Andrejs Rastorgujevs ir uzvarējis vīrusu un šonedēļ plāno atgriezties trasē.

Rastorgujevs un Bendika atklāj Pasaules kausa sezonu ar jaukto pāru stafeti 0

Latvijas vadošie biatlonisti Andrejs Rastorgujevs un Baiba Bendika svētdien Slovēnijā nodrošināja 12.vietu Latvijas izlasei jaukto pāru stafetē Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā.

“Kā krāpnieks zināja, ka neesmu izņēmusi paciņu?” Lasītāja atmasko neīsto “Latvijas Pastu” 1
Personības tests: jūsu dzimšanas mēneša zieds atklāj par jums vairāk, nekā spējat iedomāties 17
Krievija identificē divas “smirdīgas” valstis, kas būtu tās nākamais mērķis

Kopumā sacensībās startēja 25 pāri, bet Latvijas duets finišēja 12.vietā, kamēr uzvaru guva Norvēģija, otro vietu ieņēma Austrija, bet trešā bija Ukraina. No uzvarētājas Norvēģijas Latvija atpalika vienu minūti un 53,8 sekundes.

Bendika startēja pirmā un guļus šaušanā bija nekļūdīga, tomēr stāvus izmantoja trīs rezerves patronas, kas Latviju no astotās vietas nometa uz 14.pozīciju. Startējot Rastorgujevam, Latvijas vadošais biatlonists izmantoja pa vienai rezerves patronām katrā no šaušanām, kas pēc viņa etapa Latvijai deva 13.vietu.

Bendika savā otrajā slēpojumā arī pieļāva pa vienai kļūdai katrā no šaušanām, tomēr Latvija pakāpās uz 11.vietu. Rastorgujevs savukārt jau pirmajā šaušanā izmantoja trīs rezerves patronas, bet otrajā vienu, kas Latvijai summā deva 12.pozīciju.

Pēc tam šodien tiks aizvadītas arī 2×6+2×7,5 kilometru jauktās stafetes sacensības, bet pa īstam Pasaules kausa sezona apgriezienus uzņems nākamnedēļ, kad turpat Pokļukā notiks arī sacensības klasikā, sprintā un iedzīšanā.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtraucis sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas biatlonistam tika izteikti arī vilinoši piedāvājumi startēt zem citu valstu karoga.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Rastorgujevs labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā viņš ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Tikmēr Latvijas dāmu līdere biatlonā Bendika iepriekšējā sezonā Pasaules kausā palika 55.vietā, lai gan janvārī viņa etapā Vācijas trasē Rūpoldingā bija desmitā 15 kilometru individuālajā distancē, tādējādi šāda līmeņa sacensībās uzrādot savu otro labāko rezultātu karjerā. Savukārt Phjončhanas olimpiskajās spēlēs viņa nevienā no distancēm nespēja ielauzties labāko trīsdesmitniekā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.