Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevs no TV ekrāniem pazuda pēc pirmās šautuves 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Kenmorā izcīnīja 23.vietu Pasaules kausa septītā posma īsajā individuālajā distancē.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Savu dominanci turpināja norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš bija precīzs ugunslīnijā, finišēdams pēc 35 minūtēm un 27,9 sekundēm.

Otrais bija vēl viens norvēģis Vetls Šostads Kristiansens, kurš savam tautietim zaudēja divas minūtes un 10,2 sekundes, bet trešais bija krievs Aleksandrs Loginovs, kurš bija vēl 30,8 sekundes lēnāks. Kristiansens un Loginovs šautuvē pieļāva pa divām kļūdām, katrs tikdams pie pusotras soda minūtes.

Ceturto vietu ieņēma vēl viens norvēģis Lāšs Helge Birkelands, piektais bija itālis Dominiks Vindišs, bet pirmo sešinieku noslēdza austrietis Simons Eders.

Tikmēr Rastorgujevs pirmajā šaušanā pieļāva divas kļūdas, bet ceturtajā pievienoja vēl vienu nesašautu mērķi, Bē finišā zaudējot četras minūtes un 7,6 sekundes.

Kenmoru šonedēļ piemeklējis pamatīgs aukstums, termometra stabiņam pārsniedzot -20 grādus pēc Celsija. Šī iemesla dēļ vīri 20 kilometru distances vietā veica 15 kilometrus, bet dāmām no 15 kilometriem distance saīsināta uz 12,5 kilometriem.

Īsā individuālā distance janvārī tika iemēģināta vienā no Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) kausa posmiem. Tā pieaugušajiem ir īsāka nekā ierasta, turklāt par vienu nesašautu mērķi sportisti saņem 45 soda sekundes, nevis vienu minūti. Šādu sistēmu iepriekš izmantoja tikai junioru sacensībās.

Tāpat sestdien paredzētās stafetes šobrīd ieplānotas piektdien, bet svētdien pārceltās sacensības pārceltas uz sestdienu, turklāt masu starta vietā notiks sprints, jo tas sportistiem ir 10-15 minūtes īsāks nekā sacensības ar kopēju startu.

Rastorgujevs šosezon labāko rezultātu sasniedza Rūpoldingā piektajā posmā, kad viņš sprintā izcīnīja 13.vietu.