Andrejs Rastorgujevs trasē.

Rastorgujevam piecas kļūdas iedzīšanā 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Soltleiksitijā ieņēma 19.vietu Pasaules kausa astotā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Uzvaru iedzīšanā svinēja francūzis Kentēns Fijons-Majē, kuram tas bija otrais panākums karjerā. Viņš bija precīzs šautuvē, finišēdams pēc 30 minūtēm un 55,8 sekundēm.

Tikmēr otrais bija piektdien sprintā uzvarējušais norvēģis Vetls Šostads Kristiansens, kurš neaizvēra vienu mērķi un Fijonam-Majē zaudēja 25,9 sekundes. Savukārt trešais bija vēl viens francūzis Simons Destjē, kurš veica trīs soda apļus un savam tautietim zaudēja 47,3 sekundes.

No pēdējās šaušanas Fijons-Majē izslēpoja ar nieka trīs sekunžu pārsvaru pār Kristansenu, bet pēdējos kilometros viņš atrāvās no sava tuvākā sekotāja.

Aiz goda pjedestāla ceturtajā vietā bija sezonas līderis Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, piekto vietu ieņēma vācietis Ēriks Lesers, bet pirmo sešinieku noslēdza šveicietis Benžamins Vegers.

Savukārt Rastorgujevs pieļāva piecas kļūdas šaušanā, Fijonam-Majē zaudējot trīs minūtes un 33,0 sekundes.

Rastorgujevs šajās sacensībās devās trasē ar 29.numuru – vienu minūti un 35 sekundes aiz Kristiansena. Pirmajā ugunslīnijā viņš pieļāva divas kļūdas un atkāpās uz ceturto desmitu, bet otrajā šaušanā bija precīzs, kas ļāva pakāpties uz 19.vietu.

Arī nākamajā ugunslīnijā alūksnietis aizvēra visus mērķus, kas ļāva pakāpties jau uz 14.vietu. Tiesa, pēc ceturtās šaušanas Latvijas biatlonistam bija jādodas trīs soda apļos, kas liedza pacīnīties par sezonas rekordu. No šautuves viņš izslēpoja 21.pozīcijā, bet līdz finišam spēja pacelties līdz 19.vietai.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Rstorgujevs piektdien desmit kilometru sprintā ierindojās 29.vietā, kamēr Roberts Slotiņš bija 72.vietā, bet Aleksandrs Patrijuks ierindojās 84.pozīcijā starp 86 biatlonistiem.

Jau ziņots, ka ceturtdien šī posma ievadā Baiba Bendika ieņēma 66.vietu 7,5 kilometru sprinta sacensībās, tādējādi nekvalificēdamās sestdien gaidāmajai iedzīšanai, kamēr uzvaru svinēja norvēģiete Marte Ulsbū-Reiselanna.

Svētdien šī posma noslēgumā būs jauktās stafetes.