Saramotins izcīna piekto vietu Točigi tūres kopvērtējumā 0

Latvijas riteņbraucējs Aleksejs Saramotins no kontinentālās komandas “Interpro Cycling Academy” svētdien izcīnīja piekto vietu “Tour de Tochigi” velobrauciena (UCI kat.2.2) kopvērtējumā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
Mākslīgais intelekts nosauc 5 vārdu īpašniekus, kuri kā magnēti pievelk pretējā dzimuma pārstāvjus 27
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 164

Velobrauciens svētdien noslēdzās ar 150 kilometru garu noslēdzošo trešo posmu. Trasē tika iekļaut četrus kilometru garš kalns, kura beigu daļā stāvuma pakāpe pārsniedza 15 procentus. Pirms šī etapa kopvērtējumā latvietis Māris Bogdanovičs (“Interpro Cycling Academy”), kurš triumfēja otrajā etapā, ieņēma otro vietu, bet Saramotins tikmēr bija septītais.

Noslēdzošajā posmā tieši iepriekš pieminētajā kāpumā lielā grupa sadalījās. Vadībā izvirzījās 11 braucēju liela grupiņa, kurā ietilpa arī Saramotins. Finišā uzvaru izcīnīja nīderlandietis Raimonds Krēders (“UKYO”), kurš trasē pavadīja trīs stundas 35 minūtes un 27 sekundes.

Saramotins finišēja piektajā vietā vienā grupā ar uzvarētāju. Tikmēr sekotāju grupa, kurā bija arī Bogdanovičs, finiša līniju šķērsoja vienu minūti un desmit sekundes vēlāk. Dobelnieks bija 27.pozīcijā.

Kopvērtējumā uzvarēja Krēders, kurš par divām sekundēm apsteidza kolumbieti Orluisu Aularu no “Matrix Powertag” komandas, bet Saramotins 88 dalībnieku konkurencē bija piektais. Uzvarētājam rīdzinieks piekāpās par 14 sekundēm. Latvijas sportists arī ieguva 15 Starptautiskās Riteņbraukšanas savienības (UCI) pasaules ranga punktus. Visbeidzot Bogdanovičs kopvērtējumā bija 12.pozīcijā, lai gan vēl pirms svētdienas posma bija otrais.

Aktīvākā braucēja vērtējumā Bogdanovičam trešā, bet Saramotinam ceturtā vieta.