Līga Spunde. “Slepenā tikšanās # 1”, 2020.
Līga Spunde. “Slepenā tikšanās # 1”, 2020.
Publicitātes foto

Rīgas Fotogrāfijas biennālē piedalīsies fotogrāfi no 145 valstīm 0

No 9. aprīļa līdz 19. jūlijam Rīgā, Cēsīs un Daugavpilī risināsies Rīgas Fotogrāfijas biennāle 2020, un šodien izziņoti tās dalībnieki, LA.lv informēja projekta komunikācijas vadītāja Signe Valtiņa.

Reklāma
Reklāma
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144
TV24
“Viņi ir gatavi uz visādām neģēlībām.” Kas mudinātu Putinu pieņemt lēmumu uzbrukt NATO?
Veselam
Neviens to pat nenojauta – pasaulē populāros kosmētikas produktos vēzi izraisošas ķīmiskas vielas 800 reižu pārsniedz normu 42
Lasīt citas ziņas

Turpinot sekot attēlu kultūras attīstībai, Rīgas Fotogrāfijas biennāle šogad izvēlējusies pievērsties realitātes arheoloģijai.

“Attēls kā viens no informācijas nesējiem mūsdienās lielā mērā ir zaudējis savu dokumentāli reprezentējošo funkciju. Vienlaikus tas ieguvis bezgalīgu nozīmju un realitāšu radīšanas un imitēšanas brīvību.

CITI ŠOBRĪD LASA

Straujā tehnoloģiju attīstība ir ne vien nodrošinājusi līdz šim nepieredzētu komforta līmeni, bet arī mainījusi mūsu apziņu un uztveri. Cenšoties orientēties tik daudzo līdzās pastāvošu realitāšu sistēmās, nākas apgūt jaunas vizuālās lasītprasmes.

Kā mēs uztveram un pieredzam realitāti mūsdienās, kad fiziskās un digitālās realitātes nošķīrums ir kļuvis neskaidrs un komunikācijā dominē vērtību un realitāšu plurālisms?” – jautā biennāles kuratori.

Signe Valtiņa norāda, ka biennālē līdztekus ierastā arheoloģiskā tvēruma metodei pētīt dažādus pagātnes slāņus, lai atklātu jaunas skatījumu perspektīvas uzmanība tiks pievērsta arī mūsdienu – digitālā laikmeta mantojumam.

Ar daudzveidīgu izstāžu, diskusiju, simpoziju un meistarklašu programmu biennāle aktualizē jautājumu par to, vai un kā esam spējīgi sadzīvot ar realitāšu plurālismu – ignorējam to un bēgam no tā, vai arī esam gatavi vienoties par kopīgu redzējumu attiecībā uz kādu lietu, parādību vai notikumu.

Biennālē piedalīsies 42 mākslinieki no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas, Somijas, Zviedrijas, Norvēģijas, Beļģijas, Nīderlandes, Vācijas, Francijas, Lielbritānijas, Spānijas un Austrālijas.

Biennāles kuratori – Inga Brūvere, Evita Goze, Indreks Grigors (Igaunija), Elīna Ķēmpele, Ādams Mazurs (Polija), Paula Papera (Pauls Petraities, Lietuva), Šelda Puķīte, Astrīda Riņķe, Marija Šjēvolda (Norvēģija), Žans Liks Sorē (Francija) & Collectif NUNC.