Foto – AFP/LETA

Ronaldu nodrošina Madrides “Real” uzvaru Klubu Pasaules kausā 0

Pateicoties portugāļu superzvaigznes Krištianu Ronaldu vārtu guvumam, pagājušās sezonas Spānijas un Eiropas labākā vienība Madrides “Real” sestdien otro gadu pēc kārtas izcīnīja Starptautiskās Futbola federāciju asociācijas (FIFA) Klubu Pasaules kausu.

VIDEO. “Bēdz prom!” Kārsavā iereibusi kompānija bēg no policijas un smejas par vadītāja nonākšanu policijas rokās 55
Krievija uzbrūk Ukrainai ar “brīnumieroci”. Ar to varētu tikt galā tikai F-16 144

Finālā Eiropas Futbola federāciju asociācijas (UEFA) Čempionu līgas trofejas glabātāja “Real” ar 1:0 (0:0) pārspēja Brazīlijas komandu “Gremio”.

Vienīgos vārtus šī mača 53.minūtē iesita Ronaldu. Par spīti mazrezultatīvajam sniegumam, Madrides klubam šajā mačā piederēja izteikts pārsvars, ļaujot “Gremio” vien retu reizi apdraudēt savus vārtus. Tiesa, vairāk par vieniem vārtiem Spānijas komandai tā arī neizdevās gūt.

“Real” par šī turnīra uzvarētāju kļuvusi trešo reizi – iepriekš tā titulu bija ieguvusi arī 2014. un 2016.gadā. Vēl šajā turnīrā trīs reizes triumfējusi tikai cita Spānijas komanda “Barcelona”.

“Gremio” ir pašreizējā “Copa Libertadores” jeb prestižākā Dienvidamerikas Futbola konfederācijas (CONMEBOL) klubu turnīra uzvarētāja.

Tikmēr trešo vietu Klubu Pasaules kausā sestdien izcīnīja “Pachuca” no Meksikas, kas ir Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību zonas (CONCACAF) spēcīgākā komanda. Tā ar 4:1 (1:0) pārspēja sacensību saimnieci un Apvienoto Arābu Emirātu (AAE) čempioni Abū Dabī “Al Jazira”.

Pirms tam pusfinālā “Real” grūtā cīņā ar 2:1 pieveica “Al Jazira”, bet “Gremio” ar 1:0 pārspēja “Pachuca”.

Pērn finālā “Real” komanda tikai pagarinājumā spēja pieveikt Japānas čempioni Kašimas “Antlers”. Pirms tam pusfinālā “Antlers”, kas kā saimniece savu ceļu sacensībās lauza no astotdaļfināla, negaidīti uzvarēja “Copa Libertadores” turnīra uzvarētāju Medeljinas “Atletico Nacional” no Kolumbijas.

Pasaules klubu kausā piedalās FIFA konfederāciju kontinentu prestižāko turnīru čempiones, kā arī rīkotājvalsts čempionāta uzvarētāja.

Jau četrus gadus pēc kārtas prestižo kausu ieguvusi kāda no Spānijas vienībām.