Foto – Shutterstock

Sejas āda pēc menopauzes 0

Sievietes dzīvi nepārtraukti ietekmē hormoni un to līmeņa pārmaiņas. No hormoniem atkarīga ne vien veselība, bet arī izskats, prieks un labsajūta. Pubertātes periodā hormoni meiteni pārveido par sievieti, bet menopauzes laikā kļūst mazāk aktīvi un sagatavo jaunam un ne sliktākam dzīves posmam. Taču nereti šajā laikā iespējamas nepatīkamas sejas izskata pārmaiņas. Lai izprastu procesu un sagatavotos tam jau laikus, uz sievietes interesējošiem jautājumiem aicinājām atbildēt sejas estētikas speciālisti Ilzi Actiņu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Mākslīgais intelekts nosauc 5 sieviešu un 5 vīriešu vārdus, kas nes laimi to īpašniekiem 24
Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi”
Kokteilis
Magnētiskās vētras 2024. gada aprīļa beigām – visbīstamākās dienas
Lasīt citas ziņas

Tulkojumā no grieķu valodas vārds klimakss nozīmē – kāpnes. Tas ir pārejas periods, kurā pakāpeniski pārstāj funkcionēt olnīcas un sievietes organisms pielāgojas citiem fizioloģiskiem procesiem. Olnīcas ražo trīs veidu hormonus – estrogēnu, progesteronu un vīrišķo hormonu androgēnu. Normālā menstruālajā ciklā estrogēns un progesterons atrodas vienādā līmenī, taču pēc trīsdesmit gadu vecuma olnīcu darbība pakāpeniski sāk pavājināties un mainās hormonu līdzsvars. Pēc 35 gadu vecuma šī parādība liek vairāk par sevi manīt, radot nepatīkamu pašsajūtu. Hormoni un to līmeņa pārmaiņas ietekmē arī sievietes sejas un pārējā ķermeņa ādas vizuālo izskatu.

Kā pārmaiņas ietekmē ādu

Sievietes organismā galvenā nozīme ir estrogēnam. Tas saglabā ādas elasticitāti, mitruma līmeni, stabilizē kaulaudus, stiprina imūnsistēmu un uzlabo vispārējo labsajūtu. Estrogēna deficīta dēļ samazinās ādas tvirtums un elasticitāte. Menopauzes laikā mainās arī tauku un sviedru dziedzeru aktivitāte, tāpēc āda kļūst sausa, plāna, nereti niez. Pigments melanīns šajā vecuma posmā tiek sintezēts neregulāri, tāpēc pastiprinās jutībā pret ultravioletajiem stariem, kas var radīt gan apdegumus, gan pigmentācijas problēmas. Mainoties ādas virskārtai, bieži parādās paplašināti asinsvadi jeb kuperoze.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.