākslu, gan dažādus mūzikas instrumentus un, piemēram, opermākslu vai mūziku no mūzikliem.

Pienesumu bērnu un jauniešu auditorijai gatavos arī VSIA “Rīgas cirks”, lai ļautu iepazīt gan unikālo cirka ēku, gan iluzionista darbu.

Balstoties uz līdzšinējo pieredzi un skolēnu lielo ieinteresētību, piedāvājumu klāstu papildinās fonds “Mākslai vajag telpu”, kas jauniešus visā Latvijā iepazīstina ar 20.gadsimta otrās puses un laikmetīgo mākslu, savukārt jaunums būs karikatūras kā mākslas žanra iepazīšana, balstoties uz unikālajiem E. Ozoliņa darbiem.”

Aija Tūna norāda, ka daļā pieteikumu joprojām bijusi vērojama tendence pārāk koncentrēties uz izglītību un mācību metodiku tiešā veidā, aizmirstot, ka programma “Latvijas skolas soma” domāta tam, lai skolēni klātienē sastaptos ar kultūras un mākslas notikumu.

Tāpat bijuši pieteikumi, kuros piedāvātās norises pārblīvētas ar dažādām darbībām un tehnoloģiju izmantošanu, neradot pārliecību, vai skolēni spēs izsekot notiekošajam un uztvert vēstījumu.

Programmas “Latvijas skolas soma” mērķis ir radīt iespēju izzināt un klātienē iepazīt Latvijas vērtības, stiprināt jaunās paaudzes nacionālo identitāti, pilsoniskuma, valstiskās piederības apziņu, attīstīt kultūras izpratnes un izpausmes kompetenci, tā paaugstinot izglītības kvalitāti un mazinot sociālo nevienlīdzību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.