Andrejs Rastorgujevs distancē.

Rastorgujevs ar labu šaušanu iedzīšanā tiek līdz divdesmitniekam 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Austrijā Pasaules kausa otrā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās izcīnīja 19.vietu, savu piektdienas sniegumu sprinta sacensībās uzlabojot par 20 pozīcijām.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Māte ar šausmām atklāj, ka jaundzimušais bērns, par kuru viņa rūpējās slimnīcā, nav viņas bērns 19
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27

Alūksnietis šaušanā pieļāvā vien vienu kļūdu, pēdējā ugunslīnijā.

Uzvaru svinēja iepriekšējās sezonas Lielā kristāla globusa ieguvējs Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, otro vietu ieguva Krievijas sportists Aleksandrs Loginovs, bet bronza tika francūzim Emiljēnam Žaklēnam, kuram šis bija pirmais pjedestāls karjerā.

J.T.Bē četrās šautuvēs nekļūdījās ne reizi un distanci veica 28 minūtēs un 16 sekundēs, svinot savu 41.karjeras uzvaru Pasaules kausos, bet šosezon tas bija jau trešais panākums. Loginovs viņam zaudēja nepilnas 49 sekundes, bet Žaklēns bija par minūti un četrām sekundēm lēnāks.

Uzreiz aiz pjedestāla finišēja slovēnis Jakovs Faks, piekto vietu izcīnīja francūzis Simons Destjē, bet pirmo sešinieku noslēdza uzvarētāja brālis Tarjejs Bē.

Rastorgujevs pirmajās divās šautuvēs no guļus stāvokļa bija nekļūdīgs, to pašu iespējot arī trešajā ugunslīnijā, taču perfektā bilance pārtrūka pēdējā šautuvē, kur tika pieļauta viena kļūda. Ar šādu sniegumu Latvijas sportists finišu sasniedza 19.vietā, līderim zaudējot divas minūtes un 24,5 sekundes.

Alūksnietis savu sniegumu sprintā (39.vieta) uzlaboja par 20 pozīcijām, kas bija absolūti labākais sniegums starp pirmajā divdesmitniekā finišējušajiem sportistiem.

Pasaules kausa kopvērtējumā ar 151 punktu pirmo vietu ieņem J.T.Bē, tālāk ar 135 seko Destjē, bet labāko trijnieku ar 131 punktu noslēdz Martēns Furkads no Francijas. Rastorgujevs iekrājis 32 punktus un ierindojas 28.vietā.

Jau ziņots, ka Rastorgujevs piektdien desmit kilometru sprinta sacensībās neaizvēra trīs mērķus un ieņēma 39.vietu, knapi finišēdams punktos.