Andrejs Rastorgujevs

Rastorgujevs tiek pie sudraba medaļas Eiropas čempionātā 1

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs Baltkrievijā notiekošajā Eiropas čempionātā sestdien izcīnīja sudraba godalgu desmit kilometru sprinta distancē.

Šoreiz “šefs” ir pielaidis kolosālu kļūdu. Vai Krievijas elite patiesībā gaida Putina nāvi? 41
“Šorīt viņi tur stāvēja vairāk nekā pusstundu, diskusijas bija skaļos toņos” – jautājam instruktoram, kuram no šoferiem šādā situācijā ir priekšroka 3

Desmit kilometru distancē uzvaru svinēja Krievijas sportists Matvejs Jeļisejevs, kurš vienīgo kļūdu pieļāva otrajā šautuvē un distances pēdējos kilometros spēja nosargāt nelielo pārsvaru pār Rastorgujevu, finišēdams 4,1 sekundi ātrāk.

Latvijas sportists pirmajā šautuvē bija nekļūdīgs un tobrīd līderim Eduardam Latipovam no Krievijas zaudēja 11,4 sekundes. Neilgi pirms otrās šautuves Latipovs Rastorgujevam jau zaudēja vienu sekundi, bet otrajā ugunslīnijā Latvijas sportists pieļāva vienu kļūdu un pameta to otrajā pozīcijā, Jeļisejevam zaudēdams 7,1 sekundi.

Līdz finišam Rastorgujevs Krievijas biatlonista pārsvaru samazināja par trim sekundēm, tomēr ar to nepietika, lai izcīnītu karjerā otro zeltu Eiropas čempionāta sprintā. Biatlonistam bija otrs ātrākais solis trasē.

Bronzas medaļu ieguva norvēģis Fjelds Aleksandrs Annešens, arī viņam pieļaujot vienu kļūdu šautuvēs un līderim zaudējot 25,5 sekundes.

Tāpat sacensībās piedalījās arī Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise un Roberts Slotiņš.

Mise bija nekļūdīgs abās ugunslīnijās un izcīnīja 53.vietu, uzvarētājam zaudēdams divas minūtes un 9,2 sekundes. Slotiņš pirmajā šautuvē kļūdījās vienreiz, bet otrajā vēl divas, kas ļāva ieņemt 78.vietu, līderim zaudējot trīs minūtes un 11,5 sekundes.

Tikmēr Patrijuks pirmajā šautuvē bija nekļūdīgs, bet otrajā neaizvēra četrus mērķus, ieņemdams 94.vietu. Viņš uzvarētājam zaudēja trīs minūtes un 46,9 sekundes. Kopumā uz starta izgāja 119 sportisti.

Eiropas čempionātā biatlonā parasti nestartē labākie sportisti, savukārt Latvijas biatlonisti šīs sacensības izmanto, lai tiktu pie valsts finansējuma, ko garantē tikšana labāko trijniekā.

Rastorgujevs pirms sešiem gadiem Soču olimpisko spēļu priekšvakarā kļuva par Eiropas čempionu 20 kilometru individuālajā distancē, bet desmit kilometru sprintā izcīnīja bronzas medaļu. 2018.gadā viņš uzvarēja desmit kilometru sprinta distancē.

Jau ziņots, ka Rastorgujevs trešdien supersprinta finālā izcīnīja devīto vietu, kamēr Baiba Bendika ierindojās 13.pozīcijā. Latvijas sportisti Ieva Pūce, Jūlija Matvijenko, Annija Keita Sabule, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš nepārvarēja supersprinta kvalifikāciju.

Vēlāk jaukto pāru stafetē Bendika ar Rastorgujevu izcīnīja augsto ceturto vietu, bet 4×6 kilometru jauktajā stafetē Matvijenko, Pūce, Mise un Patrijuks tika apdzīti par apli, kā rezultātā iegūta 21.vieta.

Eiropas čempionātam biatlonā bija jānotiek Igaunijas trasē Otepē, taču siltās ziemas dēļ meistarsacīkstes tika pārceltas uz Raubičiem.

Pēc Eiropas čempionāta notiks vēl trīs Pasaules kausa posmi Nove Mesto (Čehija), Kontiolahti (Somija) un Holmenkollenē (Norvēģija), kur no 16. līdz 22.martam noslēgsies Pasaules kausa sezona.