Foto – Shutterstock.com

Remonta stratēģija. 6 svarīgi soļi, kas ietaupīs naudu un laiku 0

Ja pavasarī vai vasarā mājokli ieplānots remontēt, jaunā gada pirmās dienas ir lielisks laiks, lai nesteidzīgi pasapņotu un arī reāli apdomātu pareizo remonta stratēģiju. Ja rocība nav liela, sapņus nāksies samērot ar reālajām iespējām. Tomēr tas nenozīmē, ka no sapņiem jāatsakās vispār. Galvenais, lai tie būtu konkrēti (jau iepriekš pārdomāti) – nekas tā nesadārdzina remonta izmaksas kā spontānu ideju īstenošana īsā laika periodā. Tāpēc vispirms jāsaprot, ko īsti savā mājoklī vēlos mainīt. Atbilžu noskaidrošana uz dažiem būtiskiem jautājumiem jau laikus, pirms remonta sākšanas, ieekonomēs gan laiku un finanses, gan nervus.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Aivars Lembergs sašutis par kārtējo slogu uz Latvijas patērētāju kakla: “Tā mēs iegriezām Krievijai – pērkam dārgākus dārzeņus no Krievijas”
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Lasīt citas ziņas

Cik ilgu laiku šajā 
mājoklī vēlos pavadīt?


Dzimtas mājā, kas paredzēta vairākām paaudzēm, atvēlētais budžets tiks izlietots citādi nekā īrētā mājoklī vai dzīvoklī, ko plānots mainīt pēc pāris gadiem. Remontējot māju visam mūžam, galvenie ieguldījumi jāparedz komunikāciju atjaunošanai, kvalitatīvu logu, durvju, grīdu u. tml. izbūvei, bet dekoratīvo apdari un mēbeles var nomainīt un uzlabot tad, kad atkal būs iekrāts pietiekami daudz naudas. Turklāt jāatceras, ka kvalitatīvi materiāli prasa arī labus meistarus (uz tiem nedrīkst taupīt). Bet īrētā mājoklī vai pagaidu dzīvoklī nav vērts ieguldīt naudu kapitālu grīdu un konstrukciju izbūvē vai dārgā apdarē. Prātīgāk tērēt uz mobilām lietām, kuras pārvācoties iespējams paņemt līdzi – mēbelēm, gaismas ķermeņiem, sadzīves tehniku, mākslas priekšmetiem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vai iecerēto iespējams
 arī praktiski īstenot?


Ne visas idejas, kas iepatikušās un labi izskatās citās telpās, derīgas konkrētajai situācijai. Ja ieinteresējusi ideja par telpu apvienošanu, derīgi jau pašā sākumā pakonsultēties pie būvinženiera vai arhitekta, vai un kā to iespējams izdarīt, kā arī ar ko jārēķinās pārbūves laikā un pēc tam. Dažkārt jau sākumā skaidrs, ka nav vērts šo ideju apcerēt un tērēt tam laiku.

Līdzīgi ir ar apdares materiāliem – piemēram, redzētajos interjeru attēlos ļoti iepatikušās liela izmēra flīzes vai tapetes ar spilgtu, lielu zīmējumu. Tomēr redzētais vienmēr jāsamēro ar konkrēto telpu izmēriem un konfigurāciju. Standarta daudzdzīvokļu ēku nelielajās vannasistabās liela izmēra flīzes ne vienmēr labi izskatās, turklāt rodas ļoti daudz atgriezumu. Bet tapetēm ar lieliem rakstiem nepieciešama plaša telpa, lai zīmējumu varētu uztvert atkāpjoties un lai tas ilgākā laika periodā nekļūtu uzmācīgs.

Ļoti noderīgi pirms iegādes tikt skaidrībā par to, vai piemērotākas būs matētas vai glancētas, vienkrāsainas vai rakstainas flīzes, papīra vai flizelīna tapetes jeb krāsotas sienas. Ieteicams arī apsvērt, kādi flīžu, tapešu un citu apdares materiālu izmēri būs visekonomiskākie konkrētajām telpām.

Kur iegādāties 
apdares materiālus?


Droši vien katram nav sveša situācija, kad steigā tiek meklētas flīzes vai tapetes, kas bija nepieciešamas jau vakar. Šādā steigā reti kad izdodas atrast ko labu un piemērotu, nemaz nerunājot par izsapņoto – sapņi šajā brīdī nomirst. Prātīgāk apdares materiālus izvēlēties un iepirkt jau laikus – izpārdošanās vai pasūtot. Starp citu – pasūtot materiālus, pieejama daudz plašāka toņu un izmēru izvēle. Tikai drošības labad vēlams pasūtīt ar laika rezervi, jo pasūtījumi nereti mēdz kavēties par nedēļu vai divām, īpaši vasaras beigās vai gada nogalē, kad daudziem flīžu piegādātājiem ir vairāku nedēļu brīvdienas.

Reklāma
Reklāma

Kad ieplānot remontu?


Remonts jau tāpat sagādā stresu, apgrūtinājumu un galvassāpes, lai cik veiksmīgs tas arī būtu. Tāpēc ļoti svarīgi to ieplānot laikā, kad remonts rada vismazākās neērtības mājiniekiem un kad vismaz vienam no ģimenes locekļiem ir vairāk brīva laika, lai sekotu līdzi remonta gaitai. Risinājums, kad ģimene remonta laikā aizbrauc atvaļinājumā, darbojas tikai tajā gadījumā, ja ir noalgots uzraugs vai meistars, kam pilnībā uzticamies. Pretējā gadījumā atgriežoties var sagaidīt ne tos patīkamākos pārsteigumus.

Kur likt mēbeles 
un citas mantas?


Ja telpas remontē pa daļām, mēbeles un citus priekšmetus iespējams izvietot neremontējamās telpās, garāžā, verandā utt. Tikai jāņem vērā, ka remonta putekļi iekļūst visur, tāpēc durvis uz šīm telpām, kā arī uz iebūvētiem sienas skapjiem hermētiski jānoslēdz ar celtniecības plēvēm.

Tikai nedaudzi var atļauties līdz ar telpu remontu atjaunot arī visu mēbelējumu, tāpēc visa mājokļa remonta laikā vienmēr aktuāls ir jautājums par mēbeļu pagaidu novietošanu. Ja nav citu telpu pie radiem vai paziņām, iespējams izmantot maksas noliktavas pakalpojumus, kam iespējami dažādi varianti un izmaksas.

Kur atrast meistarus?


Meistaru meklēšana pēdējā brīdī (un tas ir jau aptuveni mēnesi pirms iecerētā remonta) dubulto stresu un remonta izmaksas. Vislabāk atsauksmes par meistariem ievākt jau pusgadu iepriekš un to aizrunāt laikus (labiem meistariem kalendārs aizpildās ātri). Nav jēgas izvēlēties dārgus un kvalitatīvus apdares materiālus, bet sliktus meistarus. Tā būs vējā izsviesta nauda. Turklāt labs meistars ne tikai kvalitatīvi izdarīs savu darbu, bet ieteiks arī vispiemērotāko risinājumu konkrētajām telpām – tā, ka neko nevajadzēs pārtaisīt vai labot.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.