“Jelgava” spēlētājs Džeremijs Fernadess (no kreisās) un “Riga” futbolists Artūrs Karašausks.

Pagājušās sezonas čempione “Riga” piektdien “Optibet” Latvijas futbola virslīgas mačā savā laukumā nospēlēja 1:1 (1:1) ar “Jelgavu”, bet “Daugavpils” pretinieku laukumā ar 1:0 (0:0) uzvarēja “Mettu”.

Notriektā tautumeita 6

RTU stadionā aizvadītajā mačā, kur tikās “Riga” un “Jelgava”, rezultātu 32.minūtē pēc stūra sitiena atklāja mājinieku futbolists Herdi Prenga. Jelgavnieki gan ātri vien panāca neizšķirtu, kad pirmā puslaika izskaņā naskākais pēc centrējuma vārtu priekšā bija Aivars Emsis, rezultātam kļūstot 1:1.

Otrā puslaika sākumā “Jelgavai” bija teicamas iespējas izvirzīties vadībā – 50.minūtē uz vārtiem izskrēja Jaēls Eizdens, bet Maksimu Uvarenko viņam neizdevās pārspēt, turklāt tikai neilgu brīdi vēlāk Eizdens atkal zaudēja duelī ar rīdzinieku vārtsargu.

Tikmēr “Riga” komandai ar bīstamiem uzbrukumiem izcelties neizdevās, turklāt 77.minūtē mājinieku futbolists Felipe Brisola par rupju spēli tika noraidīts no laukuma. Cīņas izskaņā rezultāts vairs nemainījās, duelim noslēdzoties neizšķirti 1:1.

Savukārt Rīgas Hanzas vidusskolas stadionā notikušajā mačā vienīgie vārti tika gūti 78.minūtē, kad precīzs bija daugavpiliešu leģionārs Naisirs Karmona no Kolumbijas.

Spēles noslēgumā “Metta” komandai bija lieliska iespēja panākt neizšķirtu, tomēr šo iespēju mājinieki neizmantoja.

Desmitās kārtas noslēgumā sestdien Jūrmalas “Spartaks” uzņems “Ventspili”, bet turnīra līdere RFS viesosies pie “Liepājas”. Šo kārtu izlaiž “Valmiera Glass”/”Vidzemes Augstskola” komanda.

Ar astoņās spēlēs gūtu 21 punktu virslīgas vadībā šobrīd ir RFS, kam ar 19 punktiem deviņās cīņās seko “Riga”, bet trešā ar 14 punktiem astoņos mačos ir “Valmiera Glass”/ViA. Ceturto vietu ar 13 punktiem deviņās spēlēs ieņem “Daugavpils”, no kuras par punktu atpaliek astoņas cīņas aizvadījusī “Ventspils”. Pirmo sešinieku ar 11 punktiem deviņās spēlēs noslēdz “Jelgava”, bet septītā ar septiņiem punktiem astoņos mačos ir “Liepāja”, kamēr turnīra tabulas lejasdaļā ar sešiem punktiem ir “Spartaks” un “Metta”.