Putniņa palīdz uzveikt rīdzinieces 0

Latvijas dāmu basketbola čempionvienība “TTT Rīga” Baltijas līgas mājas spēlē ar 75:86 zaudēja Kauņas komandai “Viči-Aistes”.
 Rezultatīvā cīņā pret Eirolīgas turnīra dalībniecēm un pēdējo 12 sezonu Baltijas līgas čempionēm rīdzinieces uzvarēja tikai vienā mača ceturtdaļā. “Izpildījām visus uzdevumus gan aizsardzībā, gan uzbrukumā.

Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156

Ne sevišķi veicās tām basketbolistēm, kuras parasti laukumā tiek reti, tomēr šoreiz gribēju, lai uzspēlē visas, jo mazāk bija jādomā par rezultātu un labāk jāizstrādā kombinācijas. Ja mums būtu darīšana ar komandu, ko uzskatu par parocīgāku, tad spēlētu tikai ar astoņām basketbolistēm,” skaidro rīdzinieču galvenais treneris Aigars Nerips. Kauņas komandā otrā rezultatīvākā ar 15 punktiem bija Aija Putniņa.

Baltijas līgas nākamajā spēlē 7. martā “TTT Rīga” savā laukumā uzņems Lietuvas “Lemminkainen”, ko pārspēja Klaipēdā. Četru komandu finālturnīrā iekļūs pa divām no katras grupas.

Bet mūsu izlases bijušajai kapteinei Guntai Baško-Melnbārdei radusies iespēja spēlēt FIBA Eiropas kausa izcīņas finālā. Krievijas komandu pusfināla otrajā spēlē Kurskā “Dinamo” pārspēja Vologdas “Čevakata” ar 59:51 un abu spēļu summā – ar 130:113. Gunta laukumā bija 16 minūtes, guva trīs punktus (no spēles 4/1, no soda līnijas 2/1) un četras atlēkušās bumbas, kā arī trīsreiz kļūdījās. Finālā “Dinamo” pretinieces būs no Turcijas – “Botas” vai “Kayseri”. Pirmā spēle 15. martā Turcijā, otrā 22. martā Kurskā.

Turpretī Ieva Kubliņa nepiedalīsies Eirolīgas astoņu komandu finālturnīrā, jo viņas komanda Francijas “Bourges” astotdaļfināla trešajā mačā Spānijā ar 56:64 zaudēja “Rivas Ecopolis”. Kubliņai būtiski sarucis spēles laiks, un arī šoreiz viņa cīņas lielāko daļu aizvadīja uz rezervistu sola, bet trīs nospēlētajās minūtēs statistikas rādītājos atstāja nulles. Finālturnīrs no 28. marta līdz 1. aprīlim notiks Stambulā, un tajā cīnīsies gan Latvijas izlases bijušā trenera Georga Dikeulaka vadītā mājinieču komanda “Fener­bahce” ar Zani Tamani un Elīnu Babkinu, gan arī Itālijas čempionvienība “Famila Shio” ar Aiju Brumermani. A grupā vēl būs Turcijas “Galatasaray” un Spānijas “Rivas Ecopolis”, B grupā – Spānijas “Ros Casares”, Polijas “Wisla”, kā arī Krievijas komandas “Sparta&K” un Jekaterinburgas “UGMK”.

BASKETBOLS

BALTIJAS SIEVIEŠU LĪGA

* “TTT Rīga” – Kauņas “Viči-Aistes” 75:86 (18:24, 34:44, 53:68), Krastiņa 27+7 RP, Dukāte 18, Rozenberga 10; Lihtaroviča 19+8 RP, Putniņa 15, Sipavičūte 12+8 AB.

Situācija grupā: 1. “Lemminkainen” (2-1), 2. “Viči-Aistes” (2-1), 3. “Minsk” (1-2), 4. “TTT Rīga” (1-2).