“Riga” pārspēj līderus, “Spartakam” dramatiska uzvara pār Mettu 0

Ivans Lukjanovs, aizvadot savu debijas spēli “Riga” komandas rindās, pirmdien ar gūtiem vārtiem nodrošināja savai vienībai uzvaru “SynotTip” futbola virslīgas galvaspilsētas derbijā pret RFS klubu.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Mistika: pie Ukrainas robežas atvēries milzīgs krāteris, ko dēvē par “portālu uz pazemes pasauli”

“Riga” mačā pret turnīra līderi svinēja uzvaru ar 1:0 (0:0). RFS komanda jau spēles 15.minūtē palika mazākumā, jo par nesavaldību sarkano kartīti saņēma serbu aizsargs Milans Savičs.

Vienīgos vārtus spēles 65.minūtē guva Lukjanovs, kurš laukumā nāca uz maiņu pēc pirmā puslaika.

Tāpat “Riga” rindās debiju piedzīvoja uzbrucējs Deniss Rakels, kurš šī bija pirmā virslīgas spēle teju astoņu gadu laikā, pirms tam spēlējot ārzemēs.

Arī Lukjanovs iepriekšējās sešas sezonas pavadīja ārzemēs, spēlējot Krievijas pēc spēka otrās jeb Nacionālās līgas čempionātā. Pussargs 17 spēlēs ir pārstāvējis arī Latvijas nacionālo izlasi.

Pirms šīs spēles notika RFS komandas līdzjutēju gājiens no Brīvības pieminekļa uz “Skonto” stadionu. Ja tribīnēs skaļāki bija RFS atbalstītāji, tad laukumā jau no sākuma aktīvāki bija “Riga” vīri. RFS nepatīkamu triecienu saņēma 15.minūtē, kad nesavaldību nodemonstrēja Savičs, tiekot noraidīts no laukuma.

Pirmajā puslaikā “Riga” pārsvaru nespēja izmantot, bet spēles otrajā daļā tas izdevās pēc standartsituācijas, kad RFS komanda neveiksmīgi nospēlēja savā soda laukumā, nespējot izsist bumbu. Tā nonāca pie Lukjanova, kurš precīzi sita tuvējā vārtu stūrī.

Arī beigās notikumus kontrolēja “Riga” komanda, taču rezultāts vairs nemainījās.

RFS vienībai līdz ar to pārtrūka astoņu uzvaru sērija turnīrā, bet “Riga” izcīnīja sesto uzvaru pēc kārtas, piedevām visas gūtas nezaudējot vārtus.

RFS 28.aprīlī ar rezultātu 0:2 piekāpās “Spartakam” un nedēļu vēlāk cīnījās neizšķirti 1:1 ar “Ventspili”, bet nākamajās 12 virslīgas spēlēs tika izcīnīti maksimāli iespējamie trīs punkti.

Arī “Riga” futbolistiem ir veiksmīgs sezonas nogrieznis, jo viņi virslīgā svinējuši sešas uzvaras pēc kārtas. Arī Eiropas līgas kvalifikācijā tika parādīts labs sniegums pret Bulgārijas klubu Sofijas CSKA.

“Riga” pirmo reizi šosezon uzvarēja RFS komandu, kas pirmajos divos apļos uzvarēja ar 2:1.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka 16.kārtas ievadā svētdien “Liepāja”/”Mogo” komanda savā laukumā ar rezultātu 6:2 sagrāva “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” vienību, kamēr “Ventspils” viesos ar 3:0 pārspēja “Jelgavu”.

Tikmēr pirmdien Jūrmalas “Spartaks” savā laukumā aizraujošā cīņā ar 4:3 (1:0) uzvarēja “Metta”/”Latvijas Universitāte” (LU) komandu, spēles gaitā atspēlējoties no 1:3.