Amsterdamas “Ajax” futolisti līksmo pēc uzvaras Madridē.

Sensācija Madridē – “Ajax” piesmej un no Čempionu līgas troņa gāž “Real” futbolistus 0

Nīderlandes futbola klubs Amsterdamas “Ajax” otrdien UEFA Čempionu līgas astotdaļfinālā apturēja iepriekšējo trīs gadu uzvarētāju Madrides “Real” no Spānijas, iekļūstot ceturtdaļfinālā, kur nonākusi arī Anglijas premjerlīgas vienība Totenhemas “Hotspur”.

Krista Draveniece: Puikam norauj bikses, meitai neļauj pačurāt. Kādi briesmoņi strādā mūsu bērnudārzos? 115
“Zaļais kurss jau tepat pie sliekšņa.” Vai varētu aizliegt malkas, brikešu un granulu apkuri? 400

“Ajax” astotdaļfināla atbildes spēlē viesos uzvarēja ar 4:1 (2:0), divu maču summā gūstot virsroku ar 5:3. Par mača galveno varoni kļuva serbu pussargs Dušans Tadičs, kurš guva vienus vārtus un asistēja vēl divos precīzos sitienos.

“Ajax” ceturtdaļfinālā iepriekšējo reizi spēlēja pirms 16 gadiem. Tikmēr “Real” Eiropas spēcīgākās komandas tronī pavadīja 1011 dienas, otrdien Amsterdamas futbolistiem atņemot karaliskajam klubam čempiones pilnvaras.

“Real” aizvada ne tās labākās dienas kluba vēsturē, jo nedēļas laikā vienība ir izstājusies no Spānijs Karaļa kausa izcīņas, praktiski zaudējusi cerības uz Spānijas čempionu titulu, bet tagad arī nolikusi Čempionu līgas uzvarētāju pilnvaras.

Mača ceturtajā minūtē Rafaels Varāns norībināja viesu vārtu pārliktni, bet trīs minūtes vēlāk pēc Dušana Tadiča piespēles Hakīms Zijehs ar sitienu no aptuveni 13 metriem izvirzīja vadībā “Ajax” komandu. Ar to viesiem nebija gana, un 11 minūtes vēlāk, vēlreiz asistējot Tadičam, Davids Nevešs no tuvas distances panāca 2:0.

Madrides vienības likstas ar to gan nebeidzās, jo pirmā puslaika turpinājumā traumu dēļ laukumu pameta Lukass un talantīgais Žuniors Vinisiuss.

Otrajā puslaikā, 61.minūtē Tadičs vēl vairāk palielināja “Real” ciešanas, sizdams precīzi no pustālas distances. Uzbrukumu ievadīja Nussairs Mazrauī, kurš pašaizliedzīgi nospēlēja pie sānu līnijas, paturēdams bumbu spēlē. Spēles 70.minūtē Marko Asensio no soda laukuma dziļuma vienus vārtus atguva, bet pāris minūtes vēlāk viesi atjaunoja trīs vārtu pārsvaru. “Ajax” rindās atzīmējās dānis Lasse Šēne, kurš ar skaistu brīvsitienu no kreisās malas raidīja bumbu vārtu devītniekā.

Tikmēr “Hotspur” viesos ar 1:0 (0:0) pārspēja Vācijas bundeslīgas līderi Dortmundes “Borussia”, divu maču summā uzvarot ar 4:0.

Dortmundē vienīgie vārti tika gūti 49.minūtē, kad viesu līderis Herijs Keins nonāca uzbrukuma smailē un no soda laukuma robežas raidīja bumbu tīklā. Otrā puslaika turpinājumā abām komandām bija pa pāris labiem momentiem, taču tie palika neizmantoti.

Šī ir tikai otrā reize, kad “Hotspur” iekļuvusi UEFA Čempionu līgas ceturtdaļfinālā. Zīmīgi, ka šis Anglijas klubs vēl nekad savā laukumā nebija uzvarējis UEFA Čempionu līgas izslēgšanas turnīra maču.

Citās UEFA Čempionu līgas astotdaļfināla pirmajās spēlēs Parīzes “Saint-Germain” viesos ar 2:0 uzvarēja Mančestras “United”, kamēr “AS Roma” savu skatītāju priekšā ar 2:1 apspēlēja “Porto”. Tikmēr vicečempione “Liverpool” mājās nospēlēja 0:0 Minhenes “Bayern”, “Barcelona” viesosies nospēlēja 0:0 ar Lionas “Olympique”, Madrides “Atletico” mājās ar 2:0 guva virsroku pār Turīnas “Juventus”, bet Mančestras “City” izbraukumā ar 3:2 uzveica Gelzenkirhenes “Schalke 04”.

UEFA Čempionu līgas fināls notiks 1.jūnijā Madridē.