Kaspars Daugaviņš (no kreisās) un Mārtiņš Karsums.

Sensācija izpalika – Karsuma un Daugaviņa Maskavas “Spartak” noslēdz sezonu 0

Latvijas hokeja izlases uzbrucēju Mārtiņa Karsuma un Kaspara Daugaviņa pārstāvētā Maskavas “Spartak” komanda piektdien noslēdza dalību Kontinentālās hokeja līgas (KHL) Gagarina kausa izcīņā.

“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa,” plāno aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri 69
“Šis nav pirmais signāls, ka mūsu valstī kaut kas nav kārtībā” – Horens Stalbe atklāti par sajūtām pēc piedzīvotā uzbrukuma benzīntankā 80
Atradusies pirms 13 gadiem pazudusi meitene, kura savulaik neatgriezās mājās no skolas 13

“Spartak” Rietumu konferences ceturtdaļfināla sestajā spēlē savā laukumā ar 1:2 (0:0, 0:1, 1:1) piekāpās Sanktpēterburgas “SKA”, sērijā līdz četrām uzvarām zaudējot ar 2-4.

Maskavas klubs regulārajā čempionātā bija septītajā vietā, kamēr “SKA” ieņēma otro vietu. Tiesa, šīs sērijas pirmajos divos mačos “Spartak” spēja izcīnīt divas uzvaras viesos, taču pēc tam latviešu pārstāvētā komanda zaudēja četrās cīņās pēc kārtas.

Piektdien “SKA” četras minūtes pirms otrā perioda beigām izvirzījās vadībā, precīzi metot Ņikitam Gusevam. Trešajā periodā, kad līdz pamatlaika beigām bija palikušas divarpus minūtes, Sergejs Plotņikovs panāca jau 2:0 “SKA” labā.

Pamatlaika priekšpēdējā minūtē Iļja Zubovs, pateicoties Karsuma cīņai pretinieku cietokšņa priekšā, vienus vārtus atguva, taču tas neglāba “Spartak” komandu no zaudējuma mačā un sērijā.

Karsums šajā mačā uz ledus pavadīja 15 minūtes un 29 sekundes, kuru laikā pielietoja vienu spēka paņēmienu, bloķēja vienu metienu un uzvarēja vienā no četriem iemetieniem.

Tikmēr Daugaviņš sestdien sērijas trešajā mačā guva savainojumu, kā dēļ sērija pret “SKA” viņam beidzās priekšlaicīgi.

Karsums Gagarina kausa izcīņā sešās spēlēs guva divus vārtus un veica divas rezultatīvas piespēles, bet regulārajā čempionātā viņam 56 mačos bija deviņi vārti un 15 rezultatīvas piespēles. Tikmēr Daugaviņš regulārajā čempionātā 58 spēlēs guva 13 vārtus un veica 23 rezultatīvas piespēles, kamēr divās Gagarina kausa cīņās viņa kontā bija viena rezultatīva piespēle.

“Spartak” aizvadīja ļoti labu sēriju, taču līdz sensācijai šoreiz pietrūka. Pirmajos divos mačos maskavieši uzvarēja ar 2:0, 3:2, bet pēc tam zaudēja ar 2:5, 2:3 (papildlaikā), 1:2, 1:2.

Rietumu konferences pusfinālā “SKA” tiksies ar Jaroslavļas “Lokomotiv”, bet Mika Indraša pārstāvētā Maskavas “Dinamo” krustos nūjas ar vēl vienu Krievijas galvaspilsētas komandu “CSKA”.

Ozoliņa trenētā “Torpedo” panāk izšķirošo spēli

Tikmēr Ņižņijnovgorodas “Torpedo” ar leģendāro latviešu aizsargu Sandi Ozoliņu treneru kolektīvā Austrumus konferences ceturtdaļfināla sestajā mačā mājās ar 3:1 (1:0, 2:1, 0:0) pārspēja Astanas “Baris”, sērijā panākot neizšķirtu 3-3.

Šajā mačā uzvarētāju rindās ar vārtiem un divām rezultatīvām piespēlēm izcēlās Deniss Paršins.

Sērijas izšķirošā, septītā, spēle notiks svētdien Astanā.

Pēc septītās spēles noskaidrosies arī Austrumu konferences pusfināla pāri. Labāko četriniekā vietas nodrošinājušas jau Ufas “Salavat Julajev”, Boba Hārtlija vadītā Omskas “Avangard” un Jekaterinburgas “Avtomobilist”.

Gagarina kausa izcīņu piekto gadu pēc kārtas nesasniedza Latvijas komanda Rīgas “Dinamo”.