Latvijas florbolisti pasaules čempionāta ceturtdaļfināla spēlē pret Zviedriju piedzīvoja pamatīgu sagrāvi.

Sensācija izpaliek – Latvijas florbolisti bez variantiem kapitulē zviedriem 0

Latvijas vīriešu florbola izlase piektdien Prāgā pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā nespēja sagādāt sensāciju un ar 1:14 (0:7, 1:5, 0:2) kapitulēja titulētajai Zviedrijai.

Putins ir izmēģinājis jaunu “superieroci”, kādu pasaule “vēl nav redzējusi” 154

Latvijas izlases labā goda vārtus šajā mačā iemeta Rolands Kovaļevskis, kurš pēcāk tika nosaukts arī par šī mača labāko komandas florbolistu.

Zviedru florbolisti Latvijas komandai šajā mačā nedeva nekādas izredzes, jo viņi rezultātu atklāja jau spēles 23.sekundē, bet pēc pirmā perioda tablo vēstīja jau 7:0, turklāt trešdaļas izskaņā Zviedrijas izlase nerealizēja soda metienu.

Vienīgos vārtus Kovaļevskis iemeta 24.minūtē, tobrīd panākdams 1:9, bet turpinājumā pretinieki savu pārsvaru palielināja vēl vairāk un guva graujošu uzvaru.

Līdz ar to Latvijas valstsvienība pasaules čempionātu turpinās cīņā par 5.-8.vietu, nākamajā mačā sestdien tiekoties ar Norvēģiju. Savukārt Zviedrija pusfinālā spēkosies ar Šveici.

Latvija pasaules čempionāta ceturtdaļfinālā atgriezās pēc četru gadu pārtraukuma. Pirms diviem gadiem Rīgā latvieši sagādāja vilšanos un apstājās izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā.

Jau ziņots, ka apakšgrupu turnīrā pirmajā mačā sestdien Latvijas komanda ar 3:7 piekāpās Šveicei, nākamajā dienā sensacionāli ar 4:3 apspēlēja turnīra saimnieci un vienu no vadošajām pasaules komandām Čehiju, bet pirmdien ar 4:5 piekāpās Vācijas valstsvienībai. A apakšgrupā latvieši bija ceturtie un izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā ar 6:1 apspēlēja Slovākiju.

Tikmēr zviedri B apakšgrupā uzvarēja visās trīs spēlēs un automātiski iekļuva ceturtdaļfinālā. Zviedrija uzvarēja trofejas īpašnieci Somiju (5:4), Norvēģiju (9:1) un Dāniju (25:0).

Latvija ar Zviedriju pirms diviem gadiem tikās pasaules čempionāta apakšgrupu turnīrā, latviešiem ciešot zaudējumu ar 2:7, kas pret pasaules florbola titāniem ir cienījams rezultāts.

Zviedrija triumfējusi astoņos no 11 pasaules čempionātiem, kamēr pārējās trīs meistarsacīkstēs pārāka bijusi Somija. Pirms diviem gadiem Rīgā somi zviedrus pārspēja pēcspēles metienu sērijā.