Rautakallio lepns par disciplīnu, “Dinamo” uzvar Znaroku 0

Rīgas “Dinamo” savas šī gada pirmās Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mājas spēļu sērijas pēdējā, trešajā, mačā ar rezultātu 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) pagarinājumā uzvarēja Maskavas “Dinamo” vienību, kuru vada Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. Vienīgos vārtus pagarinājuma ceturtajā minūtē guva Jānis Sprukts.

8 veidi, kā bērnu izaudzināt par potenciālo psihoterapeita pacientu 13
NATO admirālis atklāj, vai ir pazīmes, ka Krievija tuvākajā laikā plāno iebrukt kādā no NATO valstīm

Latvijas kluba Rīgas “Dinamo” galvenais treneris Peka Rautakallio ir lepns, ka viņa vadītā komanda ļoti disciplinēti nospēlēja pret Maskavas “Dinamo” vienību, kuru vada Latvijas speciālisti Oļegs Znaroks un Harijs Vītoliņš. “Šī mūsu izpildījumā bija daudz labāka spēle nekā iepriekšējā,” pēc mača secināja Peka Rautakallio. “Ievērojām disciplīnu un ticējām, ka mums radīsies iespējas. Pagarinājumā jau vairs neko nevar paredzēt. Nav ierasti, ka ir divi soda metieni uz taviem vārtiem vienā spēlē. Nezinu, kāpēc tā. Esmu lepns, ka nospēlējām tik disciplinēti. Šie iegūtie divi punkti mums ir ļoti svarīgi,” atzina somu speciālists. “Ceturtā maiņa nospēlēja ļoti labi, kaut pēdējās astoņas minūtes spēlējām ar trijām maiņām. Viņi parādīja to, ko biju gaidījis. Arī Māris Bičevskis būs labs hokejists nākotnē,” piebilda Rautakallio.

Tikmēr Znarokam nepatika Maskavas “Dinamo” sniegums aizvadītajā mačā. “Šī mums bija smaga spēle. Man nepatika mūsu sniegums,” pēc mača izteicās Znaroks. “Bija iespējas uzvarēt, bet tās neizmantojām, turklāt neiemetām divus soda metienus.”

“Dinamo” vārtsargs Kriss Holts atvairīja visus 30 pretinieku metienus, aizvadot savu ceturto “sauso” spēli šosezon. Otrajā spēlē pēc kārtas Rīgas “Dinamo” neliela muskuļu sastiepuma dēļ nepalīdzēja vienības kapteinis Sandis Ozoliņš.

Jau spēles 38.sekundē viesi palika skaitliskajā mazākumā, bet Rīgas “Dinamo” vairākuma sākumā veica pāris bīstamus metienus pa pretinieku vārtiem, tomēr pārspēt Maskavas kluba vārtsargu Alekseju Volkovu neizdevās. Mača turpinājumā ritēja līdzīga spēkošanās un perfektu vārtu gūšanas iespēju nebija nevienai komandai, taču nedaudz aktīvāk pretinieku zonā spēlēja Maskavas “Dinamo” hokejisti, tāpēc ik pa laikam cīņā nopietni nācās iesaistīties arī rīdzinieku vārtsargam Krisam Holtam.

Pirmās trešdaļas vidū arī rīdziniekiem nācās spēlēt mazākumā, tomēr Maskavas klubs vairākumā nespēja radīt lielas briesmas Holta vārtu tuvumā, tāpēc rezultāts joprojām netika atklāts. Turpinājumā Rīgas “Dinamo” hokejisti izveidoja pāris labu un pietiekami bīstamu epizožu pie pretinieku vārtiem, taču tās visas noslēdzās bez gūtajiem vārtiem. Divas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām uz noraidīto spēlētāju soliņa devās mājinieku komandas zviedru uzbrucējs Frēdriks Varjs, tomēr arī šo mazākumu rīdzinieki izturēja, un spēles pirmajās 20 minūtēs rezultāts netika atklāts.

Pašā otrās trešdaļas sākumā abpusēju noraidījumu izpelnījās Jēkabs Rēdlihs un Deniss Tolpeko, taču, arī spēlējot četri pret četri, komandām neizdevās gūt vārtus. Turpinājumā laukumā risinājās spraiga un ļoti interesanta cīņa, kaut bīstamu epizožu nebija pārāk daudz. Otrās trešdaļas vidū rīdziniekiem bija iespēja realizēt vairākumu, taču tā netika izmantota, bet uzreiz pēc tam bīstama epizode jau bija Rīgas “Dinamo” vārtu tuvumā. Leonīds Komarovs, atgriezies no noraidīto spēlētāju soliņa, vienatnē izrāvās līdz rīdzinieku vārtiem, taču viņu neatļauti kavēja Arvīds Reķis, tāpēc uz Rīgas “Dinamo” vārtiem tika nozīmēts soda metiens. To realizēt devās pats Komarovs, taču pārspēt Holtu viņam neizdevās.

Mača 36.minūtē rīdzinieki palika mazākumā, tomēr jau pēc 30 sekundēm uz divām minūtēm atpūsties devās arī Maskavas kluba uzbrucējs Artjoms Černovs. Spēlējot četri pret četri, abas komandas izveidoja vairākus labus uzbrukumus, tomēr rezultāts netika atklāts, bet uzreiz pēc tam Rīgas “Dinamo” rupji kļūdījās piespēlē, kas noveda pie tā, ka šoreiz jau Černovs, atgriezies no noraidīto spēlētāju soliņa, izgāja viens pret vienu ar Holtu, tomēr maskaviešu uzbrucēju neatļauti kavēja Guntis Galviņš – atkal soda metiens, kuru izpildīt devās Černovs, taču arī šajā divcīņā pārāks izrādījās Holts. Minūti pirms otrās trešdaļas beigām Rīgas klubam atkal bija iespēja spēlēt vairākumā, tomēr līdz trešdaļas izskaņai to neizdevās realizēt.

Arī spēles trešajā trešdaļā cīņa bija ļoti līdzīga un abām komandām bija vairākas iespējas atklāt rezultātu, taču pārliecinoši spēlēja abi vārtsargi. Teicamu iespēju gūt vārtus trešās trešdaļas vidū nespēja izmantot zibenīgais Rīgas “Dinamo” uzbrucējs Miķelis Rēdlihs, kuram izdevās neviena netraucētam izrauties uz viesu vārtiem, tomēr pārspēt Volkovu viņam neizdevās. Spēles 52.minūtē rīdziniekiem atkal bija iespēja realizēt vairākumu, tomēr viesi mazākumā darbojās ļoti pašaizliedzīgi un kopējiem spēkiem nosargāja savus vārtus neskartus. Turpinājumā cīņas gaita kļuva mierīgāka, bet, tuvojoties mača pamatlaika beigām, abas komandas spēlēja piesardzīgi un īpaši neaizrāvās ar uzbrukumu veidošanu, tāpēc spēles 60 minūtēs vārti tā arī netika gūti un cīņai bija jāturpinās pagarinājumā.

Papildlaiku nedaudz aktīvāk iesāka Rīgas klubs, tomēr gūt uzvaras vārtus tam vēl neizdevās, bet turpinājumā pārsvars bija pārgājis jau Maskavas “Dinamo” pusē, taču arī viesiem neizdevās pārspēt teicami spēlējoš o Holtu. Tomēr rīdzinieki nedomāja atstāt mača likteņa izšķiršanu pēcspēles metienu sērijai, tāpēc aktīvi turpināja uzbrukt pretinieku vārtiem un divas minūtes pirms pagarinājuma beigām panāca savu, kad Sprukts pēc vairākiem metieniem tomēr guva uzvaras vārtus.

Par mača labāko spēlētāju Rīgas kluba rindās tika atzīts Holts.

Piektdien Rīgas “Dinamo” sāks četru izbraukuma spēļu sēriju, kurā ik pēc dienas pauzes tiksies ar pēdējā laikā neveiksmīgi spēlējošo Maskavas CSKA komandu, kuru vada Latvijas vienībai labi zināmais slovāks Jūliuss Šuplers, Jekaterinburgas “Avtomobilist”, Astanas “Baris” un Čeļabinskas “Traktor”.

Šobrīd KHL Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 53 punktiem 38 spēlēs ieņem septīto vietu, bet Maskavas “Dinamo” hokejisti ar 68 punktiem 38 mačos atrodas trešajā pozīcijā.

KHL spēļu rezultāti:

Omskas “Avangard” (Krievija) – Astanas “Baris” (Kazahstāna) 4:2 (0:0, 3:0, 1:2);

Hantimansijskas “Jugra” (Krievija) – Jekaterinburgas “Avtomobilist” (Krievija) 6:1 (4:0, 0:1, 2:0);

Magņitogorskas “Metallurg” (Krievija) – Čeļabinskas “Traktor” (Krievija) 2:0 (0:0, 0:0, 2:0);

Ņižņijnovgorodas “Torpedo” (Krievija) – Čerepovecas “Severstaļ” (Krievija) 7:1 (1:0, 4:0, 2:1);

Mitišču “Atlant” (Krievija) – Maskavas “Spartak” (Krievija) 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0) – pēcspēles metienu sērijā;

Sanktpēterburgas SKA (Krievija) – Čehovas “Vitjaz” (Krievija) 7:0 (2:0, 2:0, 3:0);

Rīgas “Dinamo” (Latvija) – Maskavas “Dinamo” (Krievija) 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0) – pagarinājumā.