“Riga” futbolisti atkal var gavilēt.

“Riga” fantastiskā spēlē Helsinkos soļo tālāk UEFA Eiropas līgā! 0

Latvijas vadošais futbola klubs “Riga” ceturtdien UEFA Eiropas līgas kvalifikācijas trešās kārtas atbildes mačā spēlēja neizšķirti 2:2 (0:1) ar Somijas čempioniem Helsinku HJK, ar ko bija pietiekami, lai iekļūtu nākamajā kārtā.

Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 101
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 33
Rīdzinieks nepatīkami pārsteigts, kā izskatās vietā, kur noslīka Roberts: “Tur viss ir sabrucis… Šādas vietas nedrīkst būt publiski pieejamas!” 62

Pagājušajā nedēļā Rīgā mačs noslēdzās neizšķirti 1:1. Neizšķirtu deviņas minūtes pirms pamatlaika beigām izrāva Kamils Bilinskis, kurš bija spēles galvenais varonis arī kvalifikācijas otrās kārtas atbildes mačā. Tikmēr ceturtdienas neizšķirts 2:2 bija pietiekams, lai “Riga” divu spēļu summā (3:3) uzvarētu, jo viesos tika gūti vairāk vārti.

Mājinieki atbildes spēli iesāka ļoti aktīvi, jo jau ceturtajā minūtē izdevās piespiest rīdziniekus uz noteikumu pārkāpumu soda laukumā, kas nepalika nepamanīts tiesneša acīm. Soda sitienu izpildīja brazīlietis Rafinja, tomēr Roberts Ozols spēja atvairīt sitienu, kas gan neizdevās otrreiz, jo pie atlēkušās bumbas Peteri Forsels, panākot 1:0 mājinieku labā. “Riga” desmitajā minūtē atbildēja ar sitienu pa vārtu pārliktni, bet vēl 15 minūtes vēlāk neizdevās realizēt iespēju no brīvsitiena. Puslaika turpinājumā abas komandas apmainījās ar dažiem uzbrukumiem, tomēr tie nebija rezultatīvi un pirmās 45 minūtes noslēdzās iedzinējos (0:1).

Otrā puslaika sākumā abas komandas nesteidzās uzbrukumos, tomēr mača 54.minūtē pie pirmās reālās vārtu gūšanas iespējas šajā puslaikā nonāca Tims Vavrinens, kura raidītā bumbu atsita Ozols. Četras minūtes vēlāk mājiniekiem bija iespēja izpildīt brīvsitienu no aptuveni 20 metru atzīmes pie pašas laukuma gala līnijas, tomēr centrējums padevās neprecīzs. “Riga” atbildi parādā nepalika un spēles 62.minūtē ukraiņu pussargs Romāns Debelko rezultātu izlīdzināja. Pēc Rodrigesa Figeiras centrējuma bumba palidoja garām vairākiem HJK aizsargiem un nonāca pie Oļega Laizāna, kurš gar pašu vārtu priekšu to piespēlēja Debelko, viņam panākot 1:1.

“Riga” prieki bija īsi, jo Vavrinens 69.minūtē vairs nekļūdījās un pēc izpildīta stūra sitiena uzlēca augstāk par rīdzinieku aizsargiem, raidot bumbu vārtu tīklā (2:0). Tikmēr intriga spēlē nebija pagaisusi, jo kārtējo izlīdzinājumu mača 80.minūtē panāca “Riga”, kad Laizāns no aptuveni 20 metru distances, izdarīja spēcīgu sitienu, kas lielas grūtības sagādāja Somijas kluba vārtu vīram, atsitot bumbu sev priekšā, pie kuras pirmais bija Debelko, jau otro reizi panākot izlīdzinājumu mačā (2:2). Mājinieki spēles izskaņā no vārtu priekšas varēja gūt uzvaru nesošos vārtus, tomēr Ozols un viņa aizsardzības partneri neitralizēja briesmas, svinot panākumu divu spēļu summā, lai arī rezultāts bija neizšķirts.

“Riga” nākamajā kārtā būs jāspēkojas ar UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas trešās kārtas zaudētāju “Kobenhavn”. Dānijas čempione divu spēļu summā ar 2:3 piekāpās Belgradas “Crvena Zvezda” no Serbijas, dueli zaudējot atbildes mača pēcspēles sitienu sērijā.