Rīgas “Dinamo” mājas spēļu sēriju noslēdz ar neveiksmi 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” pirmdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta mačā, noslēdzot astoņu mājas spēļu sēriju, spraigā cīņas izskaņā ar 2:3 (0:0, 1:2, 1:1) piekāpās Novosibirskas “Sibirj” vienībai.

Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Kāpēc apklusis Krievijas tirāns? Pēc prezidenta vēlēšanām pazudis Putins

Rīgas “Dinamo” labā vārtus guva Milans Jurčina un Čārlzs Genovejs, kamēr “Sibirj” sastāvā divreiz izcēlās Viktors Bobrovs, bet vienu ripu iemeta Jarno Koskiranta.

Dueļa pirmajās minūtēs acīmredzams pārsvars piederēja “Sibirj” hokejistiem, kuriem izdevās mājiniekus iespiest viņu aizsardzības zonā, turklāt vairākkārt spēlē iesaistījās Rīgas “Dinamo” vārtsargs Jakubs Sedlāčeks, kuru viesiem gan pārspēt neizdevās. Tiesa, vienā no vārtu gūšanas iespējām Artjoms Vorošilo nespēja trāpīt, kad viņam partneris piespēlēja ripu uz tukšo vārtu stūri.

Turpinājumā cīņa starp abiem klubiem izlīdzinājās, turklāt rīdzinieku pirmajai maiņai – Laurim Dārziņam, Līnusam Videlam un Miķelim Rēdliham – izdevās raidīt vairākums metienus pa Novosibirskas komandas vārtiem, turklāt Videls pamanījās trāpīt arī pa vārtu stabu. Nepilnas četras minūtes pirms trešdaļas noslēguma “Sibirj” gan raidīja ripu Sedlāčeka sargātajos vārtos, taču tas acīmredzami tika darīts ar augsti paceltu nūju, tādēļ vārtu guvums ieskaitīts netika.

Otrā trešdaļa Rīgas “Dinamo” komandai iesākās ar aukstu dušu, jo tās trešajā minūtē Sedlāčeku pārspēja Bobrovs, bet 35 sekundes vēlāk viņam piebalsoja Koskiranta, kurš ripu vārtos šķietami raidīja ar slidu, taču tiesneši vārtu guvumu nolēma ieskaitīt. Mirkli vēlāk rīdzinieki tika pie iespējas spēlēt vairākumā, jo noteikumi tika pārkāpti pret Miku Indraši. Vairākuma izskaņā mājinieki vienus vārtus atguva, kad no zilās līnijas Jurčina pārspēja pretinieku vārtsargu Ņikitu Bespalovu. Dueļa turpinājumā abas komandas aizvadīja līdzvērtīgu cīņu, taču otrā perioda izskaņa piederēja “Sibirj” komandai, kas iespieda rīdziniekus viņu aizsardzības zonā, vairākkārt no droša vārtu zaudējuma mājiniekus glābjot Sedlāčekam.

Trešdaļas noslēgumā Latvijas vienību mazākumā atstāja Aleksandrs Jerofejevs, bet vairākuma laikā “Sibirj” hokejisti trāpīja pa vārtu pārliktni. Tiesneši pēc šīs epizodes atkal nolēma skatīties video atkārtojumu, taču vārti gūti netika. Viena hokejista pārsvaru viesi tā arī neizmantoja, turklāt četras sekundes pirms trešdaļas beigām noraidījumu saņēma arī Videls.

Cīņas noslēdzošo periodu Rīgas “Dinamo” iesāka mazākumā, ko gan viesiem izmantot neizdevās, taču trešdaļas trešajā minūtē metiena trajektoriju laboja Bobrovs, kurš tādejādi guva savus otros vārtus šajā cīņā. Mājinieki centās atspēlēties, un tas vainagojās panākumiem, kad pēc lieliska individuālā reida pretinieku zonā ripu vārtu tuvējā augšējā stūrī raidīja Genovejs, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam.

Pēc vienu vārtu atgūšanas rīdzinieki aktivizējās un veica ofensīvu, regulāri iespiežot “Sibirj” hokejistus viņu aizsardzības zonā. Vienā no epizodēm lieli asumi izcēlās pie Novosibirskas kluba vārtiem, kā rezultātā Rīgas “Dinamo” varēja spēlēt vairākumā, kas gan netika izmantots, turklāt atzīstamu sniegumu demonstrēja arī viesu vārtsargs Bespalovs. Pēdējās minūtēs Latvijas vienība izdarīja lielu spiedienu uz sāncenšu vārtiem, bet nepalīdzēja arī Sedlāčeka nomaiņa pret sesto laukuma spēlētāju.

Neilgi pirms mača kļuva zināms, ka “Sibirj” grasās savu pamatvārtsargu somu Miko Koskinenu aizmainīt uz Sanktpēterburgas SKA, bet viņa vietā cīņā pret rīdziniekiem vārtos stājās Bespalovs.

Rīgas “Dinamo” komanda uzvarēja pirmajos četros mājas spēļu sērijas mačos, bet pirmo neveiksmi cieta pirms nedēļas, kad ar 3:4 nācās atzīt spēcīgā Somijas kluba Helsinku “Jokerit” pārspēku, turklāt šo vienību rīdziniekiem līdz šim vēl nav izdevies pieveikt. Piektdien rīdzinieki atgriezās uz uzvaru takas, kad ar 3:1 pārspēja līgas pastarīti Habarovskas “Amur”, bet dienu vēlāk ar 1:0 uzvarēja arī Novokuzņeckas “Metallurg”.

Šīs sērijas gaitā rīdzinieki pirmoreiz šosezon guva četras uzvaras pēc kārtas.

Abas komandas iepriekš savā starpā tikās 7.novembrī Novosibirskā, kad ar 3:0 pārāki bija mājinieki.

“Sibirj” komanda iepriekš bija guvusi deviņas uzvaras pēc kārtas, bet pēdējos divos mačos tā bija piedzīvojusi zaudējumus.
Zīmīgi, ka decembrī kopā Rīgas “Dinamo” aizvadīs vien divas mājas spēles – bez mača ar “Sibirj” vēl 24.decembrī gaidāma cīņa ar Maskavas CSKA. Svētdien komanda uzsāks četru izbraukuma spēļu sēriju, kam sekos atgriešanās mājās un vēlāka došanās uz maču Helsinkos.

Pašlaik Rīgas “Dinamo” ar 43 punktiem 35 spēlēs Rietumu konferences kopvērtējumā ieņem desmito vietu, bet divi punkti vairāk ir devītajā vietā esošajai “Soči” vienībai, kas gan aizvadījusi par četrām spēlēm mazāk. Tikmēr astotā vieta atrodas vairs tikai piecu punktu attālumā.

Tikmēr “Sibirj” ar 52 punktiem 31 cīņā pakāpusies uz Austrumu konferences piekto vietu, apsteidzot latviešu aizsarga Oskara Bārtuļa pārstāvēto Kazahstānas komandu Astanas “Baris”.

Rīgas kluba vadība iepriekš komandas sniegumu sezonas ievadā novērtēja kā neapmierinošu, ar šādu pašu vērtējumu atkārtoti klajā nākot arī novembra sākumā.

Starpsezona Rīgas “Dinamo” nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komanda, pēc padomes priekšsēdētāja Jura Savicka teiktā, tikai oktobra vidū esot atradusi jaunu ģenerālsponsoru pēc līdzšinējā galvenā naudas devēja gāzes kompānijas “Itera” aiziešanas un spējusi norēķināties ar hokejistiem.

Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam salīdzinājumā ar pagājušo sezonu paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas “Lev” no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas “Spartak”, bet Ukrainas kluba Doņeckas “Donbass” dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.

Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi – jaundibinātā vienība “Soči” un Toljati “Lada”, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība “Jokerit” no Somijas.

Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē – 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.

Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji. Šosezon tikusi likvidēta iepriekš divreiz aizvadītā Cerības kausa izcīņa, kurā sacentās Gagarina kausā neiekļuvušie klubi.

Rīgas “Dinamo” iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot “Donbass” pārākumu.