Foto: dekorinme

Senas lietas jaunās skaņās: kā interjerā integrēt vecas mēbeles un priekšmetus 0

Senās lietas ir līdzīgas čilli piparam – lai saglabātu garšas (stilistisko) līdzsvaru, nepieciešams vien pavisam nedaudz. Šoreiz par to, kā veiksmīgi iekļaut kādu no vecajām mēbelēm vai priekšmetiem mūsdienīgā interjerā.

Reklāma
Reklāma
Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 174
TV24
Vai rudenī tiks palielinātas pensijas? Saeimas deputāts par plānotajām izmaiņām pensiju aprēķinā
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas
Lasīt citas ziņas

Vecs nenozīmē slikts vai nevajadzīgs. Tomēr, rūpīgi apskatot no agrākām paaudzēm mantotos priekšmetus, nepieciešams izsvērt, ko iespējams atjaunot un restaurēt, bet kur pūles un naudu ieguldīt neatmaksājas (dažkārt atjaunošana izmaksā nesamērīgi dārgi), ja vien konkrētajam priekšmetam nav īpaša ģimenes vēsturiskā vērtība.

Galvenais – visiem izmantotajiem priekšmetiem vajadzētu būt funkcionāliem un ikdienā lietojamiem, citādi tie pārvēršas par muzeja eksponātiem, bet telpas – par noliktavām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Lai tā nenotiktu, ieteicams ievērot divus svarīgus pamatprincipus. Pirmkārt, atšķirt vintage, retro stila lietas un antikvariātu. Otrkārt, izmantot senlietas kā akcentu, nepārspīlējot ar to daudzumu un izmēriem.

Retro vai vintage
Vintage stils raksturīgs pagājušā gadsimta sākuma periodam līdz aptuveni 30. gadiem, kad vēl bija vērojamas klasicisma un bīdermeijera paliekas, bet jūgends vēl tikai sākās. Savukārt ar nosaukumu retro mēbeles (priekšmeti) saprotam lietas no pēckara laikiem. Antikvariāta lietas var izmantot gan kopā ar vintage, gan ar retro – galvenais ieturēt interjerā vienotu noskaņu.

Kā iekļaut mūsdienu interjerā

Ja senās lietas iecerētas kā akcents un savdabīga odziņa, pārējo interjeru vēlams ieturēt lakoniskās līnijās, izmantojot neitrālu toņu gammu, dabiskus materiālus, kas kalpos par ideālu fonu izteiksmīgajiem priekšmetiem.

Vēl viens paņēmiens, kā radīt interjeru vintage stilā – izmantot mūsdienu mēbeles, kas veidotas tieši šajā stilā. Tās gan tiek ražotas no mūsdienīgiem materiāliem, izmantojot modernas tehnoloģijas, bet ārējā veidolā ievērotas stilam pareizas proporcijas, forma un furnitūras elementi.

Noteikti jāņem vērā arī konkrēto telpu stāsts. Ja mājoklis pats par sevi ir vēsturisks un atrodas senā namā, kurā ir augstie griesti, koka grīdas, ģipša rotājumi pie griestiem un uz sienām, kā arī saglabājušās vecās podiņu krāsnis vai kamīni, tad šāds interjers, neapšaubāmi, noteiks gan noskaņu, gan stilistiku, kam jāpiemeklē attiecīgi priekšmeti.

Kas kam piestāv?

Bieži pat nedaudzi aksesuāri spēj telpā ienest senlaicīguma raksturu, piemēram, virtuvē pilnīgi pietiks ar vecu bufeti, solu vai veclaicīga dizaina mūsdienu ražojuma ledusskapi, viesistabā ar senlaicīgu kumodi vai stāvlampu, bet priekšnamā šo noskaņu palīdzēs saglabāt lietussargu turētājs, kas kalpojis vēl vecmāmiņas mājās. Harmoniju starp mūsdienīgo un seno palīdzēs izveidot arī vienota krāsu gamma tekstilijās, līdzīga faktūra materiālos un stilistika furnitūrā.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.