Ralfs Bērziņš šosezon ir otrs labākais bobsleja juniors Eiropā.

Prūsis: Ja šo nedēļu pārdzīvojām, tad kādu laiku dzīvosim 0

Latvijas bobsleja pilota Oskara Ķibermaņa četrinieku ekipāža svētdien Kēnigszē trasē izcīnīja ceturto vietu Pasaules kausa sestā posma sacensībās, kamēr Ralfa Bērziņa pilotētais kvartets bija septītajā pozīcijā.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas

Oskaru Ķibermani šoreiz bez Matīsa Mikņa un Laura Kaufmaņa iestūma Helvijs Lūsis, kurš nomainīja savainoto Arvi Vilkasti. Ralfs Bērziņš brauca ar ierastajiem stūmējiem Edgaru Nemmi, Dāvi Spriņģi un Edgaru Pirogu.

Uzvaru posmā svinēja vācietis Frančesko Frīdrihs, kurš divu braucienu summā savu tautieti Johannesu Lohneru apsteidza par 0,10 sekundēm. Trešais bija kanādietis Džastins Kripss, kurš zaudēja 0,26 sekundes, bet ceturto vietu izcīnījuši Ķibermani apsteidza par 0,16 sekundēm. Bērziņš zaudēja 0,56 sekundes, kas deva septīto vietu.

Pirmajā braucienā ātrākais bija Lohners, kura vadītā ekipāža finiša līniju šķērsoja pēc 48,55 sekundēm. Četras sekundes simtdaļas lēnāks bija Frīdrihs, kurš svētdien iemēģināja jaunas kamanas, kamēr vēl tikpat atpalika Kripss. Bērziņš bija 0,15 sekundes lēnāks, kas deva ceturto vietu, bet Ķibermanis atpalika 0,22 sekundes un bija dalītā sestajā pozīcijā.

Otrajā braucienā Frīdrihs izrāva sev uzvaru, trasi veicot 48,44 sekundēs un Lohneru apsteidzot par 0,14 sekundēm. Vēl 0,08 sekundes lēnāks bija Kripss, bet Ķibermanis ar 0,24 sekunžu deficītu uzrādīja ceturto labāko rezultātu. Bērziņš zaudēja 0,55 sekundes un braucienā bija desmitais, kā dēļ atkāpās uz septīto pozīciju.

Sacensībās piedalījās 23 ekipāžas.

“Oskars veica labu braucienu, bija interesanti mači, jo intriga bija līdz pat beigām. Bērziņam abi braucieni bija labi, ja neskaita sānslīdi pirms apļa. Arī tā būs jauna pieredze. Oskaru vēl neesmu saticis, ceru, ka ar kāju viss ir kārtībā. Ja šo nedēļu pārdzīvojām, tad kādu laiku dzīvosim. Tagad Bērziņš dosies uz pasaules junioru čempionātu, lielā komanda – pieci sportisti un četri, kas viņiem “traucē”, braucam uz Pasaules kausa posmu Sanktmoricā,” intervijā LTV sacīja Latvijas izlases galvenais treneris Sandis Prūsis.

Ķibermanis posmā Laplaņā sastiepa kājas muskuli, tāpēc pirms nedēļas Īglsā viņš startēja, sēdot kamanās. Ķibermaņa četrinieks ieņēma 11.vietu, kamēr Bērziņam posmā bija 20.pozīcija.