Foto – LETA.

Rīgas “Dinamo” sekundi pirms spēles beigām izrauj uzvaru 0

Latvijas komanda Rīgas “Dinamo” otrdien Kontinentālās hokeja līgas (KHL) spēlē iemeta divus vārtus pēdējās trijās minūtēs un priekšpēdējā sekundē izrāva uzvaru, pārtraucot astoņu zaudējumu sēriju.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 156
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas

Rīgas komanda ar rezultātu 4:3 (0:1, 2:0, 2:2) savā laukumā pieveica Minskas “Dinamo” hokejistus, gūstot pirmo uzvaru kopš 9.oktobra. Uzvaras vārtus iemeta vienības kapteinis Gints Meija. Tāpat divreiz precīzs bija Miks Indrašis, bet reizi izcēlās Māris Bičevskis, kuriem abiem šie bija pirmie precīzie metieni šosezon.

Šī Rīgas “Dinamo” komandai bija pirmā spēle kopš leģendārā Sanda Ozoliņa pievienošanās treneru kolektīvam. Zaudējumu sērijas laikā vienība bija izcīnījusi četrus punktus par zaudējumiem pēcspēles metienu sērijās.

Kaut jau pirmajā nomaiņā Indrašim bija iespēja atklāt rezultātu un arī pēc tam mājinieki izveidoja vairākus bīstamus momentus, lēnām iespēlējās arī Minskas hokejisti, piektajā minūtē iegūstot savu pirmo vairākumu. To izdevās realizēt jau pēc 55 sekundēm, kad tukšā vārtu stūrī ripu ieraidīja viesu labākais vārtu guvējs Aleksandrs Materuhins.

Turpinājumā pārsvars ilgstoši piederēja Minskas komandai, tomēr allaž sekmīgi vārtos darbojās Jakubs Sedlāčeks, bet reizi rīdziniekus glāba arī vārtu stabs. Tiesa, sešas minūtes pirms pirmās trešdaļas beigām lieliska iespēja bija arī Koltonam Gilīsam, bet viņam jau kritienā neizdevās izcelties. Trešdaļas beigās Rīgas “Dinamo” komandas ceturtais virknējums nopelnīja divus vairākumus, tomēr rezultāts nemainījās un pēc pirmās trešdaļas mājinieki bija iedzinējos ar 0:1.

Otro trešdaļu rīdzinieki iesāka vairākumā un radīja vairākus labus momentus arī pēc tā, tomēr jau trešajā minūtē Guntis Galviņš atstāja mazākumā mājiniekus. Tiesa, tajā labākie momenti bija tieši Rīgas “Dinamo” komandai, jo Vitālijam Pavlovam divreiz izdevās veikt izrāvienus pret Bena Skrivensa cietoksni.

Trešdaļas vidū ceturtais virknējums nopelnīja trešo vairākumu mājiniekiem, tomēr šoreiz tajā pat netika izveidots neviens moments. Tiesa, trešdaļas beigas komandai izvērtās ļoti sekmīgas – 17.minūtē ar precīzu metienu tuvajā stūrī vēl vienā vairākumā no iemetiena apļa izcēlās Indrašis, bet 20 sekundes pirms perioda izskaņas Bičevskis pēc Gunta Galviņa piespēles jau izvirzīja mājiniekus vadībā ar 2:1.

Trešās trešdaļas ievadā jau desmitajā sekundē Miķelim Rēdliham bija iespēja gūt vārtus, tomēr vēl pēc 15 sekundēm to no šaura leņķa paveica Robs Klinkhammers, rezultātam kļūstot 2:2. Kopumā šajā trešdaļā pārsvars bija rīdziniekiem un ļoti labs moments bija Patrikam Malenam, kad viņš izlauzās starp trijiem pretiniekiem, bet precīzi meta tieši viesi – piecas minūtes pirms pamatlaika beigām Sergejs Kosticins izcēlās uzreiz pēc iemetiena un Rīgas “Dinamo” nokļuva iedzinējos ar 2:3.

Tomēr mājinieki nepadevās, divas minūtes vēlāk Indrašis gūstot otros vārtus mačā un sezonā, kad Skrivenss netika galā ar uzmetienu vārtu virzienā. Savukārt pēdējās sekundēs vispirms Indrašis veica metienu pa vārtiem, bet pēc tam pats uzņēma ripu, apslidoja vārtus un piespēlēja Meijam, kurš dueļa priekšpēdējā sekundē izrāva Rīgas “Dinamo” vien trešo uzvaru pamatlaikā šosezon.

Šajā mačā savainojumu dēļ Minskas “Dinamo” pieteikumā bija tikai četri aizsargi, bet Rīgas “Dinamo” iztika bez uzbrucējiem Laura Dārziņa un Tima Sestito.

Nākamo spēli Rīgas “Dinamo” aizvadīs tieši pēc nedēļas, kad pret Ķīnas vienību Pekinas “Kuņluņ Red Star” uzsāks četru mājas spēļu sēriju, tomēr divi no šiem mačiem tiks aizvadīti Liepājā. Kopā rīdziniekiem novembrī būs vien divas izbraukuma spēles.

Pēc otrdienas uzvaras Rīgas “Dinamo” komanda izkļuvusi no pēdējās vietas līgā, jo izdevies apsteigt Novokuzņeckas “Metallurg” hokejistus. Šosezon Latvijas vienība tikusi pie 18 punktiem 26 spēlēs un no Rietumu konferences astotās vietas, kas nodrošina iespēju spēlēt Gagarina kausa izcīņā, rīdzinieki joprojām atpaliek 22 punktus.

Tikmēr Minskas “Dinamo” vienība ar 40 punktiem 25 spēlēs ieņem septīto vietu Rietumu konferencē.

LETA jau ziņoja, ka pirmdien S.Ozoliņš, kurš 2014.gadā noslēdza savas profesionālā hokejista gaitas, kļuva par vienu no Latvijas kluba galvenā trenera Normunda Sējēja palīgiem. Kopš sezonas sākuma par Sējēja palīgiem strādā arī Aigars Cipruss, Ronalds Ozoliņš un Juris Klodāns.

S.Ozoliņš par treneri iepriekš nebija strādājis, taču 2011.gadā bija Latvijas izlases ģenerālmenedžeris pasaules čempionātā. Pašlaik 44 gadus vecais Ozoliņš par aiziešanu no profesionālā hokeja paziņoja 2014.gadā, kad tobrīd vēl bija Rīgas “Dinamo” kapteinis. Pēc karjeras noslēgšanas Ozoliņš atklāja plānus iesaistīties politikā, taču tie tā arī nav īstenojušies, bet tagad viņš kā treneris ir atgriezies hokejā.

Rīgas un Minskas “Dinamo” komandu savstarpējās spēles allaž izcēlušās ar bezkompromisa cīņu. Vienības otrdien KHL ietvaros nūjas krustoja 30.reizi un rīdzinieki guva 15.uzvaru.

KHL regulārajā čempionātā piedalās 29 komandas no astoņām valstīm – Krievijas, Latvijas, Baltkrievijas, Kazahstānas, Somijas, Slovākijas, Horvātijas un Ķīnas. Jaundibinātajā Pekinas klubā ir sapulcināti pazīstami ārzemju hokejisti, jo pašā Ķīnā pagaidām nav pietiekoši daudz spēlētāju, kas atbilstu KHL līmenim.

Regulārajā čempionātā katra komanda, tāpat kā pērn, aizvadīs pa 60 spēlēm. Ar katru no pretiniekiem tiks spēlēts divas reizes, bet vēl četras cīņas tiks aizvadītas ar savas divīzijas divām komandām – rīdziniekiem tās būs “Jokerit” un Minskas “Dinamo”, ar kurām tiks aizvadīts pa četrām savstarpējām spēlēm.

KHL regulārais čempionāts noslēgsies nākamā gada 18.februārī, trīs dienas vēlāk sāksies izslēgšanas spēles, bet Gagarina kausa ieguvēji tiks noskaidroti ne vēlāk kā 20.aprīlī.

Aizvadītajā sezonā Gagarina kausa finālā Magņitogorskas “Metallurg” sīvā sērijā ar 4-3 uzvarēja Maskavas CSKA vienību, otro reizi kluba vēsturē tiekot pie KHL galvenās balvas.