Tīna Graudiņa (priekšplānā) un Anastasija Kravčenoka.

Samoilovs un Šmēdiņš turpina, Eiropas čempiones brauc mājās 0

Pludmales volejbolisti Jānis Šmēdiņš/Aleksandrs Samoilovs piektdien Maskavā Pasaules tūres četru zvaigžņu posmā izcīnīja uzvaru izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā, iekļūstot astotdaļfinālā.

Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus
Septiņi seni vārdi, kurus nevajadzētu dot meitenēm
“Man ir lauzta kāja un deguns, pārsista piere, pamatīgs smadzeņu satricinājums…” Horens Stalbe Dobelē nežēlīgi piekauts 191

Turnīrā ar 18.numuru izliktie Samoilovs/Šmēdiņš izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 2-0 (21:19, 21:16) pārspēja sacensību 13.numuru Pavlo Erreru/Adrianu Gaviru no Spānijas.

Maču veiksmīgāk iesāka Latvijas duets, nonākot vadībā ar 6:4, tomēr seta turpinājumā spāņi demonstrēja sīkstu aizsardzību, izlīdzinot rezultātu 11:11. Brīdi vēlāk rezultāts aizvien bija neizšķirts (16:16), bet seta izskaņā nelielu pārsvaru ieguva Samoilovs/Šmēdiņš (20:18), kuri arī uzvarēja setu ar 21:19. Arī otrais sets noritēja sīvā cīņā, tam iesākoties līdzīgi (4:4), bet neilgi pēc tam pirmo divu punktu pārsvaru (7:5) ieguva Latvijas duets. Atgriežoties no tehniskā pārtraukuma, aktīvāk spēli turpināja Samoilovs/Šmēdiņš, panākot 15:11, bet turpinājumā spāņi tā arī nespēja reabilitēties, latviešiem svinot uzvar setā un mačā ar 2-0 (21:19, 21:16).

Līdz ar izcīnīto panākumu, Latvijas duets sacensības turpinās astotdaļfinālā.

Iepriekš turnīra pirmajā spēlē Samoilovs/Šmēdiņš ar 2:1 (15:21, 26:24, 15:12) pieveica turnīrā ar 15.numuru izliktos kanādiešus Semu Pedlovu un Semu Šahteru, bet otrajā mačā, cīnoties par uzvaru grupā, ar 0-2 (16:21, 18:21) piekāpās brazīliešiem – olimpiskajam čempionam Alisonu Seruti un Alvaru Filju, kuri turnīrā izlikti ar otro numuru.

Jau ziņots, ka Tīna Graudiņa/Anastasija Kravčenoka, kuras pamatturnīrā izliktas ar devīto numuru, H apakšgrupas pirmajā duelī ar 2-0 (21:13, 21:11) pārspēja ķīnietes Čeņu Sjue/Sjiņsjiņu Vanu, kurām ticis 24.numurs, bet mačā par pirmo vietu grupā Latvijas duets ar 0-2 (15:21, 15:21) zaudēja krievietēm Jekaterinai Birlovai/Jevgēņijai Ukolovai, kuras izsētas ar astoto numuru.

Savukārt piektdien Latvijas dāmu duets izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā ar 0-2 (15:21, 16:21) piekāpās Vācijas pārim Karlai Borgerei un Jūlijai Sudi, kurām piešķirts 14.numurs. Kravčenoka/Graudiņa Pasaules tūres posmu noslēdza dalītā 17.vietā.