“Riga” futbolists Deniss Rakels.

“Riga” futbolisti sper vēl soli tuvāk Latvijas čempionu titulam 0

Pašreizējā kopvērtējuma līdere “Riga” sestdien “SynotTip” Latvijas futbola virslīgas 25.kārtas mačā savā laukumā ar 2:0 (0:0) uzvarēja “Jelgavu”, vēl vairāk pietuvojoties savam pirmajam valsts čempiones titulam.

7 produkti, kas visiem šķiet veselīgi, taču patiesībā tādi nav 16
“Pasažieriem bez sejas maskas var tikt atteikta iekāpšana transportlīdzeklī!” Paziņojums autobusa salonā samulsina braucēju 53
Cik bieži drīkst veikt rentgenu? Noskaidrojam! 17

Rīgas kluba labā vārtus guva Elvis Stuglis un Deniss Rakels.

Šīs spēles sākums gan aizkavējās par vairākām minūtēm, jo laikus nebija ieradies reglamentā paredzētais mača medicīniskais personāls. Pirmais puslaiks starp abām komandām aizritēja diezgan līdzvērtīgā cīņā, turklāt teicama iespēja septītajā minūtē izvirzīt vadībā “Jelgavu” bija Daniilam Hvoiņickim, taču viņa sitiens trāpīja pa vārtu pārliktni.

Tiesa, pirmajā puslaikā abu vienību izpildījumā kopumā bija diezgan neizteiksmīga spēle.

Savukārt otro puslaiku “Riga” sāka ļoti azartiski, kas vainagojās panākumiem. Vispirms 53.minūtē uz maiņu nākušais Rakels trāpīja pa vārtu pārliktni. Latvijas izlases uzbrucējs demonstrēja ļoti aktīvu sniegumu, bet 66.minūtē tieši pēc viņa izpildītā stūra sitiena Stuglis atklāja mača rezultātu.

Turpinājumā spēles gaita izlīdzinājās, taču “Riga” guva vēl vienus vārtus, kad 83.minūtē teicamu partnera piespēli uz soda laukuma vidu izmantoja mača galvenais varonis Rakels.

Rezultāts pēc tam vairs nemainījās, rīdziniekiem noslēgumā izcīnot diezgan drošu uzvaru.

Rīgas vienība pašlaik ir galvenā pretendente uz Latvijas čempiontitulu, turklāt virslīgas ietvaros tā zaudējumu nav piedzīvojusi jau kopš 21.maija, bet pa šo laiku izcīnītas 15 uzvaras un vienreiz spēlēts neizšķirti. Šai komandai nākamnedēļ pret “Ventspili” gaidāms arī Latvijas kausa fināls.

Savukārt “Jelgava” pa visu sezonu kopumā izcīnījusi tikai piecas uzvaras, bet iepriekšējais panākums tika izcīnīts septembra vidū pret pastarīti “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” (ViA).

Tikmēr citā spēlē “Riga” tuvākā sekotāja “Ventspils” savās mājās spēlēja neizšķirti 1:1 (1:0) ar Jūrmalas “Spartaku”, līdz ar to trīs kārtas līdz čempionāta beigām “Riga” pārsvars pār “Ventspili” pieaudzis jau līdz sešiem punktiem.

Mačā Ventspilī rezultātu atklāja mājinieki, kuriem 11.minūtē vārtus guva brazīlietis Ēliu Monteiru Batistu. Pēc tam rezultāts ilgu laiku palika nemainīgs, bet laukumā bija vērojama aktīva un agresīva spēle abu vienību izpildījumā.

“Spartaks”, esot iedzinējos, mača izskaņā centās radīt spiedienu uz “Ventspils” vārtiem, kas arī vainagojās panākumiem, jo 89.minūtē neizšķirtu panāca Aleksandrs Prudņikovs. Viņš precīzo sitienu veica pēc asas cīņas pretinieku soda laukumā, turklāt viņam ar kāju pa seju iesita ventspilnieku aizsargs Nauris Bulvītis.

Tāpat sestdien “Metta/LU” negaidīti ar 1:0 (0:0) viesos uzvarēja “Liepāja/Mogo”, vienīgos vārtus cīņas 88.minūtē iesitot Rendijam Šibasam.

Virslīgas 25.kārta iesākās piektdien, kad RFS ar 3:0 pārspēja “Valmiera Glass”/ViA futbolistus, kuri līdz ar to zaudēja teorētiskas izredzes palikt virslīgā arī nākamajā sezonā.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 59 punktiem 25 spēlēs ir “Riga”, kamēr “Ventspilij” ir 53, bet RFS komandai 52 punkti. Ar 42 punktiem 24 cīņās seko “Liepāja”/”Mogo”, kamēr 41 punkts ir iepriekšējo divu gadu valsts čempionei Jūrmalas “Spartaks”. Tikmēr 18 punktus 25 spēlēs iekrājusi “Jelgava”, pie 16 punktiem tikusi “Metta”/LU vienība, kamēr pēdējā ar pieciem punktiem ir “Valmiera Glass”/ViA komanda.