Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Edijs Pālēns/LETA

“Rīgas siltums” plāno no aprīļa par 7,4% samazināt siltumenerģijas tarifus 0

AS “Rīgas siltums” plāno no 1.aprīļa siltumenerģijas gala tarifu noteikt 48,08 eiro par megavatstundu (MWh), kas ir par 7,4% mazāk nekā pašreiz, liecina “Rīgas siltuma” paziņojums oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

Reklāma
Reklāma
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400
TV24
Uzņēmējs nosauc visbirokrātiskākās valsts iestādes, kuras būtu likvidējamas: Šādi es, protams, varu sev audzēt ienaidniekus 88
“Meita raudāja, zvanīja, nesaprotot, kur atrodas!” Šoferis Ogrē vienaldzīgi izsēdina 10 gadus vecu meitenīti nepareizā pieturā 84
Lasīt citas ziņas

“Rīgas siltums” Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijai (SPRK) iesniedzis uzņēmuma noteikto (piedāvāto) siltumenerģijas tarifu, kas ir aprēķināts atbilstoši 2010.gada 14.aprīļa SPRK padomes lēmumā apstiprināto “Siltumenerģijas apgādes pakalpojumu tarifu aprēķināšanas metodika”, un pamatojumu jaunajam tarifam.

Spēkā esošā tarifa izmaiņas ir saistītas ar pirktās siltumenerģijas cenas samazinājumu, teikts paziņojumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iesniegtais tarifs paredz, ka no šī gada 1.aprīļa līdz 2021.gada 31.jūlijam siltumenerģijas ražošanas tarifs būtu 31,42 eiro par MWh, kas ir par 9,7% mazāk nekā pašreiz.

Siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs būtu 13,31 eiro par MWh, kas ir par 3,3% mazāk nekā pašreiz, savukārt siltumenerģijas tirdzniecības tarifs saglabātos nemainīgs – 1,31 eiro par MWh.

Attiecīgi siltumenerģijas gala tarifs, ieskaitot dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,13 eiro par MWh un neparedzētas izmaksas 1,91 eiro par MWh, būtu 48,08 eiro par MWh, kas ir par 7,4% mazāk nekā patlaban.

Savukārt no 2021.gada 1.augusta paredzēts, ka siltumenerģijas ražošanas tarifs būtu 31,42 eiro par MWh, kas ir par 9,7% mazāk nekā pašreiz. Siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs būtu 13,31 eiro par MWh, kas ir par 3,3% mazāk nekā pašreiz, savukārt siltumenerģijas gala tarifs saglabātos nemainīgs – 1,31 eiro par MWh.

Attiecīgi siltumenerģijas gala tarifs, ieskaitot dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,13 eiro par MWh, būtu 46,17 eiro, kas ir par 7,6% mazāk nekā pašreiz.

“Rīgas siltuma” padomes priekšsēdētājs Vjačeslavs Stepaņenko norādīja, ka, sarūkot pirktās siltumenerģijas izmaksām, un, ņemot vērā to, ka jaunā tarifu aprēķināšanas metodika ļauj operatīvi veikt siltumenerģijas tarifa pārrēķinu, tika izstrādāts jaunais samazinātais siltumenerģijas tarifs un iesniegts SPRK apstiprināšanai. Tāpat viņš pauda, ka Rīgā ir mazākais siltumenerģijas tarifs starp Latvijas lielajām pilsētām.

Reklāma
Reklāma

Savukārt uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Normunds Talcis norādīja, ka siltumapgādes uzņēmums pašreiz izbūvē siltumcentrāles Imantā un Daugavgrīvā, kur kā kurināmais tiks izmantoti atjaunojamie energoresursi – koksnes šķelda.

“Plānojam, ka jaunie projekti ļaus stabilizēt siltumenerģijas tarifu Rīgā un iespējams jau tuvā nākotnē to pārskatīt. Otrs būtisks faktors, šie projekti ļauj diversificēt kurināmo, aizvien mazāk izmantojot fosilos energoresursus, proti, dabasgāzi, tā akciju sabiedrībai kļūstot arī videi draudzīgākai,” pauda Talcis.

Pašreiz siltumenerģijas ražošanas tarifs ir 34,78 eiro par MWh, siltumenerģijas pārvades un sadales tarifs ir 13,77 eiro par MWh, siltumenerģijas tirdzniecības tarifs ir 1,31 eiro par MWh. Attiecīgi siltumenerģijas gala tarifs, ieskaitot dabasgāzes akcīzes nodokļa komponenti 0,13 eiro par MWh un neparedzētas izmaksas 1,91 eiro par MWh, pašreiz ir 51,90 eiro par MWh.

“Rīgas siltums” reģistrēts 1996.gadā un tā pamatkapitāls ir 66,968 miljoni eiro, liecina “Firmas.lv” informācija. Uzņēmuma 2019.gada finanšu dati vēl nav publiskoti, bet 2018.gadā “Rīgas siltums” strādāja ar 151,632 miljonu eiro apgrozījumu un 3,297 miljonu eiro peļņu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.