Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevam sāpīga neveiksme – divas kļūdas pēdējā šaušanā un zaudēta pasaules čempionāta medaļa 1

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs trešdien piedzīvoja sāpīgu neveiksmi pasaules čempionātā Zviedrijas pilsētā Estešundā, jo reāli pretendēja uz medaļu 20 kilometru individuālajā distancē, bet beigās palika ārpus labāko desmitnieka, ieņemot 13.vietu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Vēl pēc trešās šaušanas Rastorgujevs bija līderis, tuvāko konkurentu apsteidzot par 11,1 sekundi, tomēr pēdējo reizi viesojoties ugunslīnijā, viņš pieļāva divas kļūdas, nopelnīja divas soda minūtes un šķīrās no iespējas tikt pie godalgas.

Par pasaules čempionu kļuva vācietis Arnds Peifers, kurš aizvēra visus mērķus. Viņš finišēja pēc 52 minūtēm un 42,4 sekundēm, kamēr otro vietu un sudraba medaļu negaidīti ieguva bulgārs Vladimirs Ilijevs, kurš ar vienu kļūdu čempionam zaudēja minūti un 8,7 sekundes. Savukārt bronzu ieguva norvēģis Tarjejs Bē, kurš Ilijevam zaudēja nieka 0,4 sekundes.

Peifers 2011.gadā kļuva par pasaules čempionu sprintā, kā arī trīs zelta medaļas izcīnījis stafetē.

Uzreiz aiz pirmā trijnieka sekoja zviedrs Sebastians Sāmuelsons, Itālijas pārstāvis Lukass Hofers un Simons Destjē no Francijas.

Tikmēr Rastorgujevs no Peifera finišā atpalika divas minūtes un 25,6 sekundes. Alūksnietis pirmajās trīs šaušanas reizēs bija nekļūdīgs, pēc pirmās viesošanās ugunslīnijā ieņemot devīto vietu, bet pēc otrās jau esot vadībā. Diemžēl pēdējā šaušanā – otro reizi šaujot stāvus pozīcijā, Latvijas biatlonists nopūdelēja pirmo un trešo šāvienu, šķiroties no reālām izredzēm tikt pie zelta medaļas.

Rastorgujevs ir nodrošinājis iespēju sacensties svētdien gaidāmajās masu starta sacensībās. Iepriekš viņš sprintā ieņēma 14.vietu, bet iedzīšanā bija sestais.

20 km klasikā trešdien startēja arī Aleksandrs Patrijuks, kurš ar četrām soda minūtēm ieņēma 60.vietu, bet Roberts Slotiņš nopūdelēja septiņus šāvienus un palika 92.vietā starp 98 finišu sasniegušajiem.

Pasaules čempionāta turpinājumā ceturtdien būs sacensības jauktajā pāru stafetē, sestdien stafetēs sacentīsies kungi un dāmas, kamēr svētdien būs abi masu starti.