Rīgas “Dinamo” hokejisti emocionālā spēlē sagrauj Doņeckas “Donbass” 0

Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Latvijas klubs Rīgas “Dinamo” Gagarina kausa izcīņas Rietumu konferences ceturtdaļfināla sērijas trešajā mačā ar rezultātu 7:3 (1:1, 3:2, 3:0) savā laukumā spraigā un emocionālā spēlē pārspēja latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Ukrainas komandu Doņeckas “Donbass”.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115

Līdz ar to sērijā līdz četrām uzvarām rezultāts kļuvis 2-1 “Donbass” komandas labā. Rīt komandas tiksies atkārtoti.

Divus vārtus “Dinamo” labā guva Marsels Hosa, bet pa reizei izcēlās Māris Bičevskis, Gints Meija, Guntis Džeriņš, Kristaps Sotnieks un Lauris Dārziņš. Savukārt “Donbass” rindās pa ripai rīdzinieku vārtos iemeta Maksims Jakuceņa, Jevgēņijs Dadonovs un Lukāšs Kašpars.

Cīņas sākumu veiksmīgāk iesāka Ukrainas klubs, kas mača ceturtajā minūtē izvirzījās vadībā. “Dinamo” kapteinis Sandis Ozoliņš zaudēja ripu pretinieku zonā, un “Donbass” spēlētāji izveidoja ātru pretuzbrukumu, kuru ar precīzu metienu starp Rīgas vienības vārtsarga Mīkaela Telkvista kājsargiem noslēdza Jakuceņa. Minūti vēlāk “Donbass” hokejisti izveidoja vēl divus bīstamus metienus, turklāt viens no tiem trāpīja pa “Dinamo” vārtu konstrukciju.

Mača desmitajā minūtē Rīgas spēlētāji izpelnījās iespēju aizvadīt pirmo skaitlisko vairākumu spēlē. Jau pirmajās sekundēs bīstamu metienu pa “Donbass” vārtiem no tuvas distances izpildīja Mets Robinsons, tomēr pretinieku vārtsargs ripu veiksmīgi tvēra. Pēcāk “Dinamo” azartiski cīnījās Doņeckas vienības vārtu priekšā, taču ripu vārtos tā arī nespēja raidīt. Cīņas 13.minūtē noraidījumu par pretinieku bloķēšanu saņēma “Dinamo” uzbrucējs Meija, uz divām minūtēm atstājot Rīgas klubu mazākumā.

Spēles 17.minūtē “Donbass” vienība pārkāpa noteikumus pret Māri Bičevski, ļaujot “Dinamo” aizvadīt vēl vienu vairākumu. Jau pirmajās skaitliskā vairākuma sekundēs vainu par pirmo zaudēto vārtu guvumu atguva Ozoliņš, kurš ar lielisku piespēli apgādāja Hosu, un slovāks veiksmīgi piespēli pāradresēja vārtos (1:1). Trešdaļas beigas aizritēja Latvijas komandas zīmē, regulāri apdraudot “Donbass” vārtus.

Otrā trešdaļa līdzīgi kā pirmā iesākās vienībām spēlējot atklātu hokeju. Tomēr arī mača otrās daļas ceturtajā minūtē viesi spēja izvirzīties vadībā, Dadonovs pēc lieliskas Jakuceņas piespēles no vārtu priekšas raidīja ripu vārtos (1:2). Šajā epizodē neveiksmīgi nospēlēja Robinsons, kurš pretinieku uzbrukuma laikā vāji sedza otro vārtu autoru. Divas minūtes vēlāk Rīgas spēlētāji otro reizi mačā rezultātu uz tablo izlīdzināja, lielisks metiens no distances padevās Bičevskim (2:2). Šajā uzbrukumā jāatzīmē arī Meija, kurš veiksmīgi nosedza “Donbass” vārtsargam redzamību metiena brīdī.

Tomēr pēcāk viesi guva arī trešos vārtus cīņā, izgājienu vienatnē pret Telkvistu realizēja Kašpars (2:3). Pēc zaudētajiem vārtiem Telkvista vietā “Dinamo” komandas vārtos stājās Jakubs Sedlāčeks, kurš brīdi vēlāk izpelnījās uzmundrinošas skatītāju ovācijas. Turpinājumā Ukrainas kluba spēlētāji trīs reizes pārkāpa noteikumus pret Aleksandru Ņiživiju, taču “Dinamo” nevienu no skaitlisko vairākumu iespējām nespēja realizēt.

Kas neizdevās vairākumā, tas izdevās vienādos sastāvos. Mača 37.minūtē pēc Meijas metiena no vārtu priekšas, ripa ar rikošeta palīdzību nonāca vārtos, rezultātam kļūstot 3:3. Trešdaļas pirmspēdējā minūte aizritēja milzīgā “Dinamo” kluba ofensīvā, kas vainagojās panākumiem. Lielisks metiens no vārtu priekšas pēc ieturētas pauzes izdevās Hosam, kurš guva savus otros vārtus mačā. Pēcāk Rīgas vienība varēja gūt arī piektos vārtus, tomēr lieliski vārtos darbojās Ukrainas kluba vārtsargs.

Spēles noslēdzošās trešdaļas pirmajā minūtē mājinieki panāca jau divu vārtu pārsvaru, kad Hosa pretinieku zonā no aizvārtes atdeva lielisku piespēli Andrim Džeriņam, kurš bija precīzs, panākot 5:3. Pēc zaudētajiem vārtiem arī “Donbass” treneri nolēma veikt maiņu vārtsarga postenī – Leitonu nomainīja Jans Laco. Tas gan veiksmi Ukrainas klubam nenesa, jo trīs minūtes vēlāk Sotnieks no vārtu priekšas ar spēcīgu metienu guva Latvijas komandai jau sestos vārtus mačā (6:3). Vēl divas minūtes vēlāk “Dinamo” iemeta arī septītos vārtus, lieliski savu iespēju realizēja Dārziņš, kurš izrāvās vienatnē pret “Donbass” vārtsargu, raidot ripu starp viņa kājsargiem. Atlikušajās minūtēs abas vienības izveidoja vairākas lieliskas vārtu gūšanas iespējas, tomēr rezultāts nemainījās, ļaujot Rīgas klubam izcīnīt pirmo uzvaru šīs sezonas Gagarina kausa izcīņā.

Vēl cīņas pēdējās sekundes Georgijs Pujacs pamanījās izvicināt dūres ar pretinieku hokejistu Kleju Vilsonu, abiem tiekot pie soda minūtēm.

Kā zināms, abu komandu pirmajā cīņā piektdien pārāki ar 5:2 bija “Donbass” hokejisti, bet sestdien Doņeckā mājinieki uzvarēja ar 3:1.

Regulāro čempionātu Rīgas “Dinamo” noslēdza Rietumu konferences piektajā vietā, bet “Donbass” ierindojās ceturtajā pozīcijā un vien pēdējā kārtā nodrošināja sava laukuma priekšrocības.

Abu komandu abās šīs sezonas tikšanās reizēs regulārajā čempionātā uzvarēja viesi – “Dinamo” ar 4:2 un “Donbass” ar 1:0. Otrā abu komandu cīņa notika vien 4.martā un vienībām bija noslēdzošā pirms izslēgšanas cīņu turnīra.

Rīgas “Dinamo” komanda Gagarina kausa spēlēm kvalificējusies pēc gada pārtraukuma un kopumā piekto reizi sešās KHL sezonās. Iepriekš vienībai divas reizes izdevies pārvarēt konferences ceturtdaļfinālu.

Savukārt “Donbass” komanda, kas KHL aizvada savu otro sezonu, Gagarina kausam kvalificējusies pirmoreiz.

Pirms Gagarina kausa spēlēm Rīgas “Dinamo” komandu piemeklēja jūtamas sastāva problēmas. Joprojām Rīgas “Dinamo” komandai nepalīdz roku lauzušais aizsargs Arvīds Reķis, bet muguras savainojuma dēļ sezona, visticamāk, beigusies kanādiešu uzbrucējam Kailam Vilsonam, kurš bija vienības rezultatīvākais spēlētājs. Tāpat sezona beigusies uzbrucējam Mikam Indrašim, kurš guvis papēža kaula lūzumu, bet jau ilgstoši traumas dēļ komandai nevar palīdzēt arī aizsargs Oskars Cibuļskis.

Vienībai nevar palīdzēt arī Soču Olimpiādes laikā dopinga lietošanā pieķertais uzbrucējs Vitālijs Pavlovs.

Šajā KHL sezonā spēlē 28 komandas, kas bija sadalītas četrās divīzijās, pa septiņiem klubiem katrā. Katra komanda KHL regulārajā čempionātā aizvadīja 54 spēles – divas spēles (pa vienai savā laukumā un izbraukumā) ar katru līgas komandu. Pēc regulārās sezonas katras konferences astoņas spēcīgākās komandas iekļuva Gagarina kausa izcīņā, bet vājākās vienības sezonu turpina Cerības kausā, ko pērn ieguva Rīgas “Dinamo”.

Rīgas “Dinamo” komandai kā minimālais mērķis bija izvirzīts iekļūt Gagarina kausa izcīņā.