Regbija izlasei sakāve Ungārijā 0

Latvijas klasiskā regbija izlase sestdien Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijas pirmajā spēlē Budapeštā nespēja sabojāt svinību priekus Ungārijai.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84

Latvija piekāpās Ungārijai ar 13:38 (3:18).

Ungārija laukumā dominēja pirmās 20 minūtes, bet pēc tam aptuveni 30 minūtes izteikts pārsvars bija viesiem. Tomēr, ja ungāri savu pārsvaru arī atspoguļoja rezultātā, Latvijai savu spiedienu tā arī neizdevās novest līdz veiksmīgiem uzbrukumiem. Piezemējumus mūsu izlasē jau spēles beigu nogrieznī veica Ingus Aivars un Ainārs Bērziņš, kamēr ar soda sitienu atzīmējās Juris Iesalnieks.

Spēli ar centra sitienu sāka Latvijas izlase, un pirmajās minūtēs mūsu spēlētājiem tā arī neizdevās tikt pie bumbas, darbojoties aizsardzībā. Sestajā minūtē Ungārijas izlases spēlētājs veiksmīgi izskrēja pa laukuma malu un veica piezemējumu, turpinājumā mājiniekiem trāpot arī realizāciju un panākot 7:0, bet desmitajā minūtē pēc soda sitiena mūsu izlases deficīts sasniedza jau desmit punktus. Pēc tam Latvija sāka veidot pirmo uzbrukumu un 13.minūtē Ruslans Kotļevs sita soda sitienu, tomēr no labas pozīcijas raidījums nebija precīzs. Otra iespēja Kotļevam netika dota, un 17.minūtē nākamo soda sitienu, kas bija no laukuma vidus, izpildīja Iesalnieks, samazinot rezultāta starpību līdz 3:10.

Tomēr veiksmes brīdis bija īslaicīgs – ātri vien ungāri iesita ļoti tālu soda sitienu, bet vēl pēc brīža veica arī piezemējumu – 18:3 mājinieku labā.

Latvija pārņēma iniciatīvu un turpinājumā ilgi dominēja. 32.minūtē mūsu spēlētājiem pašā laukuma centrā pat izdevās nokļūt pāri pretinieku piezemējuma līnijai, tomēr tiesnesis secināja, ka bumbu nav izdevies nolikt uz zālāja. Vēl pēc pāris minūtēm ļoti ilgstošs uzbrukums un ungāru izmisīga aizstāvēšanās Latviju noveda pie desmit minūšu vairākuma. Neskatoties uz lielo spiedienu, pirmajā puslaikā mūsu izlasei tikt pie punktiem tā arī vairs neizdevās – 3:18.

Arī otrā puslaika ievadā Latvijas izlase uzbruka, tomēr pieļāva kļūdu, un desmitajā minūtē pretinieki aizskrēja līdz ieskaites laukumam – 23:3. Pēc tam Latvijas izlases spiediens pazuda, un komanda lēnām nolaida rokas. Pirmo piezemējumu Aivaram izdevās veikt vien otrā puslaika 27.minūtē, kad rezultāts jau bija 3:31, bet otro – jau pēdējās bumbas izspēles laikā. Skrējienu no savas laukuma puses iesāka Aivars, kurš piespēlēja Bērziņam – 13:38.

Ungāri ne tikai svinēja sava regbija pusgadsimtu, bet arī atklāja savu jauno stadionu Budapeštā.

Savukārt 26.oktobrī Latvija savā laukumā uzņems Zviedriju. Mačs tiks aizvadīts Slokas stadionā, kur Latvijas valstsvienība vēl nav spēlējusi.

Latvijas regbija izlase pēc gada pārtraukuma atgriezusies Eiropas čempionāta pirmās konferences Ziemeļu divīzijā. 2018.gada maijā Latvija šajā grupā palika pēdējā, piektajā, vietā, kaut cikla laikā pārspēja Ungāriju, un izkrita līmeni zemāk. Tomēr otrajā konferencē latvieši uzvarēja gan Somiju, gan Dāniju, gan Norvēģiju, gan Austriju un atgriezās pirmajā konferencē.

Jaunajā ciklā Latvija ir vienā apakšgrupā ar Čehiju, Luksemburgu, Zviedriju un Ungāriju. Noslēdzošās divas spēles risināsies nākamgad – 18. aprīlī Latvija viesosies Čehijā, bet 2.maijā uzņems Luksemburgu. Viena spēle ciklā jau ir aizvadīta, Čehijai ar 64:0 sagraujot Ungāriju un piesakot nopietnas pretenzijas uz pirmo vietu grupā.