Foto – Ieva Lūka/LETA

Rastorgujevs sekmīgi sākto sezonu turpina ar astoto vietu Pasaules kausa pirmā posma sprinta distancē 0

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Zviedrijas pilsētā Estešundā izcīnīja astoto vietu Pasaules kausa pirmā posma sacensības desmit kilometru sprintā, otrajās sacensībās pēc kārtas tiekot labāko desmitniekā.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Par uzvarētāju kļuva norvēģis Tarjejs Bē, kurš izcīnīja devīto panākumu Pasaules kausa posmu sacensībās karjerā, bet pirmo pēdējo četru gadu laikā. Viņš finišēja pēc 22 minūtēm un 40,6 sekundēm, tikai par nieka 0,7 sekundēm apsteidzot titulēto francūzi Martēnu Furkadu, kamēr trešais palika vācietis Ēriks Lesers, kurš bija vēl trīs sekundes lēnāks.

Tikmēr Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja 22,6 sekundes un ieņēma astoto vietu, kurā viņš bija arī ceturtdien 20 kilometru individuālajā distancē.

Latvijas biatlonists pieļāva vienu kļūdu stāvus šaušanā, kas liedza pacīnīties par vietu uz goda pjedestāla.

Tikmēr pārējie divi Latvijas biatlonisti bija tuvāk dalībnieku beigu galam, nespējot tikt labāko 60 skaitā, kuri svētdien startēs iedzīšanas sacensībās. Oskars Muižnieks ar trim kļūdām šaušanā palika 87.vietā, uzvarētājam zaudējot divas minūtes un 40,1 sekundi, kamēr Aleksandrs Patrijuks, kurš mēroja piecus soda apļus, ieņēma 105.vietu, apsteidzot vien divus konkurentus. Viņš uzvarētājam zaudēja četras minūtes un 14 sekundes.

Rastorgujevs, kuram šoreiz bija arī astotais ātrākais solis trasē, pirmajā šaušanā aizvēra visus mērķus, ieņemot devīto vietu, kamēr, otro reizi viesojoties ugunslīnijā, viņš nopelnīja vienu soda apli, tomēr spēja pacelties pozīciju augstāk, jo arī vairāki citi konkurenti kļūdījās.

Arī pirmais trijnieks nopelnīja pa vienai kļūdai šaušanā, taču distancē bija ātrāki par Rastorgujevu.

Par Pasaules kausa kopvērtējuma līderi pēc divām aizvadītām sacensībām kļuvis Martēns Furkads, kurš ticis pie 102 punktiem, jo ceturtdien bija trešais “klasikā”. Tikmēr 90 punktus ir ieguvis norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš pirms divām dienām uzvarēja 20 kilometru distancē, bet sestdien palika 11.vietā, kamēr trešais ar 83 punktiem ir cits francūzis Kentēns Fijons Majē.

Tikmēr Rastorgujevs ar 68 punktiem ir septītajā vietā.

Jau vēstīts, ka Rastorgujevs ceturtdien, demonstrējot ātru slēpošanu, izcīnīja astoto vietu 20 kilometru individuālās distances sacensībās. Viņš šaušanā kopumā neaizvēra divus mērķus, bet nepieļaujot kļūdas šaušanā, būtu kāpis uz goda pjedestāla, jo “klasikā” bija ceturtais ātrākais slēpotājs.

Tikmēr teicama atgriešanās Pasaules kausa apritē izdevās arī Muižniekam, kurš ar divām soda minūtēm ieņēma 48.vietu, kamēr trešais Latvijas pārstāvis – Daumants Lūsa – ieņēma 79.vietu.

Muižnieks iespēju startēt Pasaules kausa nodrošināja pēc tam, kad pirms nedēļas izcīnīja 16.vietu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa pirmā posma desmit kilometru sprinta sacensībās. Iespēju startēt Estešundā ieguva arī Patrijuks, kurš ceturtdien pie iespējas startēt netika, savukārt veterāns Ilmārs Bricis vismaz pagaidām paliks ārpus Pasaules kausu aprites.

Muižnieks martā atgriezās biatlonā, pirmo reizi kopš 2012./2013.gada sezonas startēdams IBU līmeņa sacensībās. Pēdējos gados viņš vairāk nodarbojās ar riteņbraukšanu un distanču slēpošanu.

Šī Pasaules kausa posma noslēgumā svētdien norisināsies iedzīšanas distances, kur startēs pa 60 labākajiem vīriem un dāmām. Diemžēl piektdien 7,5 kilometru sprintā dāmām Latvijas sportiste Baiba Bendika palika 66.vietā, līdz ar to pie iespējas startēt iedzīšanā viņa netika.

Pirms tam Bendika trešdien 15 kilometru individuālajā distancē bija 29.vietā, šajā disciplīnā uzstādot savu karjeras rekordu.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Pasaules kausa pirmais posms sākās svētdien, kad pāru stafetē uzvarēja Austrijas duets, bet 2×6+2×7,5 kilometru jauktajā stafetē pie panākuma tika Norvēģijas komanda.

Neapšaubāms Latvijas biatlona līderis ir Rastorgujevs, kurš iepriekšējā sezonā beidzot kāpa uz Pasaules kausa sacensību pjedestāla, Norvēģijā notikušajā pēdējā posmā iegūstot sudrabu 15 kilometru sacensībās ar masu startu.
Viņš tobrīd atpalika vienīgi no titulētā francūža Martēna Furkada.

Līdz ar to Rastorgujevs pēc Oļega Maļuhina un Ilmāra Briča kļuva par trešo Latvijas biatlonistu, kurš kāpis uz goda pjedestāla kādās no Pasaules kausa sacensībām.

Aizvadītajā Pasaules kausa sezonā Rastorgujevs noslēguma kopvērtējumā ierindojās 21.pozīcijā. Viņam sekmīgākā bija 2013./14.gada sezona, kad Latvijas vadošais biatlonists guva 16.vietu, tomēr toreiz notikušajās Soču olimpiskajās spēlēs viņš tikai sprintā spēja iekļūt pirmajā desmitniekā, izcīnīdams devīto pozīciju.

Nākamais Pasaules kausa posms norisināsies Hohfilcenē, bet pirmais trimestris tiks noslēgts decembra vidū Francijā.

Janvārī norisināsies vēl trīs posmi, 21.datumā noslēdzoties olimpiskajai kvalifikācijai, bet sezonas kulminācija būs februārī, kad Phjončhanā norisināsies Ziemas olimpiskās spēles. Pēc olimpiskajām spēlēm norisināsies vēl trīs posmi, sezonai noslēdzoties marta beigās ar etapu Tjumeņā.

Iepriekšējā sezonā Latvijas vīriem tika nodrošinātas divas vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, bet Bendikai par ceļazīmi uz Olimpiādi jācīnās vēl šajā sezonā.