Denisam Rakelam (no kreisās) un “Riga” futbolistiem Latvijas čempionu svinības jāatliek vismaz uz nedēļu, jo svētdien rīdzinieki nespēja uzvarēt “Ventspils” komandu.

“Riga” futbolistiem čempionu svinības jāatliek uz nākamo nedēļu 0

“Riga” futbolistiem tomēr neizdevās vienas nedēļas laikā virs galvas celt divas prestižākās Latvijas futbola trofejas, jo svētdien “SynotTip” futbola virslīgas spēlē rīdzinieki savā laukumā spēlēja neizšķirti 0:0 ar “Ventspili”, vēl nenodrošinot valsts čempionu titulu.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija
Saules uzliesmojumu dēļ Zemi pārņēmusi spēcīga magnētiskā vētra. Cik dienu tā plosīsies?

“Riga” trešdien “Daugavas” stadionā izcīnīja Latvijas kausu, finālmačā pēcpsēles 11 metru sitienu sērijā pārspējot tieši ventspilniekus. Vēl pēc trim dienām abas komandas tikās otrreiz, un arī šajā mačā, kas notika “Skonto” stadionā, vārti no spēles netika gūti.

Uzvaras gadījumā rīdzinieki oficiāli būtu nodrošinājuši pirmo vietu un Latvijas čempionu titulu, taču tagad svinības jāatliek uz nākamo svētdienu, kad “Riga” viesos tiksies ar turnīra pastarīti “Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola”, kas šosezon uzvarējusi tikai vienā spēlē.

“Riga” divas kārtas pirms čempionāta beigām tuvāko konkurentu RFS apsteidz par pieciem punktiem, bet vēl par punktu atpaliek “Ventspils”, kas vairs nepretendē uz čempionu titulu.

“Skonto” stadionā svētdien aizvadītajā mačā pirmajā puslaikā bija vērojama aktīva abu komandu cīņa, turklāt kādā no epizodēm Elvis Stuglis pēc centrējuma raidīja bumbu vārtos , tomēr tie netika ieskaitīti, jo mirkli pirms tam viņš pārkāpa noteikumus. Mača turpinājumā līdz pārtraukumam spēle joprojām bija saspringta, taču neviena no komandā gūto vārtu rēķinu neatklāja.

Spēles 61.minūtē uz “Riga” vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens, “Ventspils” klubam iegūstot teicamu iespēju izvirzīties vadībā, tomēr Amansiu Fortešs izpildīja rīdzinieku vārtsargam Robertam Ozolam gana viegli atvairāmu “pendeli”, jo sita vārtiem pa vidu.

Spēles pēdējās minūtēs abām komandām izdevās bīstami uzbrukumi, jo “Ventspils” kapteinis Ritvars Rugins no tuvas distances trāpīja pa vārtu stabu, bet Deniss Rakels pēdējā “Riga” uzbrukumā no sarežģītas pozīcijas sitot ar galvu netrāpīja tukšos vārtos.

Pēc pazīstamā ukraiņu speciālista Viktora Skripņika stāšanās pie “Riga” stūres galvaspilsētas futbolisti turnīros Latvijā vēl nav cietuši zaudējumus. Virslīgā “Riga” komandai ir 17 bezzaudējumu sērija, kuru tā ievadīja ar galvenā trenera vietas izpildītāju Mihailu Koņevu pie stūres.

Vēl svētdien RFS ar 4:0 savā laukumā sagrāva Jūrmalas “Spartaku”, kas, visticamāk, līdz ar to nākamajā gadā nespēlēs Eirokausos, “Liepāja/Mogo” viesos ar 2:0 uzveica “Jelgavu”, bet “Metta/Latvijas Universitāte” viesos ar 2:0 pārspēja “Valmiera Glass”/ViA.

Virslīgas kopvērtējuma galvgalī ar 60 punktiem 26 spēlēs ir “Riga”, kamēr 55 punkt ir RFS. Tālāk seko “Ventspils” ar 54 punktiem, bet ceturtā ar 45 punktiem ir “Liepāja/Mogo”. Tālāk ar 41 punktu seko “Spartaks”, 19 punktus iekrājusi “Metta”/LU, pie 18 punktiem tikusi “Jelgava”, kamēr pēdējā ar pieciem punktiem ir “Valmiera Glass”/ViA.